Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Systemy nawadniania ogrodu

Strzałka w prawo

Systemy nawadniania ogrodu

Systemy nawadniania ogrodu zapewniają kompleksowe rozwiązanie do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgoci w ziemi i zapewnienia zdrowego wzrostu roślin. Dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii, takich jak czujniki wilgotności, systemy nawadniania ogrodu mogą dostarczać wodę w zależności od potrzeb każdej rośliny, jednocześnie oszczędzając wodę i zapobiegając nadmiernej wilgotności

Filtry

Systemy nawadniania ogrodu

Systemy nawadniania ogrodu zapewniają kompleksowe rozwiązanie do utrzymania odpowiedniego poziomu wilgoci w ziemi i zapewnienia zdrowego wzrostu roślin. Dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii, takich jak czujniki wilgotności, systemy nawadniania ogrodu mogą dostarczać wodę w zależności od potrzeb każdej rośliny, jednocześnie oszczędzając wodę i zapobiegając nadmiernej wilgotności

61 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawadnianie ogrodu

Wyświetlanie 24 z 61 produktów

Załaduj więcej

System nawadniania ogrodu – automatyzacja podlewania ogrodu

Każdy ogród wymaga regularnego podlewania. Nie ma przy tym znaczenia, czy jego największą częścią jest trawnik, czy też wypełniony został roślinami różnego gatunku. Każda z nich będzie wymagała regularnego nawadniania, co zapewni roślinom lepszy wzrost, a także optymalne warunki glebowe.

Podlewanie ogrodu lub trawnika może być zadaniem, które każdorazowo zajmie Ci kilka godzin. Nie musi tak jednak być. Jeśli zależy Ci na większej automatyzacji tego procesu, koniecznie stwórz skuteczny w działaniu system nawadniania ogrodu. To rozwiązanie jest odpowiednie do terenów zielonych o różnej powierzchni. Nadaje się zarówno do niewielkich przydomowych ogrodów, jak i do dużych obszarów obsadzonych roślinami.

System nawadniania ogrodu jest gotową siecią, która nie tylko rozprowadza wodę po całym ogrodzie, ale też dystrybuuje ją do gleby. Dzięki temu rośliny są dobrze nawodnione. To natomiast ma największy wpływ na ich wzrost.

System podlewania ogrodu może być wykonany w taki sposób, aby dozować odpowiednią ilość wody do każdej strefy w ogrodzie. Te, które wymagają większej częstotliwości podlewania, możesz codziennie automatycznie zraszać. Innymi słowy, ilość dostarczanej wody może być idealnie dostosowana do potrzeb określonych roślin.

System nawadniania ogrodu może także różnić się pod względem sposobu jej dystrybucji. Oznacza to, że mniej delikatne rośliny możesz podlewać z wykorzystaniem nieco silniejszego strumienia wody. Z kolei do podlewania trawników możesz wykorzystać zraszacze o dużym zasięgu i równie dużym ciśnieniu.

Każdy system nawadniania ogrodu jest skonstruowany w taki sposób, aby bez wysiłku z Twojej strony i zazwyczaj jednym odkręceniem zaworu podlać cały ogród. Dzięki temu oszczędzasz swój czas. Masz przy tym pewność, że każda strefa w ogrodzie będzie odpowiednio często i obficie podlana.

System podlewania ogrodu – dopasuj rozwiązanie do swojego terenu

System nawadniania trawy to bardzo złożona instalacja. Obejmuje ona wiele elementów, wśród których węże stanowią tak naprawdę tylko jeden z potrzebnych produktów. Im większy ogród i im bardziej urozmaicona roślinność w nim, tym więcej produktów będziesz potrzebował. Wszystkie elementy systemu natomiast znajdziesz w tej kategorii.

System nawadniania ogrodu może być instalacją podziemną lub naziemną. W zależności od wybranego rozwiązania nieco inna grupa produktów będzie Ci potrzeba. Wprawdzie węże sprawdzą się w obu rodzajach instalacji. Istnieje jednak grupa produktów, które będą odpowiednie jedynie do systemu podziemnego lub nadziemnego.

Kroplowniki, zraszacze, łączniki czy puszki to tylko niektóre z elementów, jakie znajdziesz w tej kategorii. Wszystkie dostępne w tej kategorii produkty pozwolą Ci stworzyć bardzo skuteczny w działaniu system nawadniania ogrodu. Dzięki temu możesz objąć instalacją cały ogród lub też inny teren zielony. Takie produkty sprawdzą się również na terenach miejskich: parkach lub skwerach.

Dostępne w tej kategorii produkty to przede wszystkim elementy o dużej wytrzymałości i trwałości. To również ogromny wybór dostępnych akcesoriów. Dzięki temu możesz pozwolić sobie na absolutną elastyczność, gdy tworzysz system zraszania ogrodu.

Duży wybór dostępnych rozmiarów, a także elementów o różnych parametrach fizycznych ułatwia dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do każdego ogrodu, potrzeb roślin, a także typu gleby czy też warunków klimatycznych.

W kategorii tej znajdują się zarówno pojedyncze produkty, jak i gotowe do montażu zestawy nawadniania. To drugie rozwiązanie jest szczególnie przydatne wtedy, gdy nie wiesz, z jakich dokładnie elementów zbudować podstawowy system podlewania ogrodu.

Naziemny system nawadniania ogrodu

Naziemny system nawadniania trawy to jedno z częściej stosowanych rozwiązań w ogrodzie. Przede wszystkim jego ogromną zaletą jest fakt, że możesz wykonać go w dowolnym momencie i na dowolnym terenie. Co to oznacza? Jeśli ogród jest już założony, a Ty chcesz zautomatyzować jego podlewanie.

Naziemny system podlewania ogrodu składa się z co najmniej kilku elementów. Jego główną częścią są oczywiście węże, a dokładniej rury główne. To nimi przepływa woda i dociera do wszystkich obszarów terenu zielonego. Rury mają różne rozmiary zarówno pod względem średnicy, jak i długości. Dzięki temu mogą zasilać instalacje o praktycznie dowolnej rozpiętości.

Jednak aby węże mogły do końca pełnić swoją funkcję, konieczne jest ich trwałe połączenie. Do tego natomiast wykorzystasz wszelkiego rodzaju złączki. Znajdziesz je w kilku rozmiarach. Dzięki temu możesz wykonać połączenia szczelne nawet przy wahaniach ciśnienia wody w instalacji. Dobrym rozwiązaniem są także trójniki. Umożliwiają one rozgałęzienie instalacji. Taki system nawadniania trawy nadaje się do szczególnie dużych terenów zielonych.

Naziemny system nawadniania ogrodu obejmuje również niezbędne statywy. To one utrzymują rury montażowe na miejscu. Zapobiegają ich przesuwaniu się pod wpływem ciśnienia lub ingerencji osób korzystających z ogrodu.

Aby wszystkie rośliny w ogrodzie otrzymały niezbędną porcję wodny, konieczne są także elementy służące do jej bezpośredniej dystrybucji. W tym celu sprawdza się kilka różnych typów produktów. System zraszania ogrodu często bazuje na zraszaczach. Montuje się je na końcu rury. Te elementy tworzą kilka lub kilkanaście strumieni wody o dużym zasięgu. Taki system zraszania ogrodu może być wykorzystany do podlewania trawnika lub bardziej wytrzymałych roślin.

Innym rozwiązaniem mogą być kroplowniki. Są one przeznaczone przede wszystkim do montażu w strefach ogrodu, które porastają delikatne rośliny. Ozdobne kwiaty, delikatne dekoracyjne trawy lub inne rośliny warto podlewać w sposób, który nie doprowadzi do ich uszkodzenia. Kroplowniki powoli, ale systematycznie dozują wodę do podłoża, zapewniając mu odpowiednią wilgotność.

Podziemny system nawadniania trawy

Jeśli jesteś na etapie tworzenia projektu ogrodu, zastanów się nad założeniem automatycznej instalacji do jego podlewania. Taki system nawadniania ogrodu możesz wykonać również w wariancie podziemnym. Wiąże się to przede wszystkim z większą estetyką. Taki system zraszania ogrodu w większości znajduje się pod ziemią. Tym samym jest niemal niewidoczny.

System nawadniania ogrodu podziemny składa się z kilku elementów. Jednostka sterująca, elektrozawory, a także rury montażowe to tylko niektóre z nich. Równie istotne są korki do zamykania układu, a także rozdzielacze, np. trójniki. Szczególnie jeśli ogród jest bardzo rozległy, trójki są obowiązkom elementem tworzonego systemu.

Aby zapewnić dostęp do poszczególnych elementów nawadniania, konieczne są również puszki. W nich montuje się między innymi zawory. Puszki chronią przed dostępem ziemi do złączy i zaworów. Równocześnie pozwalają na wygodne dokręcanie lub odkręcanie zaworów.

System podlewania ogrodu to również elementy naziemne. Obejmuje on przede wszystkim kroplowniki. Równocześnie jednak możesz umieścić na zakończeniu systemu zraszacze, jeśli zależy Ci na szybkim i skutecznym podlewaniu.

Nie masz pewności, jak stworzyć taki gotowy system? W takim razie rozwiązaniem dla Ciebie są zestawy nawadniania. To gotowe do montażu produkty. Możesz je wykorzystać w ogrodach o różnej powierzchni. Zestawy nawadniania obejmują wszystko, co jest potrzebne do stworzenia kompletnego i skutecznego systemu. Niektóre z nich zawierają również trójniki.