Nakrycie stołu

Niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany Twój stół, może wyglądać naprawdę estetycznie. W łatwy sposób odmienisz jego wygląd poprzez odpowiednie nakrycie go w taki sposób, aby prezentował się stosownie do okazji.

OBRUSY I CERATY W TWOIM OGRODZIE

Twój stół ogrodowy, niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonany, może wyglądać naprawdę estetycznie. W łatwy sposób odmienisz jego wygląd poprzez odpowiednie nakrycie go w taki sposób, aby prezentował się stosownie do okazji. Jedną z form przyozdobienia Twojego stołu jest cerata na stół ogrodowy, która będzie również dodatkowo chroniła jego powierzchnię przed zabrudzeniami, wilgocią, a także zarysowaniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Możesz przyozdobić blat w ceraty o różnorakich wzorach, nie martwiąc się o to, że podczas imprezy ktoś wyleje na niego czerwone wino, barszcz czy kawę albo herbatę. Tego typu obrusy ceratowe są wykonane z materiału doskonale nadającego się na nakrycie stołów w ogrodach, patiach, altanach, na tarasach i balkonach czy na działkach – nie tylko zakryją nieestetyczne powierzchnie, ale ochronią te delikatniejsze przed deszczem i promieniowaniem słonecznym.

CERATA NA STÓŁ OGRODOWY – SAME KORZYŚCI

Jedną z największych zalet zastosowania obrusów i cerat jest oczywiście estetyka tego rozwiązania. Stół ogrodowy nie zawsze wygląda tak, jak byśmy chcieli, szczególnie gdy jest użytkowany od kilku lat bądź stoi stale na zewnątrz. W takim przypadku cerata na stół ukryje nieestetyczny wygląd i uszkodzenia powstałe przez lata. Może też dodać ciekawego charakteru wydarzeniom, które organizujesz w ogrodzie w ramach spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

Nie każdego stać na zmianę wyglądu mebli ogrodowych co kilka lat – a mniej więcej po takim czasie mogą się one już znudzić. Cerata na stół ogrodowy jest szybką opcją odmiany wyglądu, i to czasem na tyle radykalnie, że goście w ogóle nie poznają starych mebli. Dodatkowo jej korzystna cena sprawia, że zmian możesz dokonywać nie tylko kilka razy w sezonie, ale również co każde przyjęcie, które organizujesz dla bliskich Ci osób. A na specjalne okazje wystarczy, że wybierzesz naturalny obrus z bawełny – styl Twoich mebli natychmiast stanie się zauważalnie inny.

Podczas użytkowania meble się niszczą – nie ma w tym nic dziwnego. Na szklanych blatach mogą powstawać nieestetyczne rysy czy zacieki spowodowane częstymi opadami deszczu. Z kolei drewniane meble, nawet zaimpregnowane, narażone są na przebarwienia jako efekt działania promieni słonecznych. Dodatkowo w trakcie spotkań towarzyskich często dochodzi do przypadkowego rozlania napojów, sosu czy nawet uszkodzeń mechanicznych w formie rys. Cerata na stół ogrodowy skutecznie chroni powierzchnię blatu przed tego rodzaju zagrożeniami.

Lubisz organizować przyjęcia w ogrodzie, ale niekoniecznie lubisz po nich sprzątać? Nic w tym dziwnego – zwłaszcza, że po takim spotkaniu można czuć zmęczenie i chęć odpoczynku. Z pomocą przyjdzie Ci obrus jednorazowy, który możesz po spotkaniu i zabrudzeniu po prostu… wyrzucić. Jeśli taka opcja jest dla Ciebie za mało ekologiczna, do wyboru masz również obrusy, które możesz po prostu wyprać. Nie zapominaj też o trwałych ceratach, którym wystarczy przetarcie mokrą szmatką.

JAK WYBRAĆ CERATĘ OGRODOWA BĄDŹ OBRUS?

Jeśli stół stoi na zadaszonym terenie, na przykład w altanie, wybór akcesoriów do jego nakrycia jest bardzo szeroki. Tutaj dobrze sprawdzi się obrus do ogrodu, wykonany nawet z naturalnej bawełny. Jest on bardzo przyjemny w dotyku, miękki, a dodatkowo buduje przytulną atmosferę w Twoim ogrodzie. Będzie dobrze chronił stół przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pamiętaj tylko, aby regularnie go wymieniać, zwłaszcza gdy wilgotność powietrza jest wysoka.

Na co dzień – szczególnie w przypadku stołów stojących pod gołym niebem – lepszym rozwiązaniem będzie cerata do ogrodu. Jest to w praktyce tkany obrus, którego wierzchnią warstwę stanowi polichlorek winylu. Tego rodzaju cerata jest odporna na działanie wilgoci, dlatego dobrze chroni przed nią blat stołu. Dodatkowo łatwo ją wyczyścisz, często nawet nie potrzebując do tego celu żadnych detergentów. Jest dostępna w wielu ciekawych wzorach i kolorach, dlatego gdy Ci się znudzi, możesz ją po prostu wymienić niewielkim kosztem.

Na przyjęcia organizowane w gronie dorosłych wybrać możesz zarówno obrusy bawełniane, jak i również klasyczne ceraty. Pamiętaj, że możesz połączyć też te dwie opcje, zwłaszcza jeśli chcesz podkreślić wyjątkowy charakter danego wydarzenia. W takim przypadku wybierz ceratę, a do niej dopasuj kolorystycznie bawełniane maty. Możesz położyć je pod talerze każdego z zaproszonych do stołu gości i domowników. Uchronią one ceratę od zniszczenia, gdy postawisz na niej gorący naczynie z potrawami.

Podczas organizowania przyjęcia dla dzieci pamiętaj, że cerata jak obrus jest niezbędnym dodatkiem. Maluchy często jedzą w biegu i nie zwracają też uwagi na ewentualne zabrudzenia blatu. Często zdarza się tak, że stół będzie zalany słodkimi napojami. To może nie tylko utrudnić jego czyszczenie, ale również ściągnąć żądlące owady, na przykład nieprzyjazne osy. Z ceraty szybko zetrzesz ewentualne zabrudzenie, a zabawa będzie mogła trwać nadal. Na taką okazję wybierz produkty powleczone warstwą PVC również z uwagi na ich wygląd. Nie brakuje wśród nich wesołych, kolorowych wzorów.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.