LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Wentylacja i klimatyzacja

Strzałka w prawo

Klimatyzery

Strzałka w prawo

Klimatyzery

Gdy nadejdą pierwsze fale upałów, a inne metody schładzania pomieszczeń nie będą wystarczająco skuteczne, z pomocą przyjdą Ci klimatyzery.

Filtry

Klimatyzery

Gdy nadejdą pierwsze fale upałów, a inne metody schładzania pomieszczeń nie będą wystarczająco skuteczne, z pomocą przyjdą Ci klimatyzery.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Wentylacja i klimatyzacja

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

KLIMATYZERY – NIEZASTĄPIONE W UPALNE DNI

Gdy nadejdą pierwsze fale upałów, a inne metody schładzania pomieszczeń nie będą wystarczająco skuteczne, z pomocą przyjdą Ci klimatyzery. Jest to wygodna alternatywa dla bardziej zaawansowanych systemów oraz innego rodzaju wentylatorów lub urządzeń chłodzących pod względem wielu czynników. Jednym z nich cena, która jest znacznie niższa niż w przypadku samej klimatyzacji i jej montażu. Atutem jest także swobodne i proste użytkowanie.

Klimator wyposażony jest w kółka, dzięki czemu zyskuje pełną mobilność. Zasada jego działania jest niezwykle prosta i skutecznie sprawia, że powietrze w pomieszczeniu staje się rześkie i chłodniejsze. Przenośne urządzenie jest jednym z najlepszych rozwiązań na wyciągnięcie ręki, gdy temperatury będą uniemożliwiały Ci efektywną pracę oraz spokojny relaks. W asortymencie sieci sklepów Castorama zgromadziliśmy ich spory wybór – sprawdź naszą ofertę i wybierz model, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu!

CZYM WŁAŚCIWIE JEST KLIMATYZER?

Zasada działania nie jest wcale skomplikowana. Wręcz przeciwnie, pozwala uzyskać satysfakcjonujący jak na tak niewielkie urządzenie efekt. Klimatyzer ewaporacyjny to urządzenie, które obniża temperaturę powietrza przy użyciu wody i specjalnych wkładów chłodzących. W jego wnętrzu znajduje się filtr o strukturze przypominającej plaster miodu – to właśnie przy nim znajduje się zbiornik z wodą lub schłodzony wkład. Następnie powietrze napędzane wiatrakiem jest kierowane na chłodny filtr – w efekcie z urządzenia jest wydmuchiwane zimne powietrze, które stworzy wrażenie lekkiej, przyjemnej bryzy. Klimatyzery poza samym schładzaniem pomieszczenia, zadbają również o odpowiednią wilgotność powietrza oraz o to, aby usunąć z niego wszystkie zanieczyszczenia – są więc wprost stworzone dla alergików. Wbrew pozorom zarówno klimator kolumnowy, jak i ten o standardowej budowie nie wysusza powietrza, co także przekłada się na zdrowie Twoich domowników lub współpracowników.

SPOŚRÓD JAKICH RODZAJÓW KLIMATYZERÓW MOŻESZ WYBIERAĆ?

Do Twojej dyspozycji są przeróżne rodzaje klimatyzerów. Urządzenia te mogą się od siebie różnić przede wszystkim kształtem. Do Twojej dyspozycji są klasyczne modele w prostokątnym kształcie lub bardziej wymyślne – ich dekoracyjna forma będzie stanowić świetne uzupełnienie aranżacji pomieszczenia. Do drugiej kategorii można zaliczyć klimatyzer kolumnowy, który wyróżnia się nowoczesną budową. Śmiało ustawisz go nawet w niewielkim pomieszczeniu, gdzie nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca.

Jednak sam kształt to nie wszystko. Klimatyzery ewaporacyjne mogą też mieć wbudowane dodatkowe funkcje, takie jak zintegrowany nawilżacz powietrza, z którego można korzystać nawet wtedy, gdy powietrze nie wymaga schładzania. Jest to doskonała opcja, która znacznie zwiększa użyteczność urządzenia. Możesz też wybrać klimatyzer z funkcją aromaterapii, który stosuje się w połączeniu z ulubionymi olejkami zapachowymi.

KLIMATYZERY W MARKETACH CASTORAMA – PRZEGLĄD DOSTĘPNYCH MOŻLIWOŚCI

W sklepach Castorama znajdziesz bogaty wybór klimatyzerów o najróżniejszych parametrach pracy i co najważniejsze - na każdą kieszeń. Proponujemy Ci klasyczne modele na kółkach, które łatwo przesuniesz z miejsca na miejsce – tak, aby schłodzić wybrane pomieszczenie w domu. Mobilność urządzeń zwiększa brak podpiętego przewodu odprowadzającego ciepłe powietrze. Dzięki temu ustawisz je w dowolnym miejscu, a nie tylko przy oknie lub drzwiach.

Możesz też sięgnąć po nieco większe klimatyzery ewaporacyjne o ciekawej formie, które wykorzystasz w roli stałej dekoracji pomieszczenia. Zarówno klimatyzer z nawilżaczem, jak i z innymi funkcjami przeznaczony jest do pomieszczeń o mniejszych metrażach. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie klimatora w konkretnym pokoju, salonie bądź biurze. Ustawienie go na otwartej przestrzeni mimo zaleceń może ograniczyć jego działanie. Niektóre z modeli mają także możliwość kilkustopniowej regulacji, dzięki czemu dostosujesz poziom ochłodzenia według własnych potrzeb. Zobacz nasze produkty zebrane w kategorii klimatyzery!

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym spektrum produktów związanych z tą kategorią.