Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Noże

Strzałka w prawo

Noże

W dziale z narzędziami do obróbki i cięcia znajdziesz szeroką gamę rozmaitych noży. Ich zróżnicowana konstrukcja pozwoli Ci na obróbkę różnych materiałów.

Filtry

Noże

W dziale z narzędziami do obróbki i cięcia znajdziesz szeroką gamę rozmaitych noży. Ich zróżnicowana konstrukcja pozwoli Ci na obróbkę różnych materiałów.

82 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 24 z 82 produktów

Załaduj więcej

Wybierz idealny nóż do swojej pracy

W dziale z narzędziami do obróbki i cięcia znajdziesz szeroką gamę rozmaitych noży. Ich zróżnicowana konstrukcja pozwoli Ci na obróbkę różnych materiałów. Kilka wariantów noży mocno wzbogaci Twój warsztat rzemieślniczy. Mogą też stanowić część wyposażenia skrzynki narzędziowej w Twoim domu. Niektóre noże okażą się niezastąpione podczas prac w ogrodzie czy garażu.

Dzięki ofercie sklepów Castorama zaopatrzysz się w takie akcesorium, które umożliwi wygodne i efektywne wykonywanie danej czynności. Na dodatek wszystkie narzędzia z tej kategorii, używane zgodnie z przeznaczeniem, są bardzo bezpieczne. Sprawdź i przekonaj się, że jest tu nóż, którego szukasz!

RODZAJE NOŻY DO PRACY

Najczęściej zakup odpowiedniego noża podyktowany jest jakąś potrzebą. W zależności od tego, jaki materiał chcesz ciąć, musisz wybrać odpowiedni model noża. Inne będą nadawać się do szkła, a inne do cięcia plastiku czy styropianu. Jeszcze inny wariant wybierzesz, jeśli będziesz potrzebował wykonać nacięcia i otwory w skórze czy filcu.

W tej kategorii znajdziesz duży wybór noży monterskich, które przydadzą się do prac instalacyjnych i budowlanych. Dostępny tu również nożyk introligatorski umożliwi Ci wygodne przecinanie papieru, tektury, folii czy innych materiałów. Tego typu narzędzia są często nazywane nożami łamanymi ze względu na charakterystyczne, wysuwane ostrze. Znajdują się na nim specjalne nacięcia, które ułatwiają ułamanie jednej części. Gdy narzędzie się stępi, możesz szybko odzyskać odpowiednią ostrość, po prostu odłamując zużyty kawałek ostrza.

Precyzję cięcia zapewnią Ci noże trapezowe i skalpele, a do wybranych prac posłużą noże specjalistyczne. Znajdziesz tu również oddzielną kategorię narzędzi służących do cięcia szkła.

NOŻE MONTERSKIE I NIE TYLKO

Najczęściej wybieranym narzędziem z tej kategorii jest właśnie nóż monterski. Za jego pomocą wykonasz wiele czynności wymagających cięcia. Te narzędzia przydają się niemal w każdym gospodarstwie domowym, jak i również w rękach zawodowych instalatorów czy monterów. Również nożyki introligatorskie sprawdzą się jako uniwersalne wyposażenie mieszkania – będą doskonałe podczas różnych projektów DIY, a także zajęć technicznych z dziećmi.

Główną zaletą, jaką ma nóż z ostrzem łamanym, jest jego uniwersalne zastosowanie. Szybko docenisz też wygodę jego stosowania. Ważna jest także możliwość łatwej i szybkiej wymiany ostrza. Na dodatek możesz wybrać ostrza o różnej szerokości i sztywności. To wszystko sprawia, że nożyk z łamanym ostrzem jest podstawowym elementem wyposażenia każdej skrzynki monterskiej.

WYBÓR NOŻY SPECJALISTYCZNYCH

Do prac zawodowych warto wybrać odpowiednie noże specjalistyczne. Wśród narzędzi do cięcia przeznaczonych dla profesjonalistów znajdziesz szereg noży do specjalnych zastosowań. Mieszczą się tu choćby wycinaki do skór i obcinaki, ale także cyrkle oraz skrobaki. Jeśli szukasz wygodnego narzędzia do pozbywania się niechcianych roślin z ogródka, sięgnij po nożyk do chwastów. Natomiast planując prace z drewnem, powinieneś zaopatrzyć się w noże do struga.

Oprócz popularnych i uniwersalnych noży monterskich znajdziesz u nas także narzędzia do cięcia szkła i innych, trudniejszych materiałów. Znajdzie się tutaj nożyk do tapet z krótkim ostrzem, który doskonale sprawdzi się przy pracach wykończeniowych. Docenisz go nie tylko przy oklejaniu mieszkania tapetami. Przyda Ci się również w czasie nakładania przyciemnianej folii na szyby samochodu czy do oklejania mebli.

Tymczasem podczas prac dekarskich i budowlanych przyda się mocny nóż do papy. Z powodzeniem przetniesz nim nawet najgrubsze arkusze papy, a także dopasujesz jej kształt do nierówności dachu. Innym specjalistycznym narzędziem jest nóż tapicerski. Możesz wyposażyć nim nie tylko zakład tapicerski czy krawiecki. Narzędzie do cięcia tkanin z pewnością przyda Ci się podczas wielu prac domowych. W tej kategorii znajdziesz także ostrzałki do noży, a nawet całe zestawy do specjalistycznych cięć. Sprawdź szeroki wybór produktów do cięcia i obróbki w Castoramie!