LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Drewno i płyty

Strzałka w prawo

Drewno dekoracyjne

Strzałka w prawo

Drewno dekoracyjne

Wykorzystanie drewna do dekoracji pozwala stworzyć ciepły i zarazem niepowtarzalny wystrój wnętrza. Drewno dobrze komponuje się z innymi naturalnymi materiałami. Dzięki temu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Filtry

Drewno dekoracyjne

Wykorzystanie drewna do dekoracji pozwala stworzyć ciepły i zarazem niepowtarzalny wystrój wnętrza. Drewno dobrze komponuje się z innymi naturalnymi materiałami. Dzięki temu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

16 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Drewno i płyty

Wyświetlanie 16 z 16 produktów

Drewno dekoracyjne sposobem na atrakcyjny wystrój wnętrza

Współczesnych opcji aranżacyjnych jest całe mnóstwo. Możesz korzystać z różnorodnych materiałów. Dzięki nim stworzysz wyjątkowe wnętrza o spójnym wystroju. Jednym z takich rozwiązań jest drewno dekoracyjne.

Wykorzystanie drewna do dekoracji pozwala stworzyć ciepły i zarazem niepowtarzalny wystrój wnętrza. Drewno dobrze komponuje się z innymi naturalnymi materiałami. Dzięki temu daje wiele możliwości aranżacyjnych. Drewniane elementy takie jak deska dekoracyjna czy bale dobrze prezentują się w zestawieniu ze szkłem, metalem czy tkaninami (bawełną albo lnem). Drewno możesz także połączyć z ceramiką. Drewniane elementy mogą stanowić uzupełnienie wystroju lub nadawać ton całemu wnętrzu. Możliwości jest naprawdę dużo.

Dekoracje z drewna sprawdzą się w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu i charakterze. Możesz ozdobić nimi pokój dzienny lub wykorzystać je w sypialni. Dekoracje drewniane nadadzą indywidualny charakter kuchni. Przyozdobiony drewnem przedpokój będzie wizytówką mieszkania. Dekoracje z drewna to pomysł, który sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach utrzymanych w nowoczesnej stylistyce, jak i tych bardziej tradycyjnych. Uniwersalny charakter drewna sprawia, że można je z powodzeniem wykorzystać w aranżacjach minimalistycznych, rustykalnych, industrialnych czy skandynawskich.

Drewno dekoracyjne to coraz powszechniej stosowany materiał wykończeniowy. Oferowany jest w różnych rozmiarach, kształtach, a także kolorach. Wśród produktów z asortymentu sklepu Castorama znajdziesz drewno dekoracyjne pochodzące z różnych gatunków drzew. Dzięki temu możesz zdecydować się na bardziej egzotyczny wygląd lub wybrać klasyczne i ponadczasowe gatunki. Znajdziesz u nas elementy wykonane z dębu, sosny i brzozy.

Deska dekoracyjna, palety i pniaki – jest z czego wybierać!

Drewno dekoracyjne występuje w różnych formach. Może mieć postać desek, krążków ciętych z pni, kwadratowych pniaków, bali, a także ozdobnych palet. W zależności od pożądanego efektu możesz zdecydować się na jedno z tych rozwiązań lub połączyć ze sobą różne elementy. Drewno dekoracyjne może posłużyć Ci do stworzenia dekoracji stojących i wiszących, a także elementów użytkowych takich jak niewielkie meble.

Drewno dekoracyjne na ścianę ma przeważnie formę plastrów z pnia drzewa. Inną opcją jest drewniany panel dekoracyjny. Drewno przeznaczone do dekoracji ścian zazwyczaj charakteryzuje się dobrze wyeksponowanymi słojami. Te produkty są wykonane z drewna surowego, które możesz poddać dalszej obróbce. Oznacza to możliwość malowania, a także impregnowania czy pokrycia lakierem. Zabezpieczenie drewna pozwoli Ci przedłużyć jego trwałość. Co więcej, przyczyni się do łatwiejszej pielęgnacji. Drewno pokryte odpowiednim preparatem będzie Ci służyć przez długi czas i cieszyć oczy nienagannym wyglądem. Pomalowane elementy są też łatwiejsze w czyszczeniu.

Deska dekoracyjna to kolejna z dostępnych opcji. Drewniany element o uniwersalnym zastosowaniu może posłużyć Ci do stworzenia, na przykład, półki na drobiazgi. Deski dekoracyjne występują w formie z korą lub bez. Każdy z wariantów pozwoli Ci uzyskać nieco inny efekt. Deska dekoracyjna z korą lepiej sprawdzi się we wnętrzach rustykalnych. Deska dekoracyjna bez kory pozwoli Ci uzyskać subtelniejszy rezultat. Łatwiej dopasować ją też do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Drewno dekoracyjne – wykończenie, które zachwyca

Drewno dekoracyjne, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu, to produkty przystosowane do wykonywania dekoracji na ścianach oraz ozdobnych konstrukcji we wnętrzach. Jego zastosowania są bardzo liczne. Drewno dekoracyjne doskonale sprawdzi się do wykonania niewielkiego stolika nocnego czy stoliczka obok fotela w salonie. Szczególnie dobrze prezentują się plastry z pociętego pnia. Widoczne na nich słoje wyglądają bardzo estetyczne. Drewniane bale to dobry sposób na stworzenie wąskich ozdobnych półek na drobiazgi czy zdjęcia.

Drewniane produkty są również doskonałym materiałem wykończeniowym. Szczególnie dekoracje z drewna na ścianę są w stanie stworzyć niepowtarzalny wystrój. Materiał ten nie tylko dodaje ciepła każdej aranżacji. Jest również bardzo modnym trendem nie tylko dla wielbicieli stylu eko. Deska dekoracyjna na ścianę lub drewniana półka to prosty sposób na wprowadzenie do wnętrza odrobiny natury.

Palety dekoracyjne mogą pełnić funkcję półek, stolików, stojaków na książki i gazety. Możesz wykorzystać je także do stworzenia mebli na balkon. W takim wypadku warto jednak zadbać o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni drewna. Pniaki rewelacyjnie sprawdzą się w roli kwietników i niewielkich stoliczków.

Jak wybrać drewno, które ma być dekoracją?

Wybór materiałów z drewna ma ogromne znaczenie. Jednak w zależności od jego przeznaczenia, powinieneś zwracać uwagę na różne właściwości tych produktów. Co odgrywa największą rolę, gdy wybierasz drewno dekoracyjne? Przede wszystkim jego gatunek. Produkty z prezentowanej kategorii służą głównie do dekoracji. To oznacza, że nie musisz wybierać gatunków, które utrzymają naprawdę duży ciężar, bo nie taka będzie ich rola. Zamiast tego skoncentruj się na wyglądzie.

Poszczególne gatunki drewna dadzą odmienne efekty. Przykładowo deska dekoracyjna dębowa będzie miała nieco inny kolor niż deska z drewna sosnowego. Sięgaj zatem po te dekoracje, w których układ słojów i odcień drewna najbardziej Ci odpowiadają. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także egzotyczne gatunki drzew. Dzięki nim Twoje aranżacje zyskają oryginalny charakter.

Oprócz wyglądu weź także pod uwagę trwałość danego gatunku oraz możliwość impregnacji. Dzięki temu unikniesz kłopotliwej wymiany pokrycia z drewna. Zapomnisz także o nieestetycznych dziurach, gdy korniki rozpoczną żerowanie na Twojej dekoracji.