LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Drzwi zewnętrzne, wewnętrzne i wewnątrzklatkowe

1
Drzwi zewnętrzne
2
Drzwi wewnętrzne
3
Drzwi wewnątrzklatkowe
1
Drzwi zewnętrzne
2
Drzwi wewnętrzne
3
Drzwi wewnątrzklatkowe
1

Drzwi zewnętrzne


drzwi zewnętrzne

Solidne i modne drzwi zewnętrzne

Wybór drzwi zewnętrznych do Twojego domu może okazać się jedną z najtrudniejszych decyzji do podjęcia w trakcie wykańczania wnętrza. Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne do domu wpłyną nie tylko na wygląd głównej fasady. Mogą także w znaczący sposób poprawić energooszczędność całego budynku. Będzie to miało wpływ na koszty ogrzewania w okresie zimowym.

Drzwi wejściowe do domu chronią Twoje mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi. Stanowią zaporę dla gryzoni i pajęczaków, a także owadów. Nie pozwolą również na przedostawanie się pyłków i kurzu, co ma znaczenie dla alergików. Wpływ na wysoką szczelność mają zastosowane na ościeżnicach uszczelki oraz dopasowanie skrzydła do ramy ościeżnicy.

Drzwi zewnętrzne stalowe lub drewniane

Szukasz drzwi wejściowych, które spełnią Twoje wymagania? Nie masz pomysłu, jaki model będzie najlepiej pasował? Sprawdź koniecznie nasze propozycje. W sklepach Castorama znajdziesz skrzydło odpowiednie zarówno do Twojego domu, jak i pomieszczeń innego typu. Oferujemy drzwi zewnętrzne do domu drewniane, które doskonale wtopią się w aranżację Twojej posesji. Ten naturalny budulec jest najchętniej stosowanym materiałem do drzwi frontowych.


2

Drzwi wewnętrzne


drzwi wewnętrzne

Drzwi jednoskrzydłowe do każdego z pomieszczeń

Wybierając drzwi wewnętrzne, nie musisz już zwracać uwagi na modele pasujące do siebie względem koloru i rodzaju wykończenia – producenci oferują obecnie serie skrzydeł, w których znajdują się jednolite względem stylistyki egzemplarze przeznaczone do różnych pomieszczeń, a więc drzwi z podcięciem lub drzwi z tulejami do łazienki, które zapewniają prawidłowe działanie wentylacji naturalnej, skrzydła pełne do osobnych pokoi lub ich dekoracyjna odmiana wyposażona w przeszklenia matowe lub całkowicie przezierne. Asortyment drzwi jednoskrzydłowych jest zróżnicowany nie tylko rozmiarowo, ale również pod względem dekoracyjnym – znajdziesz tu kolory dopełniające zastosowane na ścianach palety barw, a także korespondujące z materiałami wykorzystanymi do pokrycia podłogi.


3

Drzwi wewnątrzklatkowe


drzwi wewnętrzne

Efektowne i bezpieczne drzwi wejściowe do mieszkania

W zabudowie wielorodzinnej w jednym budynku poszczególne mieszkania są od siebie oddzielone drzwiami prowadzącymi bezpośrednio na wspólny korytarz. Te drzwi wejściowe do mieszkania z jednej strony różnią się od klasycznych drzwi zewnętrznych stosowanych w domach jednorodzinnych, z drugiej natomiast pełnią taką samą funkcję.

Takie drzwi zewnętrzne są dostępne jedynie w wariancie pełnym. Mogą być jednak oferowane w różnych kolorach, wzorach, a także z różnymi zdobieniami. Dotyczy to zarówno frezów, jak i montażowych dekoracyjnych listew.

Drzwi wewnątrzklatkowe zostały wykonane z wytrzymałych materiałów. Przeważnie jest to stal z wypełnieniem. Czasem mogą być to skrzydła drewniane, jednak dodatkowo wzmocnione stalowymi elementami. Na pewno natomiast są wykonane z materiałów o dużej trwałością i wytrzymałości, które przy tym wykończono w estetyczny sposób.

Te drzwi zewnętrzne są obowiązkowo wyposażone w przynajmniej jeden, ale przeważnie dwa zamki. Mogą mieć również fabrycznie wykonany otwór na wizjer, który ułatwia podgląd na korytarz. Wiele modeli ma również dodatkowe elementy zabezpieczające lub blokujące, np. klasyczne łańcuchy, dwie wkładki na jeden uniwersalny klucz, czy też blokady otwarcia drzwi.


1
Drzwi zewnętrzne