Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Meble ogrodowe

Strzałka w prawo

Ławki i skrzynie

Strzałka w prawo

Ławki i skrzynie

Kategoria ławek i skrzyń w sklepie Castorama to idealne miejsce dla osób poszukujących solidnej, praktycznej i stylowej meble do swojego ogrodu, tarasu czy balkonu. W ofercie znajdują się różnego rodzaju ławki – od klasycznych drewnianych, po modele z metalowym stelażem i poduszkami.

Filtry

Ławki i skrzynie

Kategoria ławek i skrzyń w sklepie Castorama to idealne miejsce dla osób poszukujących solidnej, praktycznej i stylowej meble do swojego ogrodu, tarasu czy balkonu. W ofercie znajdują się różnego rodzaju ławki – od klasycznych drewnianych, po modele z metalowym stelażem i poduszkami.

30 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Meble ogrodowe

Wyświetlanie 24 z 30 produktów

Załaduj więcej

Skrzynia i ławka ogrodowa – wyposażenie Twojego tarasu, balkonu oraz ogrodu

Taras, balkon lub ogród możesz umeblować na wiele różnych sposobów. Do wyboru masz bardzo szeroką ofertę przeróżnych mebli i dodatków. Wśród nich na uwagę zasługują ławki ogrodowe. Mają wygodne, szerokie siedziska, na których odpocząć mogą przynajmniej dwie, a czasem i więcej osób. Zamiast krzeseł, często lepszym wyborem będzie właśnie odpowiednia ławka ogrodowa. W zależności od producenta może się ona różnić materiałem wykonania, budową, a także wyglądem. Dodatkowo do wyboru masz ławki z oparciem i bez niego.

Meble te dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach. Nierzadko oferowane są z dopasowanymi poduszkami, które zapewniają większy komfort podczas korzystania z tego mebla. Ławka na balkon, taras lub do ogrodu może być przy tym wykonana z różnego materiału oraz wykończona jednym spośród wielu kolorów.

Skrzynie ogrodowe to również część mebli, które możesz stosować na zewnątrz. Służą przede wszystkim do przechowywania różnych przedmiotów. Często są wykorzystywane do składowania poduszek z innych mebli ogrodowych. Schowasz w nich także narzędzia lub inne przedmioty używane na zewnątrz.

Skrzynia ogrodowa może być wykonana z materiałów sztucznych lub z naturalnego drewna. Dodatkowo mebel ten może mieć niemal dowolny kolor. Może być wyposażony w nóżki lub kółka, które ułatwiają przesuwanie skrzyni. Pozwala to na lepsze dopasowanie produktu do Twoich preferencji.

Czy skrzynia ogrodowa może być zarazem ławką?

Ławki ogrodowe służą przede wszystkim do zapewnienia miejsca do siedzenia dla większej ilości osób. Możesz wykorzystać je zamiast krzeseł przy stole. Równie dobrze sprawdzą się postawione pośrodku ogrodu. Dzięki nim będziesz w stanie odpocząć pośród posadzonych kwiatów. To również doskonałe miejsce do wspólnego spędzenia czasu z bliską osobą. A może marzysz o przeczytaniu książki w swoim ogrodzie? Przyda Ci się do tego wygodna ławka ogrodowa.

Na balkonie mebel ten znajdzie podobne zastosowanie. Przede wszystkim zapewnia dużą ilość miejsca do siedzenia dla Ciebie i ewentualnie zaproszonych gości. Ławka na balkon dodatkowo umożliwia stworzenie estetycznej, ale też funkcjonalnej aranżacji przestrzeni. Wypoczywanie na niej stanie się prawdziwą przyjemnością czy to z kawą w ręce, czy z książką lub laptopem na kolanach.

Podobną funkcję może pełnić również skrzynia ogrodowa. Jeśli zaopatrzysz się w produkt o płaskim wieku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby służyła również jako siedzisko. Wystarczy, że położysz na nim poduszkę do mebli ogrodowych. W ten sposób skrzynia będzie równie wygodna co ławka. Równocześnie jednak stanie się dużo bardziej praktycznym elementem wyposażenia Twojego ogrodu, tarasu czy balkonu.

Jeśli szukasz miejsca do przechowywania akcesoriów na zewnątrz domu, dobrym wyborem są właśnie skrzynie ogrodowe. Możesz trzymać w nich narzędzia ogrodnicze, poduszki na meble ogrodowe. Taka skrzynia do ogrodu doskonale zastąpi szopę wszędzie tam, gdzie dysponujesz mniejszą ilością wolnego miejsca. Dodatkowo pozwoli Ci trzymać najpotrzebniejsze akcesoria pod ręką.

Jak wybrać, czyli o funkcjonalnych skrzyniach i ławkach ogrodowych

Najważniejszą kwestią, którą powinieneś wziąć pod uwagę w przypadku tych produktów, jest materiał wykonania. Zarówno skrzynie ogrodowe, jak i ławki ogrodowe są narażone na wpływ warunków atmosferycznych. Dotyczy to deszczu, promieniowania UV, a także wiatru czy nawet niskich temperatur. Jeśli zatem nie chcesz wymieniać ich co sezon, wybierz produkty odporne na te czynniki. Materiał wykonania będzie miał największe znaczenie pod kątem trwałości tych elementów wyposażenia ogrodu.

Jeśli zależy Ci na wygodzie, weź pod uwagę również inne cechy tych mebli. Ławka ogrodowa z oparciem będzie dużo lepszym wyborem na każdej otwartej przestrzeni. Jeśli nie planujesz postawić ławki przy ścianie, wybierz model z oparciem. Dzięki temu nawet długotrwałe siedzenie na ławce nie spowoduje bólu pleców. Dodatkowo odpoczywanie na niej będzie dużo bardziej komfortowe. Postaraj się także, aby Twoja ławka ogrodowa miała w zestawie poduszki na siedzisko. Zapewniają one wygodę. Te akcesoria będą równocześnie znacznie lepiej dopasowane do kształtu oraz rozmiaru siedziska. Możesz je również dokupić osobno.

Skrzynia ogrodowa to rodzaj mebla, którego głównym przeznaczeniem jest przechowywanie akcesoriów ogrodowych. Dlatego też powinna być odporna na przeciekanie wody. Dzięki temu po deszczu nie będziesz musiał wylewać zgromadzonej we wnętrzu deszczówki. Szczelne skrzynie mogą być przy tym zamykane od góry lub od frontu. To, który mebel wybierzesz, zależy przede wszystkim od miejsca jej lokalizacji.

Skrzynia ogrodowa otwierana od frontu wymaga pozostawienia pustej przestrzeni przed nią. Równocześnie jednak możesz stawiać na niej dowolne akcesoria bez konieczności ściągania ich, ilekroć chcesz coś wyciągnąć z środka. Model otwierany od góry natomiast możesz postawić nawet w wąskiej przestrzeni. Nie ograniczy to dostępu do przedmiotów znajdujących się wewnątrz skrzyni.