Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Okna

Strzałka w prawo

Okna dachowe

Strzałka w prawo

Okna dachowe

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie wprowadzić do swojego poddasza więcej naturalnego światła. Castorama oferuje szeroki wybór okien dachowych w różnych rozmiarach i kształtach, które wpiszą się w każde wnętrze.

Filtry

Okna dachowe

Okna dachowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto pragnie wprowadzić do swojego poddasza więcej naturalnego światła. Castorama oferuje szeroki wybór okien dachowych w różnych rozmiarach i kształtach, które wpiszą się w każde wnętrze.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Okna

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

Co to są okna dachowe?

Okna dachowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem w budownictwie jednorodzinnym. Montuje się je w połaciach dachów spadzistych. Wyjątkowa konstrukcja tych elementów sprawia, że bez problemu dopasujesz je do kąta nachylenia dachu.

Rama okna została zaprojektowana w taki sposób, że żaden element nie będzie wystawał ponad połać dachu. Dzięki stosunkowo prostej i lekkiej budowie okna możesz zamontować bez potrzeby przerabiania konstrukcji dachu.

Wybierając okna dachowe, możesz ustalić nawet lokalizację klamki na oknie. Do wyboru masz otwieranie na górnej części elementu lub z dołu. Duży wpływ na ten wybór ma ukształtowanie pomieszczenia i jego plan zagospodarowania. Górny system otwierania sprawdzi się w miejscach, gdzie okno dachowe usytuowane jest dosyć nisko. Tymczasem jeśli okno będzie znajdować się nad biurkiem czy łóżkiem, lepiej wybrać dolny system otwierania.

Najczęściej okna dachowe będziesz musiał wyposażyć w rolety. Dzięki nim zyskasz możliwość regulacji dopływu światła, co ma znaczenie zwłaszcza w słoneczne dni. Zwróć uwagę na to, czy w wybieranych przez Ciebie oknach da się zainstalować dodatkowe elementy. Nie jest to konieczne w przypadku okien dachowych stosowanych w nieużytkowym poddaszu, jednak rolety są niezbędne, jeśli okna połaciowe wybierzesz na przykład do sypialni na piętrze.

Okna dachowe mają także swoje ograniczenia. Nie można stosować ich na połaciach, które mają nachylenie mniejsze niż piętnaście stopni. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo domu, bywają jego słabym punktem. Bardzo często zdarzają się włamania do budynków dokonywane właśnie przez okna dachowe. Dlatego część producentów oferuje systemy zabezpieczeń antywłamaniowych montowane bezpośrednio w oknach.

Oferujemy Ci bogatą ofertę okien dachowych, które spełnią Twoje oczekiwania pod względem świetnej jakości wykonania i walorów dekoracyjnych. Dostępne modele mają różne wymiary. Dzięki temu bez trudu dopasujesz je do już istniejącej lub projektowanej wnęki, a także do wielkości pomieszczenia.

Co zyskasz, wybierając okna dachowe?

Okna dachowe najlepiej zaplanować już na etapie projektowania domu. Wtedy najłatwiej wkomponujesz je w konstrukcję dachu i dobierzesz odpowiedni model okna do rodzaju połaci dachowej. Dobrym momentem może być także remont połaci dachowej w Twoim domu. Najczęściej jednak decyzja o zamontowaniu okien dachowych zapada w czasie tworzenia nowej aranżacji poddasza.

Okna połaciowe pomogą Ci tchnąć życie w zapomniane lub niezagospodarowane poddasze. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania wpuścisz do tego pomieszczenia sporo naturalnego światła. Okno dachowe uchylne pomoże Ci również w zapewnieniu odpowiedniej wentylacji na poddaszu. Nie należy też zapominać o walorach estetycznych tego elementu. Widok gwieździstych wieczorów lub słonecznych dni naprawdę może zapierać dech w piersiach.

W naszym asortymencie znajdziesz okna, które doskonale izolują akustycznie. Na piętrze domu często znajdują się sypialnie i pokoje dzieci, dlatego to tak ważna funkcja okien. Hałas z zewnątrz nie będzie przeszkadzał Ci podczas odpoczynku czy nauki. Oferujemy też okna, które świetnie chronią przed stratami cieplnymi. Odpowiednia izolacja zapewnia komfort podczas przebywania w pomieszczeniu oraz przyczynia się do zmniejszenia opłat za ogrzewanie.

Oprócz tego proponujemy Ci okna przeznaczone do różnych pomieszczeń. Są to modele, które sprawdzą się w sypialni, ale będą też odpowiednie do łazienki. To zasługa ich odporności na wilgoć. Do łazienki sprawdzi się okno dachowe z możliwością tak zwanego mikrouchylenia. Funkcja mikrowentylacji gwarantuje dostęp świeżego powietrza, a jednocześnie chroni przed nadmiernym wychłodzeniem pomieszczenia.

W okno dachowe możesz wyposażyć już istniejące pomieszczenia na poddaszu, które do tej pory nie było użytkowane. Jeśli kupiłeś dom lub wcześniej nie zdecydowałeś się na tego typu rozwiązanie, nic straconego! W każdej chwili możesz zdecydować się na to, by zamontować okno dachowe i cieszyć się jasnym pomieszczeniem z dostępem do wentylacji oraz świeżego powietrza.

Wybierz okno dostosowane do swoich potrzeb

Nie każde okno dachowe będzie nadawało się do Twojego domu. Jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup.

Pamiętaj o tym, żeby wybór okien dachowych nie stał się Twoim problemem, a sprawił, że poddasze będzie przytulnym miejscem. Przede wszystkim wybierz odpowiedni materiał, z którego wykonane będzie okno.

Najbardziej popularne i funkcjonalne są okna dachowe PVC. Ten praktyczny i od lat stosowany materiał umożliwi wieloletnie użytkowanie okna. Tworzywo sztuczne nie odkształci się pod wpływem wilgoci.

Pamiętaj jednak, że musisz uważać, jeśli chcesz stosować takie okna na mocno nasłonecznionych połaciach. Dostępne są także okna drewniane pokryte impregnatem i wodoszczelnym lakierem.

Główną zaletą drewnianych okien jest estetyka wyższa niż ta, którą charakteryzują się plastikowe okna dachowe. Będą znakomicie prezentowały się na dachach pokrytych dachówką lub gontem. Niestety, drewniane okna lubią się odkształcać pod wpływem wilgoci. Musisz też zadbać, żeby lakierowana powłoka nie była uszkodzona, a także pamiętać o regularnym odnawianiu ram.

Ważnym czynnikiem, którego nie możesz zbagatelizować, jest izolacja cieplna. Oczywiście im okna są szczelniejsze i zapewniają lepszą izolację, tym mniejsze będą straty ciepła. Nowoczesne okna są wyposażone we dwie, a nawet trzy szyby.

Za izolację odpowiadają również wytrzymałe i trwałe uszczelki. Taka konstrukcja zapewnia odpowiednią ochronę, ale zwiększy też cenę samego okna. Sam musisz ocenić, czy większa jednorazowa inwestycja zwróci się dzięki zmniejszonym kosztom ogrzewania.

Wielkość okna dachowego będzie najważniejszym parametrem. Jeśli nie ogranicza Cię konstrukcja dachu, tylko od Ciebie zależy, jaką wielkość będą miały otwory okienne. Pamiętaj, że rozmiar okna ma wpływ na naświetlenie pomieszczenia. Przez duże dachowe okna wpadnie więcej światła słonecznego. To poskutkuje lepszym naświetleniem, ale także nagrzewaniem się poddasza. To będzie też miało wpływ na izolację termiczną budynku.

Jeśli jesteś w stanie zaakceptować te warunki, otrzymasz w zamian niesamowite widoki i jasne poddasze. Okna dachowe, ze względu na swoje specyficzne umiejscowienie, najczęściej nie otwierają się na oścież. Wyjątkiem są okna wyłazowe, które mają zawiasy z boku, żebyś mógł łatwo wyjść na dach. Producenci dają Ci możliwość wyboru sposobu otwierania okna dachowego poprzez montaż zawiasów na odpowiedniej wysokości ramy.

Najczęściej stosowane okna uchylne mają zawias w połowie wysokości ramy. Tymczasem zawiasy powyżej środka pozwolą Ci podnieść okno i dają możliwość wychylenia się przez nie. Przy okazji otwierania zwróć uwagę na odpowiednie zabezpieczenia okien przed wilgocią. Dobre uszczelki pomogą istotnie poprawić izolację cieplną okna.

Zwróć też uwagę na kolor okna na dach. Możesz zdecydować się na różne rozwiązania – dobrze prezentują się ramy okienne zestawione z pokryciem dachowym w takim samym kolorze, na przykład antracytowym.

Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie okien dachowych w takim samym kolorze jak pionowych. W naszym asortymencie znajdziesz okna połaciowe w różnych wariantach kolorystycznych, które bez trudu dopasujesz nie tylko do odcienia pokrycia dachowego, lecz także barwy elewacji.

Nim wybierzesz okna na dach, sprawdź, czy klamki są wyposażone w kluczyk. To rozwiązanie jest szczególnie polecane do pokoju dziecięcego. Dzięki kluczykowi najmłodsi nie będą w stanie samodzielnie otworzyć okna. Jeśli w domu mieszkają dzieci, warto zastosować okna z klamką z kluczykiem nie tylko w ich pokojach, lecz również w innych pomieszczeniach, do których mają dostęp najmłodsi.

Jeśli okno ma być zabezpieczone przed otwarciem przez dzieci, kluczyk nie może znajdować się na stałe w klamce, co może być pewnym dyskomfortem. To jednak niewielka niedogodność w porównaniu do poziomu zapewnianego bezpieczeństwa. Mając na uwadze wszystkie powyższe aspekty, z pewnością wybierzesz okna dachowe, które przez lata będą dostarczać Ci światło słoneczne i wyróżniać się nienaruszoną konstrukcją.