Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Panele podłogowe

Strzałka w prawo

Panele winylowe

Strzałka w prawo

Panele winylowe

Podłogę można wykończyć na wiele różnych sposób. Jeszcze do niedawna jedynymi „dopuszczalnymi” materiałami były płytki ceramiczne, marmur i panele drewniane. Dzięki nim dom miał wyglądać gustownie. Systematycznie wzrasta jednak zainteresowanie innymi sposobami na pokrycie podłogi. Panele winylowe są jednym z nich.

Filtry

Panele winylowe

Podłogę można wykończyć na wiele różnych sposób. Jeszcze do niedawna jedynymi „dopuszczalnymi” materiałami były płytki ceramiczne, marmur i panele drewniane. Dzięki nim dom miał wyglądać gustownie. Systematycznie wzrasta jednak zainteresowanie innymi sposobami na pokrycie podłogi. Panele winylowe są jednym z nich.

149 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Panele podłogowe

Wyświetlanie 24 z 149 produktów

Załaduj więcej

Panele winylowe – elastyczne i solidne

Podłogę można wykończyć na wiele różnych sposób. Jeszcze do niedawna jedynymi „dopuszczalnymi” materiałami były płytki ceramiczne, marmur i panele drewniane. Dzięki nim dom miał wyglądać gustownie. Systematycznie wzrasta jednak zainteresowanie innymi sposobami na pokrycie podłogi. Panele winylowe są jednym z nich.

Panele składają się w rzeczywistości z dwóch warstw, które tworzą wyjątkowy efekt. Spodnia warstwa jest stworzona z podkładu korkowego. Niekiedy zamiast niego stosuje się spieniony PVC. Elastyczność tej warstwy ma ogromne znaczenie, bo to ona decyduje o wytrzymałości paneli. Na tym z kolei umieszczona jest warstwa estetyczna, czyli nadruk imitujący inne rodzaje pokrycia podłóg. Możesz zatem zaopatrzyć się w panele o wyglądzie desek, kamieni, płytek ceramicznych, marmuru i wielu innych wzorów. Oferta wydaje się niemal nieograniczona.

W naszym asortymencie znajdziesz materiały wykończeniowe od sprawdzonych producentów. Classen, GoodHome czy Kronospan – to marki, które oferują solidne panele winylowe. Cena za materiał do wykończenia podłogi miło Cię zaskoczy!

Skorzystaj z paneli winylowych w dowolnym pomieszczeniu

Wykończenie powierzchni podłóg jest bardzo ważnym etapem urządzania zarówno pomieszczeń mieszkalnych, jak i użytkowych. W Castoramie wiemy, że posadzka musi być nie tylko elegancka, ale również praktyczna, dlatego w tej kategorii przygotowaliśmy dla Ciebie bogatą ofertę paneli winylowych. Z powodzeniem możesz zamontować je w różnych pomieszczeniach w Twoim domu lub w lokalu użytkowym. Możesz dzięki nim wykończyć niemal każdy rodzaj pomieszczenia w swoim domu, w tym kuchnię. Doskonale sprawdzą się też panele winylowe do łazienki.

Dzięki nim podłogi będą prezentować się dokładnie tak, jak oczekujesz, ponieważ panele winylowe dostępne są w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach. Z pewnością zatem dobierzesz takie, które spełnią Twoje wymogi estetyczne. Ponadto dzięki wykończeniu podłogi przy ich użyciu zapewnisz sobie swobodę użytkowania pomieszczenia. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu w czystości oraz odporny na zachlapanie. Szybko pozbędziesz się z niego plam, a ewentualne mokre plamy nie doprowadzą do uszkodzenia okładziny.

W rezultacie podłoga winylowa stanowi znakomitą alternatywę, na przykład dla gresu. Takie rozwiązanie pozwoli Ci również zapewnić sobie większy komfort niż w przypadku tradycyjnych płytek, ponieważ panele są przyjemne i ciepłe w dotyku, co szczególnie docenisz w zimne dni.

Panele samoprzylepne czy łączenie na klik?

Panel podłogowy winylowy dostępny jest przede wszystkim w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to panele samoprzylepne. Dla wielu osób są wręcz wymarzonym materiałem na pokrycie podłogi. Jeśli szukasz szybkiego i łatwego do położenia materiału, ten rodzaj jest właśnie dla Ciebie. Panele samoprzylepne możesz położyć bezpośrednio na poprzedniej warstwie podłogi. Pamiętaj jednak, by wcześniej ją oczyścić. Tylko dzięki temu panel będzie dobrze przylegał do podłogi. Zadbaj także o dobre wypoziomowanie powierzchni, jeśli jest nierówna.

Drugi rodzaj paneli to te, które połączysz w systemie click. Ich montaż również należy do bardzo prostych. Z takich paneli tworzysz podłogę pływającą, która nie jest przymocowana bezpośrednio do podłoża. Nowe pokrycie możesz kłaść bezpośrednio na stare. Zadbaj jednak o wylewkę samopoziomującą, jeśli podłoga jest nierówna. Panele oddziel też podkładem piankowym lub korkowym od ogrzewania podłogowego. Samo podłoże przed montażem powinno być suche, równe i stabilne.

Klasa użyteczności, czyli właściwości paneli winylowych

W przypadku tego materiału trudno mówić o jednoznacznej klasie ścieralności. Spośród wielu produktów do wykańczania podłogi jednymi z najlepszych są właśnie panele. Ich cena niekoniecznie jest najwyższa. Wprawdzie wszystkie panele charakteryzują się wysoką odpornością, jednak nawet w tej kategorii istnieją pewne różnice. Zwróć na nie uwagę, gdy planujesz wykończenie poszczególnych pomieszczeń.

Ścieralność paneli zależy od warstwy winylu. To ten parametr powinien być jednym z podstawowych, gdy zaopatrujesz się w panele. Im grubsza warstwa winylu, tym bardziej trwała podłoga. Niestety tym wyższa też cena produktu. W przypadku sypialni wystarczy warstwa od 0,2 do 0,3 mm. Pomieszczenia mieszkalne oraz użytkowe o niewielkim i średnim ruchu wymagają grubości 0,4 –0,5 mm. Z kolei w zakładach produkcyjnych postaw na panele z warstwą o grubości wynoszącej nawet 0,7 mm.

Wytrzymałość paneli winylowych producenci oznaczają na opakowaniu. Posługują się jednak klasą użyteczności. To ciąg cyfr, które oznaczają rodzaj pomieszczenia oraz dopuszczalny stopień użytkowania podłogi. Dzięki temu bez najmniejszego problemu wybierzesz produkt odpowiedni do miejsca, które chcesz wykończyć.

Kuchnia nie musi być ceramiczna

Bardzo popularnym rozwiązaniem wciąż jest wykańczanie podłogi w kuchni płytkami ceramicznymi. Wystarczy jednak coś na nie upuścić, by w płytce średniej jakości powstało wyraźne uszkodzenie. A o ciężkie przedmioty w kuchni nie jest przecież trudno! Z tego powodu panele do kuchni są bardzo dobrym rozwiązaniem. To ważne, bo takie same możesz zastosować w salonie, który jest połączony z aneksem. Jednolita okładzina podłogowa to dobre rozwiązanie, jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże.

Panele te są odporne na wilgoć, która panuje w kuchni. Ich klasa użyteczności może być odpowiednio wysoka, dlatego podłoga nie wytrze się szybko nawet w często odwiedzanym pomieszczeniu. Panel winylowy jest także odporny na działanie wysokich temperatur. Z łatwością utrzymasz okładzinę w czystości, co w kuchni ma bardzo duże znaczenie. Jeśli zatem szukasz idealnego sposobu na wykończenie podłogi w kuchni, winylowe panele mogą spełnić Twoje oczekiwania.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze paneli winylowych?

Podłogi winylowe są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Nie przyciągają one kurzu. Przy wyborze okładziny zwróć jednak uwagę nie tylko na kwestie praktyczne, lecz także na wygląd materiału wykończeniowego. Wśród paneli winylowych jest tak wiele wariantów kolorystycznych, że z łatwością znajdziesz ten idealny bez względu na to, czy urządzasz nowoczesną, czy retro przestrzeń.

Panele doskonale imitują drewno, dlatego świetnie sprawdzą się w eleganckich, przytulnych i klasycznych wnętrzach. Do takich aranżacji dopasuj okładzinę w ciepłym, dość ciemnym kolorze, koniecznie z widocznym rysunkiem naturalnego surowca. To też świetne rozwiązanie do wnętrza inspirowanego rustykalnym stylem, w którym króluje drewno. Jeśli nie chcesz stosować w nim naturalnych desek, panele świetnie je zastąpią.

Nie brakuje paneli winylowych, które naśladują płytki. Szare, wyglądające niczym kamień, doskonale sprawdzą się w industrialnym wnętrzu. Podkreślą surowy charakter mieszkania inspirowanego loftem. Idealny materiał wykończeniowy do industrialnego wnętrza ma czarny kolor – takie panele również znajdziesz w naszym asortymencie. Zarówno czarne, jak i szare okładziny podłogowe mogą też współgrać z nowoczesną aranżacją, do której pasują materiały wykończeniowe w chłodnych kolorach.

Zwróć uwagę na wzór jodełki. W połączeniu z ciepłym odcieniem drewna będzie dobrze wyglądał jako baza skandynawskiej aranżacji, w której zastosujesz również białe, matowe meble z drewnianymi uchwytami. Panele z motywem jodełki wkomponujesz też w retro wnętrze. Ponadczasowy wzór sprawdzi się, jeśli planujesz aranżację w stylu mid-century modern.

Panele doskonale imitują marmur. Okładzina naśladująca ten elegancki materiał okaże się idealnym rozwiązaniem do domu urządzonego w stylu glamour. Możesz zastosować ją między innymi w przedpokoju, gdzie znajdą się czarne meble i złote dodatki. Imitacja marmuru znajdzie też zastosowanie w minimalistycznej aranżacji, w której królują proste formy i stonowana kolorystyka.