Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Ziemie i podłoża

Strzałka w prawo

Ziemie i podłoża

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, żeby marzyć o pięknym ogrodzie lub balkonie przyozdobionym kwiatami. Jeśli jednak chcesz, by uprawa była trochę łatwiejsza, a rośliny bujniejsze, sięgnij po ziemię i podłoża.

Filtry

Ziemie i podłoża

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, żeby marzyć o pięknym ogrodzie lub balkonie przyozdobionym kwiatami. Jeśli jednak chcesz, by uprawa była trochę łatwiejsza, a rośliny bujniejsze, sięgnij po ziemię i podłoża.

96 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Uprawa i ochrona roślin

Wyświetlanie 24 z 96 produktów

Załaduj więcej

Aby kwiaty pięknie rosły – wykorzystaj żyzne ziemie i podłoża

Na pewno wiesz, że różne odmiany kwiatów, warzyw czy ziół potrzebują innego podłoża. Ziemia do uprawy powinna być bogata w związki organiczne i dobrze przepuszczać powietrze. Przykładowo czarna ziemia ogrodowa, czyli inaczej czarnoziem jest bardzo żyzna i służy różnym roślinom. Dla juki czy paprotki wystarczy ziemia uniwersalna. Inne kwiaty, takie jak storczyki, będą wymagały już specjalnego podłoża. W naszej ofercie znajdziesz uniwersalne ziemie do ogrodu, podłoża do roślin domowych, korę i ściółkę, torf, a także ziemię do zakładania trawników. Oferujemy produkty od doświadczonych producentów, na przykład Verve.

Uprawa roślin w ogrodzie i na balkonie nieco się od siebie różni. Przede wszystkim w przypadku skrzynek balkonowych rośliny nie mają dostępu do gleby, z której mogłyby pobierać minerały potrzebne im do wzrostu. W naszej ofercie znajduje się między innymi ziemia ogrodowa w workach, przeznaczona właśnie do roślin balkonowych lub domowych. Z pomocą dostępnych produktów zdołasz stworzyć środowisko odpowiednie dla każdego typu uprawianej rośliny. Oferujemy też produkty do konkretnych kwiatów, na przykład orchidei.

Możesz również sięgnąć po ziemię, dzięki której Twój trawnik będzie prezentował się nienagannie. Nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór produktów do każdego ogrodu – nawet tego na balkonie. Ziemia ogrodowa w workach jest dostępna w różnych wariantach pojemności. Możesz wybrać między innymi niewielkie opakowanie o pojemności 5 l. Dostępne są też znacznie większe worki, na przykład do roślin iglastych.

Ziemie i podłoża – poznaj dostępne rodzaje

Nie musisz być doświadczonym ogrodnikiem, żeby marzyć o pięknym ogrodzie lub balkonie przyozdobionym kwiatami. Jeśli jednak chcesz, by uprawa była trochę łatwiejsza, a rośliny bujniejsze, sięgnij po ziemię i podłoża. To produkty, którymi możesz wypełnić skrzynki na balkonie lub posypać powierzchnię uprawianego poletka. Ziemia do kwiatów jest nasycona związkami mineralnymi. Te są pobierane przez rośliny bezpośrednio z gleby. Dzięki temu kwiaty oraz warzywa rosną szybciej. Osiągają również większe rozmiary. Ziemia do ogrodu może być stosowana w każdym miejscu, w którym chcesz na niewielkiej powierzchni uprawiać wszelkiego rodzaju rośliny. Sprawdzi się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w skrzynkach na balkonie.

Przygotowaliśmy dla Ciebie różnorodne ziemie i podłoża, które wspierają wzrost poszczególnych grup roślin. Z asortymentu wybierzesz między innymi produkty do konkretnych owoców, na przykład borówek. Dzięki takiej ziemi zyskujesz gwarancję obfitego owocowania. Możesz zdecydować się też na podłoże do trawnika, które ma odpowiedni odczyn, a dodatkowo startową dawkę nawozu, dzięki czemu będziesz cieszyć się soczyście zieloną, gęstą murawą. W różnorodnym asortymencie znajdziesz też ziemie i podłoża beztorfowe. Są one przeznaczone między innymi do kaktusów i ziół. Odpowiednio dobrane podłoże do ogrodu może wspierać rozwój iglaka. Oferujemy właśnie takie ziemie – wyróżniają się niskim zasoleniem i kwaśnym pH.

Ziemia do roślin domowych

Podłoże do storczyków składa się z kawałków kory, skał wulkanicznych, torfu, łupin orzecha kokosowego i innych luźnych kawałków – musi być lekkie i umożliwiać korzeniom stały dostęp do powietrza. Trudno samodzielnie stworzyć idealną ziemię dla orchidei, znacznie łatwiej zakupić gotowy produkt i cieszyć się z bujnie kwitnących kwiatów. Dostępne są też oczywiście podłoża do roślin zielonych – palm, monster, juk i innych naturalnych ozdób stojących na parapecie Twojego domu.

Takie ziemie i podłoża pozwolą Ci stworzyć idealne środowisko do uprawy bardzo wymagających roślin. Nasze produkty zawierają nie tylko niezbędne składniki odżywcze. Zapewniają także odpowiednią wilgotność podłoża. Dzięki temu rośliny nie usychają, ale zdrowo wzrastają. Twój ogród natomiast prezentuje się bardzo efektownie.

Żyzna ziemia ogrodowa

Planujesz założyć warzywnik lub rabatkę kwiatową na działce? Od jakości ziemi zależą Twoje plony i wygląd kwiatów. Ziemia ogrodowa w workach zapewni im odpowiednią dawkę składników mineralnych. W ofercie Castoramy nie brakuje ziemi pod trawnik ani podłoża do sadzenia iglaków. Zanim zdecydujesz się na którąś z mieszanek, sprawdź zawartość azotu, zasolenia i czynników wpływających na pH gleby – inne wymagania mają rośliny kwaśnolubne, inne warzywa i owoce, a jeszcze inne trawa i iglaki.

Ogród przydomowy może być różny. Niekiedy uprawiasz w nim warzywa, a czasem rośliny lub drzewa czy krzewy. Uniwersalna ziemia ogrodowa przyda Ci się w przypadku mniej wymagających roślin. Jeśli jednak Twój ogród podzielony jest na sekcje lub postawiłeś na różnorodność upraw, koniecznie wybierz dedykowane podłoża. Każdy z naszych produktów jest przeznaczony do potrzeb określonych roślin.

Gleba do trawników jest przeznaczona do wspierania odpowiedniego wzrostu trawy. Możesz stosować ją na dużych powierzchniach bez szkody dla środowiska czy też ryzyka dla zwierząt domowych. To w pełni bezpieczny produkt.

Ziemia do iglaków natomiast przydaje się w przypadku krzewów iglastych. Dzięki niej zapewniasz im odpowiednią wilgotność gleby. Ten produkt często jest wzbogacony torfem. Dzięki temu krzewy łatwiej zapuszczają korzenie, nie grozi im uschnięcie. Na długo pozostaną one ozdobą posesji.

Kora i ściółki do ogrodu

Kora poprawia właściwości chemiczne i fizyczne gleby. Zapewnia właściwe pH roślinom iglastym oraz dobrze utrzymuje wilgoć i stałą temperaturę w podłożu. Możesz wybrać korę iglastą lub korę drobnomieloną. Dostępne są też kolorowe zrębki dekoracyjne, które ozdobią Twoją działkę. Sprawdź naszą ofertę i wybierz produkt idealnie spełniający Twoje wymagania.

Ściółki do ogrodu to bardzo dobry sposób na zapewnienie odpowiedniego środowiska do upraw. Samodzielne ich wykonanie nie jest łatwym zadaniem, dlatego warto skorzystać z gotowych produktów. Dlaczego? Ściółka zapewnia odpowiednią wilgotność gleby, powstrzymuje wyrastanie chwastów, a także chroni przed wahaniami temperatury. W stworzeniu takiego zabezpieczenia pomoże Ci także kora ogrodowa. Jest idealnym produktem do zbudowania zewnętrznej warstwy chroniącej głębsze partie gleby.