Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Programatory

Strzałka w prawo

Programatory

Stając przed wyzwaniem zakupu programatora do swojego domu, możesz wybierać spośród jego dwóch rodzajów – do Twojej dyspozycji są modele mechaniczne oraz cyfrowe

Filtry

Programatory

Stając przed wyzwaniem zakupu programatora do swojego domu, możesz wybierać spośród jego dwóch rodzajów – do Twojej dyspozycji są modele mechaniczne oraz cyfrowe

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Instalacje elektryczne

Wyświetlanie 18 z 18 produktów

PROGRAMATORY – IDEALNE UZUPEŁNIENIE DOMOWYCH GNIAZDEK

Z pewnością czasami zastanawiasz się nad tym, jak jeszcze możesz zmniejszyć koszty eksploatacji energii elektrycznej w domu. Odpowiedź jest prosta: wystarczy wyposażyć gniazdka w programatory czasowe. Sprawdź, jakie akcesoria tego rodzaju można znaleźć w ofercie sieci sklepów budowlanych Castorama! Wyłączniki czasowe do gniazdka oraz pozostałe akcesoria ułatwiające kontrolę zużycia prądu pochodzą od sprawdzonych producentów, co daje gwarancję ich niezawodnego działania.

Czasowy wyłącznik prądu to niewielkie urządzenie, które podpina się do kontaktu po to, aby nieco obniżyć rachunki za prąd. Na czym jednak dokładnie polega jego działanie? Programator czasowy do gniazdka ma za zadanie wyłączyć podpięty do niego odbiornik elektryczny o ustalonej godzinie – dzięki temu nie będzie on pobierać energii w sytuacji, gdy jest nieużywany. Możesz, na przykład zsynchronizować w ten sposób domowe oświetlenie lub też zaprogramować duże urządzenia AGD i RTV w taki sposób, by nie korzystały z prądu wtedy, gdy jesteś poza domem. Dzięki temu, że jest wpinany bezpośrednio do gniazdka, programator elektroniczny lub mechaniczny może być stosowany w zasadzie z każdym sprzętem elektrycznym w domu.

PROGRAMATOR CYFROWY CZY MECHANICZNY?

Stając przed wyzwaniem zakupu programatora do swojego domu, możesz wybierać spośród jego dwóch rodzajów – do Twojej dyspozycji są modele mechaniczne oraz cyfrowe. Pierwsze z nich posiadają specjalne pokrętła, przy użyciu których ustawia się żądaną godzinę. Cyfrowy sterownik czasowy to bardziej zaawansowane technologicznie akcesorium wyposażone w układy elektroniczne. Z tego powodu to właśnie urządzenia z tej drugiej grupy są uważane za bardziej precyzyjne.

Asortyment marketów Castorama obejmuje szeroki wybór programatorów o zróżnicowanych parametrach technicznych. Znalezienie akcesorium idealnie trafiającego w Twoje potrzeby nie powinno więc sprawić Ci trudności. Sprawdź, na przykład model ze zintegrowanym miernikiem, który pokazuje aktualny stan zużytej przez urządzenie energii elektrycznej – pozwoli to na jeszcze większą kontrolę nad domowymi wydatkami. Poznaj koniecznie pozostałe wyłączniki czasowe dostępne w naszym sklepie.

PROGRAMATOR ELEKTRONICZNY – DO CZEGO SŁUŻY?

Wyłącznik czasowy to przydatne akcesorium, które świetnie się u Ciebie sprawdzi, jeśli interesujesz się akwarystyką. Przy pomocy tego urządzenia możesz sterować oświetleniem akwarium. Gadżet zastosujesz także w ogrodzie. Dzięki niemu ustawisz, w jakich godzinach ma świecić wybrana lampa. Zyskasz piękne efekty świetlne wieczorem, a jednocześnie nie będziesz marnować prądu nocą, kiedy nikt nie podziwia ogrodu. Programator elektroniczny przyda Ci się również do sterowania urządzeniami, na przykład zmywarką.

Wyłącznik czasowy wyposażony w układ elektroniczny ma tę zaletę, że działa wyjątkowo precyzyjnie. Część z dostępnych w naszym asortymencie modeli przyda Ci się nie tylko w domu, lecz także w firmie. Mogą bowiem sterować zarówno oświetleniem, jak i wentylatorami. Podczas zakupu elementu zwróć uwagę na łatwość obsługiwania – ważne są przyciski oraz wyświetlacz. Programator elektroniczny powinien mieć również wytrzymałą obudowę, która znacznie wydłuży jego żywotność.

PROGRAMATOR MECHANICZNY – CZY WARTO GO WYBRAĆ?

Mechaniczny wyłącznik czasowy jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, co niewątpliwie stanowi jego dużą zaletę. Modele obsługiwane za pomocą pokrętła są jednak mniej dokładne, a ich zakres działanie jest nieco gorszy. Mechaniczny programator czasowy także może działać w zestawieniu z podgrzewaczami lub wentylatorami. To sprawia, że jest korzystnym cenowo i funkcjonalnym rozwiązaniem do biura.

WYŁĄCZNIK ZMIERZCHOWY – JAK DZIAŁA?

Oświetlenie na zewnątrz pełni funkcje praktyczne i estetyczne. Rozjaśnia drogę, zapobiegając upadkom wieczorem, a dodatkowo podkreśla piękną aranżację przestrzeni wokół domu. Niestety dekoracje świetlne w ogrodzie generują koszty. Obniżysz je, decydując się na wyłącznik zmierzchowy. Uruchamia on oświetlenie zewnętrzne o zmierzchu, a wyłącza je, kiedy na dworze zrobi się jasno. Dzięki temu nie musisz wstawać wcześniej, żeby zmniejszyć zużycie prądu. Aby akcesorium działało prawidłowo, musisz zamontować je w odpowiednim miejscu, czyli tam, gdzie będzie miało dostęp do światła naturalnego. Podczas zakupu elementu zwróć uwagę na stopień ochrony IP, który mówi o tym, czy wyłącznik zmierzchowy jest wodoszczelny i odpowiednio zabezpieczony przed negatywnym działaniem wody.

MIERNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ – PRZYDATNY GADŻET DO TWOJEGO DOMU

Każde z urządzeń w Twoim domu potrzebuje do działania energii elektrycznej. Warto ją kontrolować i tym samym sprawdzać, w jaki sposób można obniżyć wydatki na prąd. W tym celu zastosuj licznik energii elektrycznej, który znajdziesz w naszym asortymencie. Produkt pozwoli Ci sprawdzić również czas działania urządzeń w domu. Wybierając to akcesorium, zwróć uwagę na to, jaką moc mierzy oraz jaki jest zakres tolerancji, od którego zależy dokładność miernika.