Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Betoniarki

Strzałka w prawo

Betoniarki

Betoniarka jest to urządzenie, którego nie może zabraknąć na budowie. Dzięki niej zmieszasz piasek, żwir, żużel, wodę i cement, szybko uzyskując potrzebną ilość zaprawy.

Filtry

Betoniarki

Betoniarka jest to urządzenie, którego nie może zabraknąć na budowie. Dzięki niej zmieszasz piasek, żwir, żużel, wodę i cement, szybko uzyskując potrzebną ilość zaprawy.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt budowlany

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Niezastąpiony sprzęt budowlany – betoniarka

Na budowie wiele urządzeń lub narzędzi jest w stanie ułatwić pracę. Jednym z takich produktów są betoniarki. Ich rola na większych budowach jest nieoceniona. Czym jednak są?

Betoniarka jest to urządzenie, którego nie może zabraknąć na budowie. Dzięki niej zmieszasz piasek, żwir, żużel, wodę i cement, szybko uzyskując potrzebną ilość zaprawy. Innymi słowy, są to urządzenia mieszające, które przygotowują masy z minimalnym udziałem robotnika. Wystarczy wlać i wsypać do środka składniki potrzebne do wykonania np. zaprawy murarskiej. Rotacyjne obroty kielicha betoniarki w równomiernie łączą ze sobą wszystkie te składniki.

Betoniarki działają w sposób automatyczny. Oznacza to, że nie musisz ich trzymać czy też obracać pokrętłem. Wystarczy, że uruchomisz betoniarkę, aby działała sama.

Betoniarki dostępne w naszej ofercie charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością. Znoszą duże obciążenia i pozwalają na przygotowanie większej ilości masy. Dodatkowo betoniarki te są mobilne. Wyposażono je w kółka, dzięki czemu możesz podpiąć je np. do samochodu i w ten sposób przetransportować na zupełnie inną budowę.

W Castoramie znajdziesz betoniarki o różnych funkcjach i pojemnościach. Małe betoniarki będą przydatne na budowach domów jednorodzinnych i do prywatnego użytku. W naszej ofercie znajdziesz również modele odpowiednie do wykonywania wielkich inwestycji budowlanych. Możesz decydować o sposobie zasilania. Sam wybierz, czy betoniarka 230 V, czy spalinowa będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Wszystkie te urządzenia są wykonane z materiałów odpornych na działanie wody i na uszkodzenia mechaniczne.

Sprawdź, jakie urządzenia mamy w atrakcyjnych cenach. Upewnij się także, czy betoniarka spalinowa, czy inna będzie dla Ciebie najlepsza.

Dlaczego betoniarka jest lepsza od ręcznego mieszalnika?

Betoniarki mogą Ci się kojarzyć z urządzeniami, które przydadzą się tylko na dużej budowie. Tymczasem wcale nie musi tak być. Modele o mniejszej pojemności są w stanie skutecznie zastąpić ręczny mieszalnik podczas przygotowywania zaprawy murarskiej czy cementu. Ich największą zaletą jest przede wszystkim obsługa niemal bez udziału człowieka. Wystarczy, że wsypiesz składniki do betoniarki. Resztę urządzenie wykona za Ciebie.

Oznacza to, że nie musisz trzymać ciężkiego mieszadła lub ręcznie mieszać zaprawy w wiadrze. Betoniarka zapewni Ci znacznie wygodniejszą pracę. Co więcej, gdy ona miesza, Ty możesz zająć się innym zadaniem i np. przygotować cegły do murowania ścian. Betoniarka jest tym samym urządzeniem, które pozwala zaoszczędzić czas.

Nie sposób pominąć także dużej skuteczności betoniarki. Korzystanie z ręcznego mieszalnika wymaga odpowiedniego ustawienia i poruszania nim. Tylko w ten sposób jesteś w stanie dokładnie wymieszać cały suchy proszek z wiadra. Z kolei nawet mini betoniarka zadanie to wykonuje bardzo dobrze. Przygotowana masa jest bardzo dobrze i równomiernie ze sobą wymieszana. Dzięki temu sama zaprawa wykazuje lepsze parametry techniczne. Korzystanie z niej staje się dużo wygodniejsze. Zaprawa będzie też miała lepszą przyczepność do podłoża.

Jaką betoniarkę wybrać?

Betoniarki można podzielić ze względu na kształt mieszalnika na bębnowe i kielichowe. Te drugie są dużo większe i charakteryzują się też dużym zużyciem energii elektrycznej – są używane przez profesjonalne firmy budowlane przy deweloperskich inwestycjach czy w zakładach produkujących beton. Betoniarki w Castoramie są to nowoczesne urządzenia o pojemności od 80 do 200 l. Dzięki temu, że są mobilne, sprawdzą się idealnie podczas remontu czy niewielkiej budowy. Mniejszy mieszalnik w betoniarkach bębnowych przekłada się na niższe zużycie prądu w porównaniu do betoniarek kielichowych.

Wybór odpowiedniej betoniarki nie zawsze jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim jednak musisz wziąć pod uwagę to, jak często będziesz z niej korzystać i jak wiele zaprawy potrzebujesz za jednym razem wykonać. Pamiętaj, że żaden cement czy beton nie może być stale mieszany. Nie zdołasz też odłożyć go na następny dzień. Z tego powodu najlepiej przygotowywać tyle materiału, aby była zużywana na bieżąco.

Najmniejszy sprzęt budowlany ma pojemność ok. 80 litrów. Betoniarka 100 l pozwoli jednorazowo zmieszać od 2 do 3 taczek zaprawy. Podobnie zadziała betoniarka 150 l. Duża betoniarka 250 l sprawdzi się idealnie przy budowie domu jednorodzinnego. Praca będzie przebiegać szybko i sprawnie. Im większa betoniarka, tym więcej miejsca zajmuje. Weź to również pod uwagę, jeśli nie planujesz realizować dużych inwestycji budowlanych. Nawet jeśli masz własną firmę remontowo-budowlaną, warto wziąć pod uwagę, ile realnie zaprawy potrzebujesz za jednym razem. Jeśli natomiast potrzebujesz tego urządzenia jedynie od czasu do czasu, odpowiednia będzie betoniarka 50 l.

Urządzenia do wyrabiania betonu nie powinny sprawiać problemu w transporcie, dlatego większość z nich jest wyposażonych w kółka, które ułatwiają przemieszczanie betoniarki. Jest to zarazem ten element, któremu należy się dokładniej przyjrzeć. Kółka muszą być wytrzymałe i trwałe. Wskazana jest również ich amortyzacja. Dzięki temu transport betoniarki na dalsze odcinki nie będzie groził jej uszkodzeniem, kiedy wjedziesz nią w dziurę. Również poruszanie się po często nierównych placach budowy jest wyzwaniem, z którym najlepiej poradzą sobie kółka z dobrymi amortyzatorami.

Zwróć uwagę na wyposażenie betoniarki. Oprócz bębna, będącego najważniejszym elementem betoniarki, urządzenie ma też inne ważne części składowe, na których jakość trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze. Wieniec betoniarki wykonany z żeliwa jest najtrwalszy, ale głośno pracuje. Z drugiej strony, charakteryzuje się także odpornością na uderzenia i na wiele czynników atmosferycznych. Z tego powodu jest on przeważnie wykorzystywany w większości modeli betoniarek. Spotkasz się też z wieńcem kompozytowym, charakteryzującym się lekkością i cichą pracą.

Podczas wyboru betoniarki zwróć także uwagę na przechył mieszalnika, a dokładniej – mechanizm przechylania. Zazwyczaj wykorzystywana jest do tego korba lub koło. Takie modele znajdziesz w niższych cenach, przy czym zdecydowanie najmniej zapłacisz za betoniarkę z kołem. Zwróć uwagę na hamulec do niego oraz łatwość zablokowania koła i tym samym samego kielicha betoniarki. Jeśli jednak zależy Ci na większej automatyzacji, możesz wybrać droższe betoniarki sterowanie elektrycznie. W przypadku modeli o dużych pojemnościach kielicha będzie to na pewno najwygodniejsze rozwiązanie. Umożliwi samodzielne obsłużenie urządzenia. Nie wymaga także użycia zbyt dużej siły od osoby obsługującej betoniarkę.

Jeśli masz kłopot z podjęciem decyzji, zajrzyj do naszych porad i inspiracji w dziale „Budowa” i sprawdź, jakie betoniarki ma w ofercie Castorama! Na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie model. Może okaże się nim mała betoniarka.