Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia pomiarowe

Strzałka w prawo

Mierniki i próbniki

Strzałka w prawo

Mierniki i próbniki

Z pewnością w każdym warsztacie i w gospodarstwie domowym przydadzą się mierniki elektryczne. Przy pomocy miernika cyfrowego dokonasz pomiarów różnych parametrów prądu w elektronicznych sprzętach, sprawdzając jego poprawny przepływ.

Filtry

Mierniki i próbniki

Z pewnością w każdym warsztacie i w gospodarstwie domowym przydadzą się mierniki elektryczne. Przy pomocy miernika cyfrowego dokonasz pomiarów różnych parametrów prądu w elektronicznych sprzętach, sprawdzając jego poprawny przepływ.

19 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia pomiarowe

Wyświetlanie 19 z 19 produktów

Mierniki, detektory i próbniki – urządzenia zapewniające bezpieczeństwo przy pracy z prądem

Jeśli podczas remontu musisz ingerować w tynki, użyj detektora, aby nie uszkodzić przy tym instalacji elektrycznej. Dla większego bezpieczeństwa zaopatrz się także w próbnik oraz miernik. W tej kategorii znajdziesz praktyczne narzędzia pomiarowe, które doceni każdy elektryk i budowlaniec. Sprawdź już teraz!

MIERNIKI DO POMIARU PRĄDU ORAZ WILGOTNOŚCI

Z pewnością w każdym warsztacie i w gospodarstwie domowym przydadzą się mierniki elektryczne. Przy pomocy miernika cyfrowego dokonasz pomiarów różnych parametrów prądu w elektronicznych sprzętach, sprawdzając jego poprawny przepływ. Miernik prądu pozwoli Ci wykryć oraz zdiagnozować usterki w instalacjach elektrycznych. Za jego pomocą sprawdzisz, czy przewody elektryczne są drożne oraz czy nie zostały przerwane.

Tzw. multimetry, czyli mierniki uniwersalne, wyposażone w funkcje mierzenia różnych wartości fizycznych to świetne narzędzia, jeśli na co dzień potrzebujesz sprawdzać przepływ prądu w różnych wartościach – amperach, woltach czy watach. Równie przydatnym urządzeniem, jakie znajdziesz w naszym asortymencie, jest miernik wilgotności. Sprzęt często stosuje się podczas wielu prac budowlanych. Dzięki niemu sprawdzisz poziom wilgotności w drewnie, betonie lub płytach gipsowo-kartonowych.

Miernik poziomu wilgotności przyda się także w każdym gospodarstwie domowym. Zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak spiżarnie oraz składziki na drewno. Zbyt duży poziom wody w powietrzu przyspiesza rozwój pleśni i grzybów w ciemnych pomieszczeniach. Natomiast szczególnie narażone na psucie jest jedzenie.

DETEKTORY DO WYKRYWANIA PRZEWODÓW

Jeśli planujesz remont związany z kuciem ścian, koniecznie zaopatrz się w specjalistyczny detektor. Przy pomocy urządzenia dokładnie zlokalizujesz przewody elektryczne, a także elementy metalowe, które mieszą się w ścianach.

Dzięki tego typu czujnikowi nie musisz martwić się o to, że podczas pracy uszkodzisz instalację elektryczną, ponieważ sprzęt ma sygnalizator dźwiękowy. Te magiczne urządzenia wskażą Ci, w którym dokładnie miejscu możesz wywiercić dziury w ścianie, by zamontować wymarzoną półkę ścienną lub dekoracyjny obraz.

W bogatej ofercie narzędziowej znajdziesz różne wersje detektorów. Z łatwością dopasujesz je do rodzaju wykonywanych czynności. Nasze detektory sprawnie wykryją przewody i inne elementy wykonane zarówno z metalu, drewna, jak i tworzywa sztucznego. Pomogą także ocenić, w którym miejscu ściany znajdują się puste przestrzenie.

Istotna jest także funkcja określenia głębokości, na której znajduje się przewód. Czasem nie trzeba kuć całej ściany, by wykonać drobną naprawę. W takim przypadku głęboko osadzone kable nie stanowią przeszkody dla wykonania pracy.

PRÓBNIK NAPIĘCIA DO SPRAWDZENIA URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

Chcesz sprawdzić, czy urządzenia elektryczne w Twoim domu działają prawidłowo? Pomogą Ci w tym próbniki elektryczne. Przy użyciu próbnika możesz skontrolować wszelkiego rodzaju instalacje elektryczne, tym samym zapobiegając ich awariom. Element jest przeznaczony także do pomiaru napięcia w gniazdkach elektrycznych oraz przewodach.

Wystarczy, że przyłożysz koniec detektora do metalowego elementu instalacji, a kciukiem zasłonisz metalową część na końcu rączki. Umieszczona w środku próbnika dioda zasygnalizuje Ci, czy w instalacji znajduje się napięcie.

W sklepach Castorama oferujemy bogaty wybór próbników napięcia o szerokim zakresie pomiarowym. Dzięki temu wzrasta ich uniwersalność, sprawiając, że wykorzystasz je zarówno do użytku prywatnego, jak i profesjonalnego.

Dodatkowo znajdzie praktyczne zastosowanie w każdym warsztacie. Za jego pomocą przetestujesz działanie bezpieczników lub świateł w swoim samochodzie. Jeśli masz złączkę do zapalniczki samochodowej, możesz ocenić nawet poziom naładowania akumulatora. To niesamowite udogodnienie zwłaszcza w miesiącach zimowych, gdy akumulator często odmawia posłuszeństwa, oraz po długiej przerwie od jazdy. Dzięki próbnikowi napięcia będziesz wiedzieć, czy usterka jest winą akumulatora, czy innego elementu.

JAK WYBRAĆ ODPOWIEDNIE URZĄDZENIE?

Przed zakupem miernika elektrycznego lub próbnika napięcia upewnij się, czy zostały wykonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla użytkownika. W szczególności sprawdź, czy rączka próbnika nie przewodni prądu.

W odniesieniu nie tylko do mierników i próbników, ale także detektorów, funkcjonalnym udogodnieniem jest szeroki zakres skali pomiarów urządzenia. Warto rozglądać się za modelami wyposażonymi w jak najszerszą skalę.

Zwróć także uwagę na solidność konstrukcji urządzenia. Mierniki, próbniki i detektory powinny odznaczać się solidna obudową, która chroni mechanizm urządzenia. Sprawdź jakość wykonania diody w próbnikach napięcia. Jeśli zawiedzie, możesz istotnie zagrozić swojemu życiu i zdrowiu.

Sprawdź także inne mierniki i próbniki, które zgromadziliśmy w naszej bogatej ofercie narzędziowej!