Strona główna

Strzałka w prawo

Słupki do ścianek modułowych Alara

Strzałka w prawo

Słupki do ścianek modułowych Alara

Słupki do ścianek modułowych to niezbędny element konstrukcyjny każdego modułowego systemu przegrodowego. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, służą do łączenia ze sobą poszczególnych paneli i tworzenia funkcjonalnych ścianek działowych.

Filtry

Słupki do ścianek modułowych Alara

Słupki do ścianek modułowych to niezbędny element konstrukcyjny każdego modułowego systemu przegrodowego. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, służą do łączenia ze sobą poszczególnych paneli i tworzenia funkcjonalnych ścianek działowych.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Modułowe ścianki działowe Alara

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Słupki do ścianek modułowych – niezbędne wsporniki dla tworzonych konstrukcji

Nie w każdej sytuacji rozmieszczenie pomieszczeń i ich układ w budynku odpowiadają istniejącym potrzebom. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy jest to obiekt prywatny, czy użyteczności publicznej. Do stworzenia nowej aranżacji pomieszczeń w budynku posłużą Ci ścianki działowe. Możesz je także wykorzystać do wydzielenia stref w pomieszczeniach przeznaczonych do określonych czynności, np. pracy lub wypoczynku.

Aby jednak ścianki działowe mogły powstać, konieczne jest skorzystanie nie tylko z modułów. Niezbędnym elementem podczas tworzenia tych konstrukcji są słupki do ścianek modułowych.

Słupki do ścianek modułowych to podłużne elementy w formie prostopadłościanu. Ich długość jest dostosowana do wysokości standardowej zabudowy. Dzięki temu słupki do ścian modułowych możesz z łatwością wykorzystać do stworzenia ścianki działowej w budynku.

Alternatywnym rozwiązaniem są również przedłużenia. Ich rozmiary odpowiadają słupkom. Równocześnie jednak długość takich przedłużeń może sięgać nawet do pół metra. Dzięki temu ścianki działowe zdołasz stworzyć w obiektach o wyżej położonym suficie.

Słupki do ścianek modułowych mogą mieć różne kolory. Znajdziesz również elementy, które można pomalować na dowolny kolor. Dzięki temu ścianki działowe staną się bardziej estetyczne, a także dopasujesz je do każdego wnętrza.

Słupki przeznaczone do standardowej wysokości budynku

Tworzenie ścianek działowych w obiektach o standardowej wysokości pomieszczeń nie jest trudnym zadaniem. Słupki do ścianek modułowych Alara są przystosowane do takiej klasycznej wysokości. Ich długość sięga ponad dwa metry. Oznacza to, że jeden słupek możesz z łatwością zamontować w dowolnym miejscu o stabilnej podłodze i suficie.

Kiedy warto skorzystać z przedłużenia słupka?

Nie każdy obiekt charakteryzuje się tą samą wysokością pomieszczeń. W takiej sytuacji masz dwa wyjścia. Możesz skorzystać ze ścianek działowych wolnostojących lub zaopatrzyć się w przedłużenia do słupków. Elementy te są dostępne w kilku różnych rozmiarach. Najkrótsze przedłużenia liczą sobie zaledwie kilkanaście centymetrów. Najdłuższe natomiast mierzą pół metra długości.

Podczas wyboru przedłużenia zwróć uwagę na to, aby pozostawić przestrzeń niezbędną do osadzenia słupka. Równocześnie dopasuj długość tego elementu tak, aby nie było konieczne korzystanie z więcej niż jednego przedłużenia. Większa ich liczba nie tylko zaburza estetykę ścianki. Tworzy również mniej stabilną konstrukcję.

Kolorystyka słupków do ścianek działowych

Słupki do ścian modułowych są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych. Utrzymano je w kolorach czarnym oraz białym. Dzięki temu z łatwością dopasujesz je do wielu nawet bardzo różnorodnych aranżacji wnętrz. Wybór koloru powinieneś uzależnić od miejsca montażu ścianki, a także ogólnego stylu wykończenia danego miejsca. W industrialnych wnętrzach czarne słupki do ścian modułowych sprawdzą się bardzo dobrze. Nowoczesne aranżacje, a także klasyczne przestrzenie pozwalają na zastosowanie białych słupków. Charakteryzują się największą uniwersalnością.

Nudzą Cię jednolite ścianki modułowe? Słupki przeznaczone do malowania będą zatem dobrym wyborem. Przede wszystkim możesz je wykończyć w dowolnym kolorze. Dzięki temu ścianki działowe prezentują się absolutnie unikatowo. Takie słupki zwiększają również estetykę tworzonej ścianki działowej. Słupki do malowania będą zatem odpowiednie wszędzie tam, gdzie zależy Ci na unikatowym wyglądzie i oryginalnej aranżacji wnętrza. Są również odpowiedzią na sytuacje, w których ani białe, ani czarne ścianki działowe nie prezentują się zbyt atrakcyjnie.

Jeśli jednak szukasz gotowego produktu, słupki białe lub czarne będą zdecydowanie lepszym wyborem. To elementy, które nie wymagają dodatkowej pracy nad nimi. Wystarczy je zamontować wraz z panelami, aby konstrukcja była gotowa.

Ścianki modułowe, słupki – te elementy nie muszą być kolorystycznie do siebie dopasowane. Kontrastowe zestawienie czarnych słupków i białych modułów wygląda oryginalnie. Dotyczy to również odwrotnej sytuacji. Także słupki do malowania wykończone intensywną barwą stają się ciekawym sposobem na podkreślenie unikatowego wyglądu ścianki działowej.