Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Szyny prądowe

Strzałka w prawo

Szyny prądowe

Szyny prądowe mogą zasilać urządzenia jedno- lub trójfazowe. Dodatkową zaletą elementu jest możliwość zasilania wielu odbiorów za pomocą jednej linii

Filtry

Szyny prądowe

Szyny prądowe mogą zasilać urządzenia jedno- lub trójfazowe. Dodatkową zaletą elementu jest możliwość zasilania wielu odbiorów za pomocą jednej linii

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Instalacje elektryczne

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

SZYNA PRĄDOWA W INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ

W ofercie przygotowanej przez sklepy Castorama znajdziesz funkcjonalne szyny prądowe. W tym dziale prezentujemy szynoprzewody, szyny montażowe oraz listwy podłączeniowe. Proponujemy Ci szyny jedno- i wielotorowe. Wśród proponowanych przez nas produktów znajdziesz takie, które pozwolą Ci oddzielić tory prądowe. Wszystkie oferowane przedmioty zostały wykonane z trwałych materiałów zapewniających lata bezpiecznego użytkowania.

Szyna prądowa to element przeznaczony do przekazywania prądu o dużej wartości. Ma postać sztywnego płaskownika, rury lub ceownika. W górnej części produktu znajdują się styki łączeniowe. Na rynku dostępne są szyny o różnej liczbie styków. Prosta budowa umożliwia tak szybkie zamontowanie, jak i zdemontowanie elementu.

ZASTOSOWANIE SZYN ŁĄCZENIOWYCH

Szyna łączeniowa pozwoli Ci ulokować aparaty modułowe w rozdzielnicy bez używania kabli i końcówek tulejkowych. Jej zadaniem jest zapewnienie stałego dopływu prądu do wszystkich urządzeń podłączonych do rozdzielnicy. Szyna prądowa umożliwi wykonanie w łatwy i estetyczny sposób instalacji elektrycznej, szczególnie w obiektach o charakterze przemysłowym, galeriach handlowych czy biurach oraz gospodarstwach domowych i rolnych.

Prosta budowa szyny nie sprawi Ci kłopotów w montażu. Produkt pozwoli także na szybką modyfikację lub rozbudowę instalacji. Zaletą wykorzystania szynoprzewodów jest także większa przejrzystość układu, przewody nie plączą się, a naprawa instalacji jest o wiele łatwiejsza, ponieważ dużo szybciej można odszukać miejsce powstania awarii.

Szyny prądowe mogą zasilać urządzenia jedno- lub trójfazowe. Dodatkową zaletą elementu jest możliwość zasilania wielu odbiorów za pomocą jednej linii. Na szynie montowane są zabezpieczenia odbiorów, co zmniejsza wymaganą ilość kabli. Dzięki temu instalacja nie zajmie zbyt wiele miejsca, jak w przypadku systemów tradycyjnych. Szyny w łatwy sposób rozbudujesz, dostosowując je do wymogów miejsca. Dzięki praktyczności osprzętu zaoszczędzisz czas na wykonanie instalacji.

SZYNA PRĄDOWA JEDNOTOROWA I TRZYTOROWA

W naszej ofercie znalazły się między innymi szyna prądowa jednotorowa oraz trzytorowa. W przypadku tej pierwszej możliwe jest obsłużenie wyłącznie jednej fazy. Jest zatem właściwa dla prostych instalacji elektrycznych. Jeśli planujesz bardziej rozbudowaną sieć albo chcesz podłączyć na przykład reflektory, wówczas przydatna będzie szyna prądowa trzytorowa, która obsługuje trzy obwody. Warto wiedzieć, że szyny trzytorowe bywają także nazywane trójbiegunowymi lub trójfazowymi.

Kupując szynę prądową, zwróć uwagę nie tylko na liczbę obsługiwanych faz, ale także liczbę odbiorników, które możesz podłączyć przy użyciu tego produktu. W zależności od wielkości instalacji możesz zdecydować się na szyny umożliwiające podłączenie trzech, ośmiu, dwunastu, a nawet więcej urządzeń.

Przekrój i długość szyny mają znaczenie, zwłaszcza podczas jej montażu. Przekrój jest najczęściej podawany w milimetrach kwadratowych. W zależności od Twoich potrzeb znajdziesz szyny dziesięcio-, szesnastomilimetrowe i większe. Długość szyny możesz dostosować do swoich potrzeb, bez większego trudu skrócisz ją szlifierką kątową lub piłą do metalu.

SZYNA MONTAŻOWA

Ten produkt pozwoli Ci na wykonanie stabilnej, solidnej konstrukcji nośnej składników instalacji elektrotechnicznej. Za jej pomocą zamontujesz aparaty modułowe oraz inne elementy sieci. Szyna posiada otwory montażowe, dzięki czemu bez trudu przymocujesz ją w odpowiednim miejscu, a następnie rozlokujesz pozostałe elementy. Szyny tego typu są ocynkowane i odporne na korozję, co sprawia, że posłużą one latami, nawet wystawione na działanie czynników atmosferycznych.

LISTWA PRZYŁĄCZENIOWA

W tej kategorii produktów znajdziesz także listwę przyłączeniową, dzięki której możesz w łatwy sposób prawidłowo przyłączyć przewody dla odbiorników jednofazowych lub poprowadzić kable uziemiające. Ten produkt ułatwi Ci wykonanie instalacji elektrycznej budynku. Dostępne w naszej ofercie listwy zostały wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu będą spełniały swoje funkcje przez długie lata.

DLA PROFESJONALISTÓW I NIE TYLKO

Dostępne w tym dziale produkty będą szczególnie przydatne, jeśli zajmujesz się tworzeniem sieci elektrycznych. Elektrycy cenią sobie szybkość montażu szyn oraz odnajdywania ewentualnych awarii w instalacjach, w których jest zastosowano. Prosta budowa sprawia, że nawet elektryk-amator poradzi sobie z prawidłowym przymocowaniem szyn.

Asortyment sklepu Castorama to nie tylko szyny prądowe, montażowe i listwy podłączeniowe. Znajdziesz u nas wszystko, co niezbędne do wykonania instalacji elektrycznej budynku. Oferujemy przewody, gniazda, wyłączniki oraz inne elementy i akcesoria elektryczne. Przygotowaliśmy także szeroki wachlarz narzędzi przydatnych w pracach montażowych. Na naszych półkach jest wszystko, czego potrzebujesz – sprawdź to, przeglądając nasz asortyment.