bondex banerbondex banerbondex banerbondex baner

Bondex to duński producent wysokiej jakości produktów malarskich, dostępnych w większości europejskich krajów.

Historia marki sięga już 120 lat, a to przekłada się na tak samo długie doświadczenie w dostarczaniu produktów najwyższej klasy, za standard których odpowiadają międzynarodowe laboratoria. W ofercie marki Bondex znaleźć można wysokiej jakości emulsje do malowania ścian i sufitów, emalie, impregnaty, lakierobejce i oleje do ochrony i dekoracji drewna. Produkty te testowane na trudnym, surowym klimacie skandynawskim, doskonale sprawdzą się w charakterystycznych dla naszego kraju zmiennych warunkach atmosferycznych.


farby kolorowefarby kolorowefarby kolorowefarby kolorowe

Kolorowe farby do malowania ścian nadają pomieszczeniom charakter i sprawiają, że nabierają one indywidualnych cech, wiele mówiących o mieszkańcach. Przemalowanie ścian na inny kolor to najprostszy i najszybszy sposób na metamorfozę wnętrza. Aby kolor na ścianach mógł cieszyć przez długi czas i dobrze prezentować się, należy wybierać farby wysokiej jakości. Produkty marki Bondex to bogata paleta barw, gwarancja pięknych i trwałych kolorów oraz wytrzymałej, solidnej powłoki. Plamoodporne, doskonale kryjące farby ceramiczne Bondex zadowolą najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie wyrafinowane kolory i wysoką jakość produktów. Farby z linii Smart Ceramic są odporne nawet na najbardziej trudne plamy, gwarantują trwałość kolorów i szeroki wybór barw. Poszukując właściwego koloru farb warto skorzystać z testerów, czyli małych próbek kolorów dostępnych w sklepach i sprawdzić kolor we właściwym pomieszczeniu.farby białefarby białefarby białefarby białe

Biel to kolor, który we wnętrzach potrafi zdziałać cuda - optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia, więc idealnie sprawdza się w małych i ciemnych pomieszczeniach. Doskonale też sprawdza się w otwartych, przestronnych pomieszczeniach, podkreślając ich nowoczesność i elegancję. Idealnie też komponuje się z bardzo popularnym we wnętrzach drewnem. Nic dziwnego, że śnieżnobiałe ściany coraz częściej królują w naszych domach. W ofercie marki Bondex znajduje się najwyższej jakości plamoodporna, ceramiczna farba SMART CERAMIC, z której łatwo usuniesz nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Postaw na najwyższą jakość i ciesz się trwałym efektem.środki do drewnaśrodki do drewnaśrodki do drewnaśrodki do drewna

Drewno to uniwersalny i ponadczasowy materiał, którego zastosowanie ma bardzo szeroki zakres. Jednak ze względu na naturalne pochodzenie drewno podatne jest na szkodliwe oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych, zwłaszcza jeśli znajduje się na zewnątrz budynków. Środki do drewna mają na celu przedłużyć żywotność drewnianych materiałów i ochronić je przed działaniem zmiennych temperatur, opadów, wilgoci, promieniowania UV, owadami i grzybami, a także uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie Bondex znaleźć można impregnat gruntujący do surowego drewna Wood Preserver NT, Olej Pogodoodporny do tarasów i mebli ogrodowych oraz Szybkoschnący lakier do mebli. Dostępny jest także Paint Remover, który skutecznie usuwa stare powłoki farb i lakierów. Impregnaty gruntująceImpregnaty gruntująceImpregnaty gruntująceImpregnaty gruntujące

Impregnaty gruntujące to substancje biobójcze, służące do konserwacji surowego drewna od środka. Głęboko wnikają w jego strukturę i wzmacniają materiał od wewnątrz. Wood Preserver NT, impregnat gruntujący marki Bondex zabezpiecza drewno znajdujące się na wolnym powietrzu przed sinizną, podstawczakami powodującymi głęboki rozkład drewna oraz owadami - technicznymi szkodnikami drewna. Polecany jest on jako podkład przed nałożeniem produktów nawierzchniowych do elementów drewnianych na zewnątrz. Nadaje się na powierzchnie drewniane oszlifowane i nieoszlifowane. Jest odpowiedni do zastosowania powszechnego oraz przemysłowego.


lakierylakierylakierylakiery

Lakiery służą do ochronnego i dekoracyjnego malowania drewna, przedłużają żywotność powierzchni oraz zachowują naturalny wygląd drewna. W ofercie Bondex znaleźć można bezbarwny Szybkoschnący lakier do mebli. Przeznaczony jest on do lakierowania mebli, boazerii oraz wszelkich innych przedmiotów drewnianych i drewnopochodnych wewnątrz pomieszczeń. Lakier jest ekologiczny, łatwy w aplikacji, szybko schnie, nie wydziela intensywnego zapachu oraz wykazuje wysoką odporność na zarysowania, ścieranie, uderzenia i powstawanie plam oraz działanie wody.


olejeolejeolejeoleje

Oleje do drewna wykorzystywane są do zabezpieczania drewnianych powierzchni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, zachowując przy tym naturalny wygląd drewna. Olej Pogodoodporny marki Bondex sprawdza się do zabezpieczania tarasów oraz mebli ogrodowych wykonanych z drewna. Właściwości hydrofobowe pozwalają ochronić materiał przed wodą, redukując jej wnikanie w głąb aż o 70%. Olej zabezpiecza także przed promieniowaniem UV, opadami oraz grzybami pleśniowymi i glonami. Olej jest łatwy w aplikacji, szybko schnie i zachowuje naturalny wygląd drewna. Głęboko wnika i wzmacnia strukturę drewna, gwarantując 4-letnią ochronę.


zmywaczezmywaczezmywaczezmywacze

Przy odnawianiu starych malowanych powierzchni, jednym z trudniejszych zadań jest usunięcie starej, zniszczonej powłoki i przywrócenie surowego stanu malowanej powierzchni. Skutecznym i szybkim sposobem na to jest zastosowanie środka do usuwania starych powłok. Dobrym wyborem jest Paint Remover marki Bondex, który skutecznie usuwa powłoki farb i lakierów akrylowych i alkidowych z drewna, metalu, betonu, płytek czy glazury. Służy on także do czyszczenia wałków i pędzli lub powierzchni zabrudzonych klejami akrylowymi, środkami gruntującymi itp. Preparat ma żelową konsystencję, dzięki czemu jest łatwy w aplikacji i nie spływa z powierzchni, na którą jest nanoszony. Nie powoduje ciemnienia drewna. Przeznaczony do użytku zewnętrznego i wewnętrznego.PPG logoPPG logoPPG logoPPG logo

PPG Deco Polska Sp. z o.o. to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, posiadający w swoim portfolio takie marki jak: Dekoral, Bondex, Drewnochron, Sigma Coatings, Dekoral Professional, oraz ProGold. Wyroby firmy to produkty najwyższej klasy, cieszące się uznaniem klientów indywidualnych oraz profesjonalistów (architektów i wykonawców).

W Polsce PPG zatrudnia blisko 1700 osób. Firma podzielona jest na kilka strategicznych jednostek biznesowych, a ich siedziby mieszczą się we Wrocławiu, Cieszynie, Ostrowie Wielkopolskim (w tych lokalizacjach firma ma zakłady produkcyjne) oraz w Warszawie, Gdyni i Gliwicach.

Firma PPG Deco Polska cieszy się opinią wiarygodnego partnera biznesowego oraz atrakcyjnego pracodawcy, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane firmie, min. „Firma Przyjazna Klientowi”, „Budowlana Marka Roku” czy „Solidny Pracodawca Roku”. PPG Deco Polska od 2010 roku jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalistycznych. PPG na świecie jest synonimem jakości, trwałości i innowacyjności.