Zobacz więcej Rośliny kwaśnolubne

Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny zewnętrzne

Strzałka w prawo

Rośliny kwaśnolubne

Strzałka w prawo
Strzałka w lewo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
Hebe mix odmian
Strzałka w prawo

Hebe mix odmian

4,98
/ szt.
z VAT 8%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Informacja

Produkt dostępny wyłącznie w sprzedaży stacjonarnej.

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

  Jeśli jesteś miłośnikiem ogrodnictwa i wytrwale poszukujesz niespotykanych gatunków, to w Twojej kolekcji powinna znaleźć się prezentowana roślina. Hebe to również wspaniała ozdoba balkonów i tarasów u dopiero początkujących ogrodników. Gatunek dobrze rośnie na podłożu żyznym, próchniczym lub świeżym i przepuszczalnym. Najlepsze czuje się w miejscu słonecznym lub w półcieniu. W okresie kwitnienia na krzaczastej roślinie pojawiają się barwne i okazałe kwiatostany, które ożywiają zielone otoczenie.

   Cechy i zalety

    Piękny i zadbany ogród może być wspaniałym miejscem do spędzania wolnego czasu, dlatego warto poświęcić odrobinę uwagi prezentowanym gatunkom, by wybrać najlepsze rośliny, dopasowane do Twoich umiejętności ogrodniczych. Jeśli jesteś doświadczonym ogrodnikiem i troskliwie dbasz o swoje okazy, to w Twoim ogrodzie nie może zabraknąć gatunku hebe. Prezentowana roślina dobrze czuje się w ciepłym klimacie, dlatego w polskich warunkach klimatycznych dobrze rosną tylko wybrane odmiany. Hebe ma niezwykle piękny i okazały pokrój, czym efektownie zdobi przestrzeń. Jej wzniesione pędy sięgające 30-100 cm wysokości są rozłożyste i gęste. W okresie kwitnienia na szczytach łodyg pojawiają się bujne, barwne kwiatostany. Hebe to roślina przeznaczona do hodowli w ogrodzie, do nasadzeń zieleni miejskiej, na skalniaki i w donicach na balkonie. Preferuje słoneczne i półcieniste stanowisko oraz żyzną, próchniczną lub świeżą, przepuszczalną glebę. Należy do gatunków wieloletnich, więc będzie atrakcyjną dekoracją ogrodu przez długi czas

    • Roślina wieloletnia

    Specyfikacja techniczna

    Typ produktuHebe
    Rodzaj opakowaniaSztuka
    Liczba sztuk w opakowaniu1
    KolorZielony i srebrny
    Kształt i pokrój roślinyWzniesiona
    Zakładana wysokość rośliny1000mm
    Typ glebyŻyzna i próchnicza
    Wilgotność glebyŻyzna
    pH glebyKwaśna
    Stanowisko do uprawyObszary nasłonecznione lub zacienione
    Kod produktu5908241600247