Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Bruzdownice

Strzałka w prawo

Bruzdownice

Bruzdownica to jeden z potrzebnych sprzętów, które sprawdzają się na placu budowy. Podczas wykonywania obowiązków ułatwią Ci przygotowanie podłoża do dalszej części prac instalacyjnych i wykończeniowych.

Filtry

Bruzdownice

Bruzdownica to jeden z potrzebnych sprzętów, które sprawdzają się na placu budowy. Podczas wykonywania obowiązków ułatwią Ci przygotowanie podłoża do dalszej części prac instalacyjnych i wykończeniowych.

1 produkt

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elektronarzędzia

Wyświetlanie 1 z 1 produktów

Bruzdownica – narzędzie do zadań specjalnych

Bruzdownica to jeden z potrzebnych sprzętów, które sprawdzają się na placu budowy. Podczas wykonywania obowiązków ułatwią Ci przygotowanie podłoża do dalszej części prac instalacyjnych i wykończeniowych. W tym dziale znajdziesz bruzdownice przydatne w trakcie wykonywania robót remontowo-budowlanych. Dzięki zastosowaniu proponowanych przez nas urządzeń, możliwe będzie wykonanie wgłębień w różnego rodzaju materiałach.

Dostępne w Castoramie artykuły charakteryzują się dużą mocą działania, dlatego też Twoja praca może przebiec sprawniej oraz szybciej niż dotychczas. Tutaj zaopatrzysz się w bruzdownice o regulowanej szerokości oraz głębokości cięcia – w związku z czym dane wgłębienia będą precyzyjne, a także wykonane zgodnie z pierwotnym zamysłem. Większość oferowanych przez nas narzędzi została wyposażona w dodatkowy uchwyt, dlatego też podczas pracy możesz je łatwo utrzymać w stabilnej pozycji.

U nas zaopatrzysz się w artykuły dostępne w komplecie wraz z kluczem, dłutem oraz tarczami segmentowymi – przez co nie będzie konieczne robienie dodatkowych zakupów. Oprócz bruzdownic, w tym dziale możesz odnaleźć także tarcze diamentowe, nadające się do cięcia większości rodzajów podłoża – takich jak beton czy piaskowiec.

Szerokie zastosowanie bruzdownicy

Przygotowanie mieszkania lub domu do wykończenia to nie tylko pomalowanie ścian i montaż posadzki. Ważnym etapem jest modernizacja lub założenie instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej. Jeśli masz przed sobą plan z zaznaczoną ścieżką instalacji, możesz przystąpić do pracy. Bruzdownica do betonu lub cegły pozwoli Ci wykonać szczelinę o żądanej głębokości i szerokości. Wbudowany silnik elektryczny i diamentowe tarcze są gwarancją sprawnego poruszania się nawet w najtwardszym materiale.

Użyteczność tego urządzenia jest nieoceniona ze względu na czas, jaki trzeba poświęcić, by wykonać w całym pomieszczeniu szczeliny pod instalacje. Ukrycie okablowania i rur prowadzących wodę jest trudną rzeczą do wykonania bez bruzdownicy. Trudno sobie wyobrazić dokonanie tej czynności za pomocą zwykłego przecinaka, młotka lub nawet wiertarki udarowej. Co prawda jest szansa na powodzenie akcji, ale nie w tak szybkim czasie, w jakim zrobiłaby to bruzdownica ręczna.

Podczas wycinania szczelin przy pomocy narzędzia możesz także być spokojny o porządek na placu budowy. Odpady nie będą rozrzucone po całym pomieszczeniu, a ilość kurzu będzie zminimalizowana praktycznie do zera. Korzystanie z bruzdownicy umożliwi Ci na precyzyjne wykonanie równoległych szczelin. W ten sposób unikniesz nieestetycznych uszczerbień, które będą wymagały ponownego zakrycia.

Jak dobrać odpowiedni sprzęt?

Aby skorzystać z narzędzia, jakim jest bruzdownica, nie musisz być fachowcem w dziedzinie budownictwa . Zanim jednak kupisz sprzęt, zajrzyj do specyfikacji, która znajduje się przy każdym narzędziu. Bruzdownica do drewna, betonu lub kamienia wyróżnia się odpowiednimi właściwościami. Dzięki informacjom i wyjaśnieniu zagadnień technicznych będziesz wiedział, czego możesz spodziewać się po wybranym sprzęcie.

Istotnym parametrem jest moc nominalna, która odpowiada za zużycie energii elektrycznej. Warto wiedzieć, że moc użytkowa to zwykle ok. 60% wyżej wymienionej mocy. Te pojęcia są często kojarzone jako jedna i ta sama wartość. Średnia moc osiągana podczas pracy urządzenia decyduje o tym, jaka będzie jego wydajność. Przy konieczności wykonania głębokich otworów w dość twardym podłożu urządzenie będzie potrzebowało znacznie więcej mocy. Ta zazwyczaj mieści się w granicach od 800 do 2500 W.

Za komfort użytkowania odpowiada także waga bruzdownicy. Narzędzie nie może być zbyt lekkie, gdyż utrudni to precyzyjne wykonanie szczeliny. Z drugiej strony duży ciężar spowoduje szybkie zmęczenie rąk. Urządzenia ważą przeważnie od 2,5 do 10 kg. Za jakość wykonanej pracy odpowiada także średnica tarcz. Sprawdź, jaki kształt i rączkę ma bruzdownica. Cena każdego modelu będzie różniła się zależnie od ilości dodatkowych funkcji. Należy do nich zabezpieczenie przed przegrzaniem lub przeciążeniem.

W jaki sposób wykonać bruzdy?

Jeśli masz już wyrysowaną trasę i przygotowany sprzęt, możesz przystąpić do działania. Ważne jest zabezpieczenie się przed powstającym pyłem. Do tego posłuży Ci specjalna odzież, maska oraz okulary. Pamiętaj o sprawdzeniu rozstawu ostrzy. Każda bruzdownica przeważnie kilka opcji do wyboru. Dzięki temu szybko ustawisz parametry, na jakich ma pracować sprzęt. Zbyt głęboko wykonane bruzdy mogłyby naruszyć konstrukcję ścian. Precyzyjnie wykonuj szczeliny według rozrysowanej tarczy.

Odpowiednio zachowana głębokość będzie później rzutowała na sprawne ułożenie instalacji elektrycznej lub wodnej. Do każdej z nich wyznaczona jest różna szerokość szczelin. Bruzdownica do styropianu lub twardszego materiału powinna być także sprawdzona przed samym użyciem. Jej sprawność i włączenie w odpowiednim momencie pozwoli uniknąć Ci naruszenia ściany poza granicami wyznaczonego miejsca. Każde z urządzeń powinno być dostosowane do Twojej siły i umiejętności, ale w naszej kategorii zebraliśmy dla Ciebie szereg propozycji. Dzięki temu wybierzesz bruzdownicę, która będzie doskonałym narzędziem dla Ciebie.