Zobacz więcej Kleje do płyt gipsowych i GK

Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Kleje i zaprawy klejowe

Strzałka w prawo
Strzałka w lewo
icons.title_zoominicons.title_zoomouticons.title_zoomreset
MASA DO LACZENIA PLYT G-K 5KG
Strzałka w prawo

MASA DO LACZENIA PLYT G-K 5KG

29,98
/ szt.
6
/ kg
z VAT 23%

Cena sugerowana

, aby uzyskać informację o cenie dla zamówienia w danym sklepie. Ceny dla zamówień w poszczególnych sklepach mogą się różnić.
Ładowanie
Sprawdzanie dostępności...

Szczegóły dotyczące produktu

Informacje o produkcie

Cechy i zalety

  • Mieszanka do łączenia płyt gipsowo-kartonowych
  • Łatwe szlifowanie
  • Idealny produkt do wypełniania, wygładzania i naprawy ubytków ścian, sufitów i płyt gipsowo-kartonowych
  • Produkt gotowy do użycia
  • Przyczepność wypełniacza do podłoża znacznie przekracza wymogi określone w normie
  • Dzięki możliwości nakładania bardzo cienkiej warstwy — cieńszej niż 1 mm — można ograniczyć zużycie materiału podczas pracy. Maksymalna grubość pojedynczej warstwy wynosi 5 mm.
  • Produkt zachowuje biały kolor zarówno w postaci mokrej pasty, jak i po związaniu i wyschnięciu.
  • Czas wiązania zaprawy wynosi około 1 godziny dla warstwy o grubości 1 mm (w temperaturze +20°C i przy dobrej wentylacji). Czas wiązania może być dłuższy lub krótszy w zależności od temperatury i wilgotności.
  • Wypełniacz może również być stosowany do łączenia płyt gipsowo-kartonowych przy użyciu taśmy wzmacniającej.
  • Mieszanie wypełniacza powoduje jego rozrzedzanie, co ułatwia nakładanie

Specyfikacja techniczna

Czas schnięcia1 dzień
Grupa kolorystycznaBiały
Gwarancja producenta1 rok​
Instrukcje użytkowaniaPrzygotowanie: Wygładzana powierzchnia musi być sucha i wolna od tłustych zabrudzeń, pyłu i innych zanieczyszczeń. Nie nakładać w temperaturze poniżej 10°C lub powyżej 40°C. Przed użyciem dokładnie wymieszać. Wypełnianie: Produkt może służyć do wygładzania/wypełniania ubytków i szczelin w ścianach i sufitach przy pomocy szpachli, kielni lub szpachli do wygładzania. 1. Umieścić masę w ubytku przy użyciu szpachli, kielni lub szpachli do wygładzania. 2. Masa powinna lekko wystawać ponad powierzchnię wokół wypełnianego ubytku. Wykończyć za pomocą czystej, mokrej szpachli lub kielni. 3. Pozostawić do związania na 12 godzin przed przystąpieniem do szlifowania, wiercenia, wbijania gwoździ lub malowania. 4. Narzędzia umyć w ciepłej wodzie, zanim masa stwardnieje. Łączenia: Produkt może być używany do łączenia płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśmy do łączeń. 1. W celu połączenia płyt gipsowo-kartonowych osadzić taśmę wzmacniającą w pierwszej warstwie masy szpachlowej nałożonej w miejscu łączenia. 2. Kolejną warstwę nanieść dopiero po wyschnięciu poprzedniej, po ok. 120 minutach. Na łączenie nanieść pas o szerokości min. 200 mm i grubości 1 mm. 3. Po związaniu pierwszej warstwy można nanieść kolejną. Na krawędziach kolejna warstwa powinna być o 50 mm szersza od poprzedniej. W miejscach łączenia kolejna warstwa powinna być o 60 mm szersza od poprzedniej. Jeśli wystąpi konieczność nałożenia kolejnych warstw, krawędzie należy wykończyć w sposób opisany powyżej. 4. Pozostawić do związania na 12 godzin przed przystąpieniem do szlifowania. 5. Narzędzia umyć w ciepłej wodzie, zanim masa stwardnieje. Wykańczanie: Produkt może służyć do wykańczania. 1. Jeśli masa została użyta do spoinowania lub wypełniania ubytków należy upewnić się, że czas wymagany do jej wyschnięcia minął, a ściana została wyszlifowana i oczyszczona z pyłu i kurzu. 2. Nałożyć produkt na powierzchnię przy użyciu kielni, łopatki lub innego odpowiedniego narzędzia do rozprowadzania, tworząc warstwę o grubości 2 mm. 3. Po początkowym związaniu powierzchnię można wygładzić za pomocą mokrej kielni. Powierzchnię można też pozostawić do pełnego wyschnięcia, a następnie zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. W razie potrzeby można nałożyć dodatkową warstwę o grubości 2 mm. 4. Do malowania lub tapetowania powierzchni można przystąpić po ok. 12–24 godzinach. Powierzchnie przeznaczone do tapetowania należy najpierw zagruntować przy użyciu gruntu do gipsu lub mieszanki gruntującej/PVA. 5. Narzędzia umyć w ciepłej wodzie, zanim masa stwardnieje
KolorBiały
Liczba warstw2
Maksymalna temperatura aplikacji40°C
Metoda aplikacjiRęcznie lub maszynowo
Minimalna temperatura aplikacji10°C
Objętość2.86L
Obszar zastosowaniaWewnętrzne
Rodzaj opakowaniaSztuka
Typ pojemnikaWiadro
Waga produktu5kg
Zalecane zastosowanieDo płyt gipsowych
Długość pojemnika210mm
Szerokość pojemnika210mm
Wysokość pojemnika160mm
Kod produktu5059340822136