Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Tarniki

Strzałka w prawo

Tarniki

W Castoramie czeka na Ciebie szeroki wybór skrobaków i papierów ściernych, w tym praktycznych tarników. Proponowane przez nas artykuły świetnie sprawdzą się podczas remontu domu czy mieszkania, jak również w trakcie drobnych prac konserwacyjnych.

Filtry

Tarniki

W Castoramie czeka na Ciebie szeroki wybór skrobaków i papierów ściernych, w tym praktycznych tarników. Proponowane przez nas artykuły świetnie sprawdzą się podczas remontu domu czy mieszkania, jak również w trakcie drobnych prac konserwacyjnych.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia do cięcia i obróbki

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

Tarniki – wyposażenie każdego warsztatu stolarskiego i nie tylko!

Najczęściej spotykane są tarniki do drewna. Są to proste narzędzia ręczne do obróbki drewna lub innych materiałów. Składają się z rączki i powierzchni roboczej wykonanej z wysokiej jakości stali. Zakończona jest specjalnymi ząbkami, dzięki którym możliwe jest usunięcie sporej warstwy obrabianego materiału. Najczęściej wykorzystuje się je do zgrubnej obróbki drewna. Stąd są podstawowym wyposażeniem warsztatów stolarskich. Jednak narzędzia te doskonale sprawdzą się także w domowym warsztacie majsterkowicza.

Aby tarniki służyły Ci jak najdłużej, pamiętaj o ich konserwacji. Po zakończeniu pracy należy przeczyścić zęby specjalną szczotką w celu usunięcia nagromadzonych tam wiórów. Dzięki temu tarniki będą służyły Ci dłużej, a Ty nie porysujesz materiału, nad którym pracujesz.

TARNIKI NIE TYLKO DO DREWNA!

W Castoramie czeka na Ciebie szeroki wybór skrobaków i papierów ściernych, w tym praktycznych tarników. Proponowane przez nas artykuły świetnie sprawdzą się podczas remontu domu czy mieszkania, jak również w trakcie drobnych prac konserwacyjnych. Dzięki zastosowaniu oferowanych tarników, szybko oraz łatwo wygładzisz powierzchnię danego materiału, bądź też pozbędziesz się kanciastych elementów.

W tym dziale możesz zaopatrzyć się zarówno w tarnik półokrągły, jak i płaski – przez co z pewnością wybierzesz model, dzięki któremu osiągniesz zamierzony efekt. W ofercie posiadamy zarówno akcesoria drobno, średnio, jak i gruboziarniste – dlatego też dopasujesz produkt do rodzaju materiału, na którym wykonujesz daną obróbkę. Oprócz tarników, w tym dziale odszukasz również usuwacze do fug, przydające się podczas większości prac glazurniczych.

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy także ostrza zamienne do tych urządzeń – zarówno gładkie, jak i ząbkowane. Proponowane przez nas usuwacze są dostępne pojedynczo oraz w zestawach.

TARNIK NA SZLIFIERKĘ KĄTOWĄ CZY RĘCZNY – JAKI MODEL WYBRAĆ?

Tarnik służy do zdzierania wierzchniej warstwy materiału i wcale nie musi być to zawsze drewno! Dostępne modele pozwolą Ci oszlifować także materiały murarskie – kleje, zaprawy. Pomogą także w pracach glazurniczych przy usuwaniu starych fug spomiędzy płytek. Zarówno narzędzia do prac ręcznych, jak i modele przeznaczone do zamotowania w szlifierce czy innym uniwersalnym narzędziu mają swoje wady i zalety.

Tarnik ręczny, którego przykładem jest dostępny u nas usuwacz fug, jest narzędziem niewielkich rozmiarów. Jego waga również nie jest za duża. To wszystko powoduje, że nie będziesz miał problemów z jego transportem na miejsce pracy. Ponadto narzędzie to umożliwia niezwykle precyzyjną pracę. Z tego powodu z pewnością przyda się w domu każdego majsterkowicza.

Tarnik do fug pozwoli Ci na usunięcie starej, popękanej fugi. Ta najszybciej ulega zniszczeniu w wilgotnych pomieszczeniach takich jak łazienka czy ubikacja. Jeśli jednak Twoje płytki nadal są w dobrym stanie, nie musisz od razu robić generalnego remontu. Wystarczy usunąć starą fugę i zastąpić ją nową. Inny kolor sprawi również, że wnętrze zyska nowego, odświeżonego wyglądu! W naszej ofercie znajdziesz także zamienne ostrza do usuwacza fug. Dzięki temu przedłużysz żywotność swojego narzędzia.

Tarnik na szlifierkę kątową sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcesz zedrzeć warstwę z dużej powierzchni. Ręcznym narzędziem byłoby to zbyt pracochłonne i zajmowałoby to zbyt dużo czasu. Ten model tarnika ma kształt wymiennego wkładu do szlifierek kątowych, dzięki czemu możesz zamontować go do większości urządzeń. Dzięki elektronarzędziu szybciej i sprawniej usuniesz np. zaprawę murarską ze ściany czy podłogi. Doskonale sprawdzi się także do usuwania pozostałości kleju.

Tak przygotowana i oszlifowana powierzchnia nadaje się do dalszych prac remontowych. Dzięki tarnikom usuniesz pozostałości kleju, zapraw lub innych materiałów, które zmniejszyłyby jedynie przyczepność nowych warstw. W ten sposób efekt Twoich prac będzie zadowalający i trwały. Będziesz mógł się cieszyć odnowioną powierzchnią przez wiele lat.