Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Balustrady

Strzałka w prawo

Tralki

Strzałka w prawo

Tralki ozdobne

Strzałka w prawo

Tralki ozdobne

Tralki ozdobne to piękne elementy dekoracyjne, które idealnie wkomponują się w aranżację wnętrza. Nasza oferta obejmuje tralki różnego rodzaju, wykonywane z materiałów najwyższej jakości. Możemy zaoferować bogaty wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy Klient znajdzie coś dla siebie.

Filtry

Tralki ozdobne

Tralki ozdobne to piękne elementy dekoracyjne, które idealnie wkomponują się w aranżację wnętrza. Nasza oferta obejmuje tralki różnego rodzaju, wykonywane z materiałów najwyższej jakości. Możemy zaoferować bogaty wybór wzorów i kolorów, dzięki czemu każdy Klient znajdzie coś dla siebie.

18 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Tralki

Wyświetlanie 18 z 18 produktów

Czym charakteryzują się tralki ozdobne?

Tralka, balas lub balaska to określenia pionowych elementów architektonicznych wchodzących w skład balustrady. Profilowane słupki umieszcza się między belkami nośnymi, żeby zapewnić konstrukcji wsparcie niezbędne dla zachowania stabilności. Tralki mogą być przy tym proste lub zdobione, dzięki czemu możesz dostosować je do swoich wymagań.

Dodatkowe wypełnienie między słupkami nośnymi jest ważne dla bezpieczeństwa. Dzięki niemu minimalizujesz ryzyko wypadnięcia, co pozwala ochronić przed wypadkiem m.in. dzieci i zwierzęta. W przypadku ogrodzenia zapobiegasz zaś przedostawaniu się na posesję niepowołanych osób. Praktyczne zastosowanie to nie wszystko. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie, dobrym wyborem będą tralki ozdobne.

Balustrady są zazwyczaj umieszczane w widocznych miejscach. Służą jako ogrodzenie, otaczają tarasy i balkony lub zabezpieczają schody. Ich forma ma więc duże znaczenie dla stylistyki całego budynku. Powinna być z nią spójna oraz tworzyć harmonijną całość. Tralka jako podstawowy element balustrady mocno rzuca się w oczy, dlatego lepiej dobrze przemyśleć jej wybór. Tralka ozdobna dopasowana do estetyki budynku może zastąpić inne dekoracje.

Wytrzymałe i bezpieczne tralki wykonane z metalu

Tralki ozdobne to funkcjonalne elementy dekoracyjne, które są wykonane z metalu. Zapewnia im to wysoką trwałość i odporność na zniszczenia. Metalowe słupki są też lekkie, co znacznie ułatwia ich transport oraz montaż. Mogą być użytkowane zarówno na zewnątrz, jak i w środku pomieszczeń. Stal przez długi czas nie traci swoich właściwości fizycznych oraz estetycznych.

Metalowe tralki są łatwe w pielęgnacji oraz nie wymagają specjalnych zabiegów konserwujących. Na co dzień wystarczy usuwać z nich bieżące zabrudzenia. A jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć je przed działaniem warunków atmosferycznych i korozją, zastosuj specjalną powłokę malarską. Tralkę możesz też pomalować farbą w dowolnym kolorze, dopasowując ją w ten sposób do pozostałych elementów wystroju.

Wysokość metalowej tralki wynosi zazwyczaj 900–950 mm. Pręty z reguły mają kwadratowy kształt o wymiarach 12 × 12 mm lub 14 × 14 mm. Elementy ozdobne są często umieszczane w centralnej części lub na przeciwległych krańcach. Komponując balustradę, możesz wykorzystać w niej tylko jedną dekoracyjną tralkę, układać pręty naprzemiennie albo zastosować wszędzie taki sam wzór. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Tralki ozdobne, podobnie jak proste, rozmieszcza się w odległości ok. 10 cm od siebie.

Tralki metalowe ozdobne – oryginalne kształty

Tralki metalowe ozdobne mogą mieć powierzchnię gładką lub młotkowaną. Gładkie pręty są uniwersalne i pasują do większości aranżacji. Młotkowane mają ozdobniejszy charakter, dzięki czemu jeszcze skuteczniej dekorują przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są też tralki podwójnie skręcane, które są mocno dekoracyjne, a zarazem subtelne.

Wybierając tralki ozdobne, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej fakturę, ale też zastosowany motyw. Jeśli chcesz, żeby balustrada skutecznie przyciągała wzrok, dobrym wyborem są nietypowe kształty, które nadadzą Twojemu ogrodzeniu oryginalny charakter.

Ciekawe motywy, które pomogą wyróżnić się balustradzie, to m.in. skręcona cebulka. Drobny detal prezentuje się niebanalnie, a także pasuje do różnych styli architektonicznych. Podobny efekt dają wzory geometryczne, np. kwadraty umieszczone na przeciwległych krańcach tralki.

Preferujesz zjawiskowe i stylowe dekoracje? Tralki ozdobne z motywem w dużym rozmiarze będą świetnym wyborem. Dobrym przykładem jest wzór 8C, wykorzystujący odwrócone litery „C”, które układają się w okazały, roślinny kształt.

Tralki ozdobne – popularne motywy

Tralki metalowe ozdobne są wykorzystywane w różnych lokalizacjach. Zdobią m.in. prywatne balkony i tarasy, a także bywają elementem ogrodzeń w miejscach użyteczności publicznej. Często stawia się wtedy na niewielkie detale o ponadczasowym charakterze.

Jednym z popularniejszych motywów, którym może być udekorowana tralka ozdobna, jest litera „S”. Taki kształt pasuje do różnorodnych aranżacji i jest bardzo subtelny. Z tego powodu sprawdzi się zarówno w przypadku ogrodzeń otaczających nowoczesne budowle, jak i jako element balustrady na balkonie w wiekowej kamieniczce. Motyw „S” może też mieć dodatkowe zdobienia, dzięki którym zyskuje efektowny wygląd.

Często spotykanym kształtem jest też podwójna litera „C”. Tralka z taką dekoracją jest delikatna i intrygująca. Wkomponuje się też w odmienne style architektoniczne, dlatego można się z nią spotkać przy wielu rodzajach balustrad. Uniwersalny ornament jest zawsze w modzie oraz wygląda atrakcyjnie w każdym otoczeniu.

Tralka ozdobna i inne dekoracje do balustrad

Co możesz zrobić, żeby balustrada prezentowała się jeszcze bardziej okazale? Wykorzystaj do tego tralki ozdobne oraz liczne elementy dekoracyjne, które także zaliczają się do tej kategorii. Dzięki nim możesz stworzyć własny projekt ogrodzenia, zgodny z Twoim gustem oraz poczuciem estetyki.

Tworząc ogrodzenie lub balustradę, warto zdecydować się na łatwe w montażu motywy z płaskownika. Wykonane ze stali elementy dekoracyjne mają ciekawe kształty oraz różnorodną wielkość. Metalowe dekoracje wystarczy przyspawać do pionowych prętów. Znajdziesz wśród nich m.in. efektowne rozety, oryginalne cebulki oraz motywy literowe. Najlepiej dobrać do nich proste tralki metalowe ozdobne: unikniesz w ten sposób chaosu.

Ciekawym elementem są też nakrywki i groty, które wykorzystuje się przede wszystkim przy ogrodzeniach. Tralka ozdobna w połączeniu z masywną nakrywką wygląda masywniej i elegancko. Takie ozdoby mogą mieć różne kształty jak np. kwadrat lub kula. Ich wielkość to nawet 50 × 50 lub 100 × 100 mm.

W architekturze ogrodowej stosuje się też groty, które stanowią zwieńczenie tralki. Umieszczone w górnej części pręta mają go ozdobić i sprawić, że będzie wyglądał wyrafinowanie. Tak samo, jak inne detale, groty są proste lub mocno zdobione. Wszystkie metalowe dekoracje możesz pomalować i ozdobić zgodnie ze swoją koncepcją. Regularne odświeżanie koloru oraz czyszczenie pozwoli cieszyć się nimi przez wiele lat.