icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

10 sposobów na przechowywanie zabawek

Pokoje dziecięce to miejsca pełne zabawek, których nieustannie przybywa. Nasze szafki i komody szybko się zapełniają, zatem pojawia się problem z ich przechowywaniem. Rodzice powinni jednak zadbać o to, aby po skończonej zabawie dzieci mogły odkładać zabawki na miejsce i nie zostawiały ich porozrzucanych po całym pokoju.

Problemu z przechowywaniem nie będziemy mieli na pewno w pokoju niemowlaka, jednak im dzieci robią się starsze, tym więcej mają zabawek. Szafki i komody okazują się niewystarczające, więc zabawki przechowujemy również w różnego rodzaju kartonach i pudełkach. Powinny być one przede wszystkim funkcjonalne, aby zmieściło się w nich jak najwięcej klocków, lalek i samochodzików.  Do wyboru mamy różnego rodzaju dodatki, które nie tylko pomogą nam w utrzymaniu porządku w pokoju, ale staną się jego ciekawym, dekoracyjnym elementem.

1. Plastikowe pojemniki

Największą popularnością cieszą się lekkie, plastikowe pojemniki w różnych rozmiarach. Na ich korzyść przemawia stosunkowo niska cena oraz fakt, że można je nabyć w wielu marketach. Aby zaoszczędzić miejsce w pokoju, możemy poustawiać kilka pudeł na sobie. Dla bezpieczeństwa dziecka na samym dole powinny znaleźć się zabawki najcięższe.

2. Pojemniki materiałowe

Materiałowe pojemniki dostępne są w rozmaitych wersjach – różnią się nie tylko rozmiarem, ale również kształtem. Wygodnym rozwiązaniem są kosze, które można powiesić i umieścić tam lekkie zabawki, np. pluszaki.

3. Drewniane skrzynie

Alternatywną dla pojemników plastikowych i materiałowych są drewniane skrzynie, które są zdecydowanie bardziej stabilne. Często łączą one w sobie kilka funkcji – przydają się nie tylko do przechowywania zabawek, ale służą również jako siedzisko.

4. Domki na zabawki

W sklepach z produktami typu handmade można nabyć materiałowe domki, które mogą przypaść do gustu szczególnie dziewczynkom. Po wypełnieniu ich zabawkami tworzy się domek – może on stać się elementem kolejnych zabaw.

5. Regały i półki

Do przechowywania zabawek przydają się również specjalne regały i półki. Zazwyczaj są one niskie, dzięki czemu dziecko nie ma problemu z sięgnięciem po zabawkę. Mogą być wykonane z różnych materiałów.

6. Wiszące organizery

Na mniejsze zabawki niezastąpione są wiszące organizery. Nie zajmują miejsca na ziemi, bowiem można je zawiesić nie tylko na ścianie, ale także na meblach czy drzwiach. Można trzymać w nich zabawki, książeczki czy przybory do rysowania.

7. Pufy

Zabawki możemy trzymać także w pufach, które są niezwykle funkcjonalne. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych,  często mają bajkowe motywy.

polki-na-zabawkipolki-na-zabawkipolki-na-zabawkipolki-na-zabawki

8. Przyborniki

Przyborniki przydadzą nam się do przechowywania przedmiotów służących do malowania i rysowania. Niewielkich rozmiarów gumki do ścierania czy temperówki łatwo zgubić, więc powinny mieć swoje stałe miejsce.

9. Pojemniki na zabawki do kąpieli

Dzieci uwielbiają zabawy w wodzie, więc pojemnik na zabawki przyda nam się także w łazience. Warto zaopatrzyć się w organizer, który za pomocą przyssawek można przyczepić do płytek.

10. Domowe sposoby

W przechowywaniu zabawek przydatne mogą być również pojemniki po lodach, pudełka po butach czy kartony po sprzęcie elektronicznym. Możemy je obkleić papierem lub wraz z dzieckiem pomalować. Niewielkim nakładem sił i bez żadnych kosztów możemy zyskać kolejne miejsce na zabawki!

skrzynia-okt-pokrywka-castoramaskrzynia-okt-pokrywka-castoramaskrzynia-okt-pokrywka-castoramaskrzynia-okt-pokrywka-castorama