Strona główna

Strzałka w prawo

Dekoracja ścian

Strzałka w prawo

Tapety i bordiury

Strzałka w prawo

Bordiury

Strzałka w prawo

Bordiury

Bordiury to ozdoby, które dodają charakteru i elegancji do każdego wnętrza. Bez względu na to, czy szukasz prostych linii, czy bardziej złożonych wzorów, w Castoramie znajdziesz idealne bordiury do swojego domu.

Filtry

Bordiury

Bordiury to ozdoby, które dodają charakteru i elegancji do każdego wnętrza. Bez względu na to, czy szukasz prostych linii, czy bardziej złożonych wzorów, w Castoramie znajdziesz idealne bordiury do swojego domu.

16 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Tapety i bordiury

Wyświetlanie 16 z 16 produktów

Bordiura w dekoracji wnętrz

Bordiura jest dekoracyjnym obramowaniem tapet w formie pasa z ornamentem roślinnym lub geometrycznym, niekiedy z motywami figuralnymi. Dyskretna bordiura może być efektownym zwieńczeniem całej misternej aranżacji wnętrza. Bordery do tapet to doskonały sposób na ożywienie pomieszczenia, a często nawet na całkowitą zmianę jego charakteru. Paski dekoracyjne do tapet sprawdzą się nie tylko w pokojach dziecinnych, ale wpłyną na klimat każdego pomieszczenia. Bordiura z łatwością podkreśli urodę ścian. Możesz ją zastosować pośrodku całej dekoracji. Bordiury i paski dekoracyjne są stosowane na ścianę, położysz je razem z tapetami. Bordery dekoracyjne służą również do oddzielania od siebie tapet w dwóch różnych kolorach.

Paski do tapet możesz wykorzystywać na wiele sposobów, zgodnie z Twoją wyobraźnią. Ponieważ tapeta po wielu latach wygnania wróciła do dekoracji wnętrz, możesz wybrać jej dowolny wzór i dla lepszego efektu wykończeniowego zastosować estetyczny i elegancki element finalizujący prace dekoratorskie na ścianie. Border dopasowany do wzoru na tapecie tworzy efektowny akcent wykończenia Twojego pomieszczenia. Bordery samoprzylepne to paski wykończeniowe służące do dekoracji ścian malowanych farbami oraz ścian tapetowanych. Możesz je stosować na ścianach każdego pomieszczenia, zarówno w salonie, jak i w łazience oraz kuchni. Za ich pomocą możesz łączyć dwie różne powierzchnie – tapetę z farbą, ceramikę z farbą itp. Borderów nie można używać jedynie do powierzchni pokrytej farbą kredową lub wapnem.

Paski do tapet w Castoramie

Kategoria bordiury w sklepie Castorama obejmuje atrakcyjne dekoracje ścienne. Bordiury, jak wcześniej wspomnieliśmy, to wąskie taśmy tapety przeznaczone do oddzielenia dwóch stref kolorystycznych wykonanych farbami lub do zakończenia linii tapety. Mogą również służyć do innych aranżacji, na przykład ozdobienia framugi drzwiowej czy okiennej, wykończenia wezgłowia łóżka i do realizacji innych pomysłów. Wśród naszego asortymentu dostępne są bordiury o różnej szerokości, co pozwala dobrać pas o szerokości proporcjonalnej do wnętrza i pozostałych dekoracji. Oferujemy bordiury jednokolorowe, które sprawdzą się w pomieszczeniu o minimalistycznym wystroju. W naszej ofercie posiadamy również produkty wzorzyste, przedstawiające wzory geometryczne, florystyczne i fantazyjne esy-floresy.

Do pokoju dziecięcego polecamy bordiury z popularnymi postaciami z kreskówek, komponujące się z wesołym wystrojem i zachęcające do zabawy. Montaż bordiur nie wymaga specjalistycznych narzędzi – przykleja się je do ściany, korzystając ze spoiwa do tapet. Za pomocą paska samoprzylepnego szybko zmienisz dekorację w wybranym pomieszczeniu. Castorama oferuje paski z wzorem geometrycznym, w kolorach czarno-białym, szarym oraz beżu i złota. Często wybieranym motywem na pasku samoprzylepnym są kropki. Idealnie nadaje się do eksperymentów w dekoracji wnętrz. Paski papierowe są dostępne w motywach geometrycznych oraz roślinnych, którymi możesz ozdobić nie tylko ściany, ale również doniczki, pudełka lub framugi okiennej. Możesz sięgnąć po paski papierowe imitujące cegłę. Nadasz wtedy swoim pomieszczeniom rustykalny charakter. W sklepach Castorama znajdziesz tapety, fototapety, naklejki i inne produkty przeznaczone do dekoracji ścian.

Dlaczego paski wykończeniowe?

Najprostszy sposób na wykorzystanie tapety to wyłożenie nią wszystkich ścian w Twoim domu. Możesz użyć jednego rodzaju tapety jako tła i wykończyć ją dekoracyjnym paskiem, czyli bordiurą lub borderem. Bardziej pomysłowe jest podzielenie ściany na górę oraz dół i ułożenie tapet w dwóch różnych wzorach i kolorach. Bordiura maskuje miejsce, w których tapety zostały połączone i dekoracyjnie oddziela część górną od dolnej. Możesz zakupić gotowe kolekcje pasujących do siebie tapet i bordiur lub tkaniny i tapety o tym samym wzorze.

Bordura, bordiura, border, pasek wykończeniowy i pasek dekoracyjny to nazwy stosowane na określenie tego samego elementu funkcjonującego w obszarze wykończenia wnętrz. Razem z tapetą stanowi idealny element dekoracyjny ściany. Możesz go użyć jako elementu zdobniczego samodzielnie lub z okładziną. Z pomocą bordiury wyczarujesz różne efekty wykończenia Twojej ściany. Oddzielisz tapety od pomalowanej ściany lub odetniesz ścianę od sufitu. Możesz stworzyć niebanalną dekorację Twojej ściany poprzez połączenie nietypowej kolorystyki i wzornictwa.

Inne zastosowanie bordiury

Paski do tapet możesz również wykorzystać bardziej kreatywnie. Połóż tapetę tylko na fragmencie ściany, uzupełnij bordiurą, a pozostałą część ściany pokryj innymi materiałami wykończeniowymi. Unikniesz wtedy monotonii i wywołasz efekt „wow”. Tapeta będzie służyć wyeksponowaniu fragmentu ściany. Paski do tapet zastosujesz z powodzeniem do dekoracji Twojej stolarki okiennej, drzwiowej, a nawet krzeseł i stołów. Ciekawy efekt uzyskasz, maskując za pomocą bordiury drobne niedoskonałości w przedmiotach codziennego użytku, jak chociażby na lodówce lub lustrze. Na tym ostatnim przedmiocie możesz z borderów zrobić dekoracyjną ramę.