Dmuchawy do liści – z opcją zasysania czy bez?
 

Jesień i wiosna to najczęściej czas wielkich porządków na przydomowej posesji i w ogrodzie. Jednym z urządzeń, które znacznie mogą nam wówczas ułatwić pracę, zastępując tradycyjne grabie, są dmuchawy do liści.

dmuchawa-do-lisci

Po co nam dmuchawa do liści?

Dmuchawa do liści to urządzenie, które w bardzo szybki i wygodny sposób pozwoli nam uporządkować powierzchnię w ogrodzie czy przed domem. Mimo iż z nazwy jest dmuchawą do liści, jej zastosowanie jest znacznie szersze. Przy jej użyciu jesteśmy w stanie usunąć również gałęzie, żołędzie, szyszki, resztki skoszonej trawy, kamienie, piach czy żwir. Niektóre urządzenia są w stanie pomóc nam nie tylko w trakcie jesiennych czy wiosennych porządków, ale także podczas zimy, skutecznie rozdmuchując śnieg z podjazdu i ścieżek, jeśli ten jest dość sypki. Na rynku mamy do czynienia z modelami o różnej mocy oraz takimi, które wyróżnia dodatkowa funkcja zasysania. Co daje nam taka możliwość i czy zawsze powinniśmy się na nią decydować przy zakupie dmuchawy do liści?

Dmuchawa z opcją zasysania

dmuchawy do liści

Dzięki zakupie dmuchawy do liści z dodatkową funkcją zasysania, nasze urządzenie zyskuje automatycznie możliwości dostępne w przypadku odkurzacza do liści. Możemy wówczas nie tylko rozdmuchiwać w różnych kierunkach poszczególne elementy, które nam zawadzają, ale również wciągać je do specjalnego worka zamontowanego przy naszym urządzeniu. W worku mogą one zostać nie tylko uporządkowane, ale także wcześniej rozdrobnione, dzięki czemu ich objętość zostaje kilkukrotnie zmniejszona. Taka funkcja daje pewność oczyszczania wszelkich trudno dostępnych miejsc w naszym ogrodzie czy przydomowej przestrzeni bez uszkadzania roślinności. Posiadanie funkcji zasysania, a co za tym idzie, również dodatkowego worka na odpady, wiąże się często z większą wagą i wynikającym z tego mniejszym komfortem użytkowym. Rośnie także cena urządzenia.

Dmuchawa bez opcji zasysania

Tutaj, analogicznie do urządzenia z funkcją zasysania, mamy do czynienia z dmuchawą, której cena jest często bardziej przystępna. Brak posiadania dodatkowego worka na odpady wpływa na to, że urządzenie jest lżejsze i łatwiej jest nam nim operować w trakcie wykonywania wielu prac. Mamy wówczas jedynie funkcję dmuchawy, ale taka opcja i tak daje nam dużo możliwości – możemy nie tylko przesuwać różne elementy, ale np. także podsuszać liście. Kiedy nie mamy potrzeby pielęgnowania większych powierzchni i z niemal każdego miejsca możemy przenieść bezpośrednio odpady na kompostownik, to inwestowanie w urządzenie z funkcją zasysania nie jest koniecznością. Wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb. 

Data publikacji: 11.12.2014