Produkty

Emulsja podkładowa Śnieżka Grunt biała 10 l

Kliknij aby powiększyć

Emulsja podkładowa Śnieżka Grunt biała 10 l

Marka: Śnieżka

Marka: Śnieżka

Kod: 727692

|
 • wyrównuje chłonność i ujednorodnia podłoże
 • poprawia krycie emulsji nawierzchniowych
 • polecana do płyt gipsowo-kartonowych
Śnieżka Grunt to produkt, który pozwala idealnie przygotować powierzchnię do dalszego malowania. Niweluje różnicę w fakturze oraz kolorystyce podłoża. Sprawdzi się doskonale na takich powierzchniach jak zaprawy cementowe, cementowo-wapienne, drewno czy płyty gipsowo-kartonowe. Cechuje się doskonała przyczepnością oraz wydajnością.

Zamów i odbierz w sklepie w 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Opakowanie: 10 l

Parametry logistyczne

Długość opakowania

29.5 cm

Wysokość opakowania

23 cm

Szerokość opakowania

31 cm

Waga brutto

16.506 kg

Pojemność w litrach

10 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

wewnątrz budynków

Wydajność

do 10 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

90 m2

Temperatura pracy

powyżej +10°C

Metoda aplikacji

pędzel lub wałek

Ilość warstw

1

Czas schnięcia

ok. 3 h

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

30 g/l

Zawartość LZO w produkcie

maks. 30 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Śnieżka

Okres przechowywania

3 lata od daty produkcji

Informacje dodatkowe

wyrównuje chłonność i ujednoradnia podłoże

Nr referencyjny

1130-10000-0000100

Produkt marki Śnieżka to grunt, który umożliwi przygotowanie podłoża do nakładania kolejnych powłok malarskich. Może być z powodzeniem stosowany na takich powierzchniach jak zaprawy cementowe, cementowo-wapienne, drewno czy płyty gipsowo-kartonowe. Stosując tego rodzaju produkty podczas malowania ścian, sprawisz, że prace przebiegną znacznie szybciej, a ich efekt będzie bardziej satysfakcjonujący. Produkt tworzy powłokę, która wyrównuje fakturę i kolor podłoża. W efekcie zwiększa się przyczepność kolejnych warstw farby oraz zmniejsza jej zużycie. Aplikacja produktu jest bardzo prosta, wystarczy rozprowadzić go na wykańczanej powierzchni za pomocą wałka lub pędzla. Grunt ma biały kolor i jest doskonałym materiałem wyjściowym dla innych farb w innych kolorach.
Ocena
66 komentarzy
24.05.2019
Bardzo dobry grunt. Do tej pory nigdy nie gruntowałem ścian ponieważ uważałem, że to ściema producenta. Dwa tygodnie temu źona dała sie namówić sprzedawcy i przyniosła do domu Grunt - podobno z promocji :-) Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Do tej pory intensywne kolory musiałem przemalowywać nawet 3 razy. Teraz po zagruntowaniu ściany, jedna warstwa kolorowej farby pokrył mi idealnie poprzedni ciemny kolor (malowałem kolor jasny na intensywny fiolet). Drugi raz pomalowałem tylko dlatego że zostało mi sporo farby. Polecam to dobra farba.
24.03.2019
grunt śmierdzący kocimi sikami od lat, producent nic z tym nie robi.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za Pani opinię. Przykro nam, jeżeli produkt nie spełnił Pani oczekiwań. Chemia budowlana posiada często zapach, który nie każdemu odpowiada. Zachęcamy do konsultacji z naszym doradcą fachowym w dowolnym sklepie Castorama, który pomoże Pani wybrać produkt odpowiedni dla Pani potrzeb.

10.03.2019
Kupiłam Śnieżkę Grunt do pomalowania pokoju, który wcześniej miał kolor intensywny pomarańcz. Śnieżka super się sprawdziła, krycie rewelacyjne. Dwa razy pomalowane ściany i biel idealna, bez żadnych przebić. Polecam !
28.09.2018
Kupiłem ten grunt w Castoramie. Grunt jak grunt, spełnia swoją funkcję, pomalowałem i jest ok. Jeżeli chodzi o rzekomy odór, zdecydowanie cuchną opinie jakiegoś wyjątkowo zawziętego i nawiedzonego klienta lub konkurenta, przecież widać że te opinie pisze jedna i ta sama osoba. A nawet jeżeli, każdy zapach farby szybko wietrzeje, utrzymywany zapach przez kilka tygodni to bzdura. Zawzięty kliencie weź nervosol, pomoże :)
12.08.2018
Bardzo fajny grunt. Bez porównania z innymi. Czytałam komentarze o kocim moczu. Nic takiego nie wyczułam ;)
06.08.2018
Ludzie, co piszą, że im "śmierdzi kocim moczem" albo z konkurencji piszą by odstraszyć, albo są niespełna rozumu i im kot po ścianach sika a nie farba śmierdzi. Od 10 lat maluje tym gruntem u klientów i nigdy NIGDY nic się nie działo. Ogarnijcie się ludzie bo dobremu gruntowi robicie złą opinie i pasowało by to gdzieś zgłosić czy to nie jedna i ta sama osoba wystawia te złe komentarze.
10.07.2018
Załuje, że dopiero teraz przeczytalem komentarze. Wali w calej chacie. Nie wiem co teraz zrobic. Czy jak zamaluje farba to bedzie ok? Masakra...
15.05.2018
Osobiście polecam. Co do zapachu to myślę, że jest to sprawa bardziej indywidualna. Niektórym zapach zmywacza do paznokci nie przeszkadza a inni mdleją. Jedni kochają zapach benzyny a innym kręci się w głowie. Składu chemicznego nie znam. Na pewno nie jest to farba gruntująca dla alergików (tego typu farby są o innym składzie, najczęściej droższe). Jak w przypadku większości farb pomieszczenie należy wietrzyć do zaniknięcia "specyficznego" zapachu. Farbę należy przechowywać w zacienionym miejscu o ograniczonej wilgotności. Jako zwykły grunt, Śnieżka jest najlepsza. Polecam do stworzenia powłoki i struktury po szlifowaniu gładzi jak również w przypadku chęci przemalowania pokoju z ciemnego koloru na jasny. Farba gruntująca jest tańsza od farby barwiącej (końcowej). Dodatkowo po 2-óch malowaniach ciemny kolor jest praktycznie biały. Używam od lat.
23.12.2017
Przestraszony złymi opiniami o tej farbie już prawie zrezygnowałem z niej. Na szczęście zapytałem o opinię o niej ekipę, która wyszpachlowała mi ściany. Powiedzieli, że wszystkie roboty gruntują śnieżką i nigdy nie mieli problemu ze smrodem kociego moczu. Co prawda mówią troche amoniakiem czuć ale właściwie to nie czuć nic. Kupiłem zatem na próbę 10l i pomalowałem. i co? Kompletnie nic. W sumie wymalowałem 70 l i kompletnie nic. Faktem jest, że jest grudzień i nie ma słońca. W każdym razie problem nie wystąpił. Natomiast jeśli chodzi o krycie to nie należy traktować tej farby jako ostateczną. Po dwóch razach położona na surowe płyty, trochę prześwitują łączenia, ale na to przyjdzie jeszcze kolor więc ogólnie ok.
01.12.2017
Bardzo dobrze kryjąca farba, szczególnie gdy chce się na biało przemalować czerwoną ścianę. Zanim znalazłem ten produkt, poszło z 6 warstw innej farby. Ta kryje prawie od razu.

Co do smrodu - nigdy z żadną farbą nie wystąpił, może dlatego że robiąc tynki każdą warstwę gruntuję, a przed malowaniem na starą farbę całe ściany ZAWSZE szoruję rozrobionym mydłem malarskim. Jak ktoś ma problem z fauną na ścianach i nie chce mu się szorować, to może ozonowanie przed malowaniem?

Farba w wiadrze pachnie jak większość emulsyjnych farb, po wyschnięciu zapach znika.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. ...
 8. 7
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Jak przemalować ciemną ścianę na jasno?

 • Wykończenie

  Jak zapobiegać korozji konstrukcji stalowych

 • Wykończenie

  Jak przygotować różne powierzchnie do malowania?

Ocena i komentarz dla:

Emulsja podkładowa Śnieżka Grunt biała 10 l