Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Architektura ogrodowa

Strzałka w prawo

Obrzeża

Strzałka w prawo

Obrzeża

Obrzeża to nieodłączny i stylowy element architektury ogrodowej, który umożliwia optyczne oddzielenie różnych fragmentów ogrodu, np. kwiatów, trawnika lub drogi. Dzięki obrzeżom ogród nabiera harmonijnego wyglądu, a rośliny są dodatkowo podkreślone i chronione.

Filtry

Obrzeża

Obrzeża to nieodłączny i stylowy element architektury ogrodowej, który umożliwia optyczne oddzielenie różnych fragmentów ogrodu, np. kwiatów, trawnika lub drogi. Dzięki obrzeżom ogród nabiera harmonijnego wyglądu, a rośliny są dodatkowo podkreślone i chronione.

19 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Architektura ogrodowa

Wyświetlanie 19 z 19 produktów

Obrzeża drewniane stworzą estetycznie wyglądający ogród

Nowo ukształtowany teren zielony będzie wymagał Twojej nieustannej opieki i zabiegów pielęgnacyjnych, które sprawią, że ogród, działka, skwer czy park będą zawsze wyglądały świeżo i atrakcyjnie. Możesz stosować przeróżne zabiegi, które zapobiegną rozrastaniu się chwastów czy wchodzeniu trawy na ścieżkę, a jednym z nich jest oddzielenie przestrzeni palisadami. W ten sposób odgrodzisz rabaty, a także utrzymasz ziemię w wyznaczonym do tego miejscu. Specjalne obrzeża sprawią, że nie będzie się osypywała.

Za pomocą palisad możesz zatem stworzyć również skalniak, a także wyznaczyć ścieżki ogrodowe, nadając im atrakcyjnego wyglądu. W ten sposób ograniczysz także wchodzenie zwierząt na zielony trawnik. W sieci hipermarketów budowlanych Castorama dostępna jest rozbudowana oferta akcesoriów związanych z prowadzeniem ogrodu i kształtowaniem terenu. Wśród niej możesz znaleźć również elementy architektury ogrodowej, a w tym – obrzeża i palisady drewniane. Szczególnie dekoracyjne są rollbordery drewniane, które nie tylko ułatwią Ci pielęgnację posesji, ale również ją ozdobią.

W asortymencie, który przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepach Castorama, znajdziesz także palisady i gazony betonowe, które ułatwią Ci zbudowanie skalniaków czy zagospodarowanie otoczenia krzewów i roślin w ogrodzie. Produkty marek Blooma i Sobex cechują się doskonałą jakością i dokładnością wykonania. Drewniane obrzeża w ogrodzie wykonane przez znanych z solidności producentów cechują się niezwykłą żywotnością, dzięki temu, że do ich stworzenia zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości.

Wyselekcjonowane drewno zostało zabezpieczone tak, aby było odporne na rozmaite uszkodzenia mechaniczne czy zmiany atmosferyczne i meteorologiczne. Już dziś zadbaj o pięknie wyglądający ogród i estetyczny kształt terenów zielonych. Sprawdź, które akcesoria i narzędzia mogą się okazać przydatne dla Ciebie. Kompleksowo zatroszcz się o schludny wygląd swojej posesji!

Obrzeża drewniane – szeroka gama zastosowań

Obrzeża trawnikowe drewniane pozwolą Ci na oddzielenie powierzchni wyłożonych kamieniami czy korą. Pomimo tego, że kamień dużo trudniej przemieszcza się niż kora, to jednak warto i jemu stworzyć małe „oparcie”. Dzięki temu, że obrzeża ogrodowe drewniane są wysokie, nie będzie dochodziło do przesypywania się i roznoszenia kamieni po trawie. Uchroni to również korę przed ingerencją zwierząt. Obrzeże zminimalizuje ryzyko zniszczenia powierzchni wyłożonej korą i innymi naturalnymi materiałami.

Krzewy ogrodowe otoczone rollboarderami zyskają schludny i elegancki wygląd. Jeśli zastosujesz na swojej posesji obrzeża drewniane, kwietniki zostaną należycie wzmocnione i zabezpieczone. Dodatkowo kwiaty zostaną wyeksponowane w niebanalny sposób i będą prezentowały się bardzo schludnie, co zapewni palisada drewniana ogrodowa. Wszelkie prace ogrodowe będą przebiegały sprawniej, dzięki temu, że kwiaty zostaną odgrodzone. Zwłaszcza pomocne mogą okazać się obrzeża podczas koszenia trawnika. Wtedy nie musisz obawiać się, że przestrzenie wokół kwiatów nie są odpowiednio przystrzyżone.

Znajdź model idealny, który podkreśli aranżację Twojego ogrodu

Drewno to surowiec, który znajdzie praktyczne zastosowanie na każdej posesji. W asortymencie dostępne są palisady i obrzeża o różnych parametrach technicznych. Z pewnością uda Ci się dokonać wyboru elementów jak najbardziej pasujących do aranżacji terenów zielonych wokół Twojego domu. Zadbany ogród będzie wizytówką Twojej posesji.

Palisady drewniane do ogrodu znacznie ułatwią Ci kształtowanie terenu na posesji. To praktyczne i wyjątkowo estetyczne elementy każdej architektury ogrodu niezależnie od jego rozmiaru. Obrzeża drewniane do ogrodu w ofercie sklepów Castorama są dostępne w wersji naturalnej. Każdy model oferuje inny odcień tego surowca, więc z łatwością dopasujesz kolor pasujący do aranżacji ogrodu. Dostępne są również modele niepomalowane na żaden kolor, więc jeśli zależy Ci na osiągnięciu, jak najbardziej naturalnego efektu, możesz pozostawić drewno w stanie surowym.

Kiedy warto wybrać surowe obrzeża drewniane? Przede wszystkim wtedy, gdy żaden dostępny produkt nie jest wykończony w kolorze, który Ci odpowiada. Wedle uznania spośród dostępnego w sklepach asortymentu farb możesz wybrać odcień pasujący do Twojej aranżacji i spersonalizować wygląd swojego ogrodu.

Gdy wybierasz płotki rabatowe drewniane, zwróć uwagę na drewno, z którego zostały wykonane. Przeważnie wykorzystuje się do ich budowy drewno sosnowe. Odpowiednio zaimpregnowane może posłużyć Ci przez długi czas. Dodatkowo charakteryzuje się dużą elastycznością oraz trwałością. Możesz także zdecydować się na inne gatunku drewna, jednak będą wiązały się z wyższą ceną.

Sam montaż obrzeża również ma duże znaczenie. Do wyboru masz prosty płotek trawnikowy drewniany, który wykorzystasz do budowy kanciastych brył. Zapewnia on nieco mniejszą elastyczność podczas aranżacji. Równocześnie jednak są bardzo proste w montażu. Jeśli zależy Ci na dużej elastyczności, dobrym wyborem będą obrzeża na rolce. To dzięki nim zdołasz wytyczyć okrągłe obszary, a także nadać im wiele innych oryginalnych kształtów. Montaż tego typu produktu jest jednak nieco bardziej skomplikowany.