LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Farba do betonu Betondur – kiedy stosować?

Czym jest Betondur? To przede wszystkim bardzo zaawansowana technologicznie linia produktów, za pomocą których możemy wykonać wytrzymałe powłoki na betonie. Dzięki swoim właściwościom zabezpieczają daną powierzchnię, sprawiają, że charakteryzuje się ona bardzo dobrą przyczepnością, a także staje się dostatecznie uszczelniona. W jakich pracach wykończeniowych dobrze jest stosować tego rodzaju farby?

Miejsce przeznaczenia

Farby Betondur to produkty o wszechstronnych możliwościach zastosowania. Sprawdzają się w zakresie wykończenia podłoży nie tylko domowych, ale również pomieszczeń gospodarczych oraz trudnych, gdzie codzienne warunki użytkowe wymagają stosowania materiałów wytrzymałych, o szczególnych właściwościach. Farby te sprawdzą się zatem zarówno w piwnicach, jak i w garażu, kotłowni czy innych pomieszczeniach gospodarczych.

Najważniejsze właściwości

Produkty do betonu Betondur to farby jednoskładnikowe akrylowo-silikonowe do wykonywania mocnych i przede wszystkim nieścieralnych powłok. Ich formuła opiera się na bazie polimeru akrylowego, a także żywicy silikonowej, która nie tylko daje produktom odporność na działanie czynników atmosferycznych, ale również chroni je przed pyleniem.

Sposób nałożenia

Produkty do betonu Betondur wykazują bardzo dobre właściwości, ale ich aplikacja wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża. Przede wszystkim należy zadbać, aby w momencie podjęcia prac wykończeniowych było ono suche, odpylone, a także pozbawione plam czy zanieczyszczeń. Na całej malowanej powierzchni nie powinny się również pojawiać luźne fragmenty starej powłoki, ponieważ może to spowodować szybkie niszczenie posadzki. Warto także pamiętać, aby powierzchnie o wysokiej chłonności zagruntować odpowiednim środkiem pozwalającym dobrze wykonać prace.

 

farby Betondur

 

Każdą warstwę produktu nakładamy tak, by zachować pomiędzy kolejnymi powłokami kilkugodzinny odstęp czasowy (np. 3 h).

Uwaga! Planując prace wykończeniowe, weźmy pod uwagę, że 0,35 l farby wystarczy nam na pomalowanie 1 m2 powierzchni. Przy czym standardowe opakowania zawierają około 5 litrów farby.

Dlaczego warto?

Farby do betonu nie tylko zmniejszają nasiąkliwość betonowych powierzchni, ale również pozwalają na wprowadzenie odrobiny koloru do pomieszczeń, gdzie zwykle dominuje ograniczona gama barw.

Ponadto farba zapewnia otrzymanie podłoża odpornego na ścieranie, elastycznego i co ważne także odpornego na działanie chemikaliów. W pomieszczeniach takich jak piwnica, garaż czy kotłownia, jest to niezwykle ważne.

Data publikacji: 26.10.2016