fotowoltaika otovofotowoltaika otovofotowoltaika otovofotowoltaika otovo

Co by było, gdybyśmy sprawili, że energia słoneczna stałaby się bardziej dostępna dla wszystkich?

Spełnij swoje marzenie o własnej produkcji energii elektrycznej i zaoszczędź nawet do 70-80% rocznie na rachunkach za prąd. Nasz norweski partner Otovo, dostępny obecnie na 13 europejskich rynkach, oferuje instalacje fotowoltaiczne wraz z magazynem energii, dopasowane do Twojego domu i indywidualnych potrzeb energetycznych. Otovo nie tylko pomaga w wyborze odpowiedniego sprzętu, ale także świadczy wsparcie na każdym etapie projektu – od formalności administracyjnych po montaż i obsługę posprzedażową. Wybraliśmy Otovo ze względu na jakość oferowanego sprzętu oraz pewność gwarancji.

Wydajna instalacja fotowoltaiczna

Zakup za gotówkę, kredyt czy wynajem? To zależy od Ciebie!

otovo fotowoltaikaotovo fotowoltaikaotovo fotowoltaikaotovo fotowoltaika

Oferta Otovo

Zobacz jakie możliwości finansowania dostępne są w ramach oferty:

Produkuj własną energię i obniżaj rachunki za prąd!

Autokonsumpcja polega na bezpośrednim zużywaniu energii elektrycznej wytworzonej przez panele słoneczne. Dzięki temu stajesz się bardziej niezależny energetycznie, ale także dbasz o środowisko, korzystając z zielonej energii. Dzięki temu możesz osiągnąć samowystarczalność energetyczną na poziomie nawet 70-80%.

otovo fotowoltaikaotovo fotowoltaikaotovo fotowoltaikaotovo fotowoltaika

Przykład jest jedynie reprezentatywny, a rzeczywiste wartości mogą się różnić w zależności od indywidualnej sytuacji i warunków klienta.

 

Pan Adam z Rudnicy rozważa zakup instalacji fotowoltaicznej z powodu rosnących rachunków za prąd. Jego miesięczny koszt energii to około 200 zł, a roczne zużycie wynosi ~3500 kWh. 

Sprawdził opłacalność propozycji instalacji o mocy 5 kWp kosztującej 22 000 zł brutto.

Określił, że taki system na jego dachu wytworzy ok. 5000 kWh rocznie, z czego 30% zużyje na własne potrzeby, a resztę odsprzeda. 

Mimo sceptycznego nastawienia co do cen sprzedaży energii wynoszącej 50 gr/kWh, skorzystał z tarczy energetycznej, która zamroziła cenę energii na poziomie 77 gr/kWh.

Stwierdził, że instalacja może obniżyć jego rachunki o 70-80% i zwrócić się w ciągu 3-5 lat. Wybrał propozycję z 10-letnią gwarancją instalatorską, której cenę obniżyły aktualne dotacje.

Pan Adam już korzysta z instalacji fotowoltaicznej i nie przejmuje się podwyżkami cen energii. Nawet przy ewentualnym wzroście o 70%, jego instalacja zwróci się szybko.

Wynajmij panele słoneczne już od 129 zł miesięcznie bez wkładu własnego. To takie proste!

Wynajmij fotowoltaikę bez własnego wkładu, ciesząc się 20-letnią gwarancją na całą instalację PV. Otovo to jedyna firma w Polsce, która oferuję wynajem paneli słonecznych. Zadba nie tylko o montaż, ale także o długoterminową konserwację instalacji i objęte nią części przez kolejne 20 lat.

Otovo, zaufany partner

otovo fotowoltaikaotovo fotowoltaikaotovo fotowoltaikaotovo fotowoltaika