LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Półki dekoracyjne i metalowe

Strzałka w prawo

Półki dekoracyjne i metalowe

Półki dekoracyjne należą do podstawowych elementów dekoracyjnych w Twoim mieszkaniu. Półka wisząca dekoracyjna znajdzie szerokie zastosowanie w obszarze zdobnictwa domowych przestrzeni wewnętrznych.

Filtry

Półki dekoracyjne i metalowe

Półki dekoracyjne należą do podstawowych elementów dekoracyjnych w Twoim mieszkaniu. Półka wisząca dekoracyjna znajdzie szerokie zastosowanie w obszarze zdobnictwa domowych przestrzeni wewnętrznych.

66 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Półki na ścianę, półki wiszące

Wyświetlanie 24 z 66 produktów

Załaduj więcej


Półki dekoracyjne – ozdoba i wygoda przechowywania w Twoim domu

Półki jako elementy meblowe do przechowywania sprawdzają się bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ich ogromna uniwersalność. Takie półki możesz wykorzystać w praktycznie każdym wnętrzu i każdej aranżacji. Doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach nowoczesnych i tradycyjnych. Mogą być stosowane w pokojach dzieci, a także w salonie czy w sypialni. Nie istnieje miejsce, w którym jedna czy dwie półki nie byłyby w mniejszym lub większym stopniu przydatne.

Półki dekoracyjne to szczególnie rodzaj tych produktów. O ile większość półek to zwyczajne, nierzadko surowce deski, które wymagają wstępnej obróbki, o tyle półki dekoracyjne są inne. Przede wszystkim zostały zawczasu przygotowane. Oznacza to ich wykończenie na różne sposoby. Mogą być pokryte warstwą farby lub lakieru. Wyróżniają się oryginalnym kształtem. Częścią dekoracyjnych półek stają się również dodatkowe elementy, np. wykonane z metalu.

Takie dekoracyjne półki same w sobie są ozdobą. Wynika to z ich estetycznego wyglądu. Równocześnie jednak nadal pełnią praktyczną funkcję. Zapewniają więcej miejsca do przechowywania mniejszych przedmiotów. Umożliwiają ekspozycję dekoracyjnych bibelotów. Ułatwiają również dostęp do niektórych przedmiotów, np. książek.

Dekoracyjne półki – bogactwo wzorów i kolorów

Dekoracyjne półki charakteryzują się dużą różnorodnością. Występują w wielu rozmiarach, kształtach i kolorach. W asortymencie sklepów Castorama na pewno znajdziesz produkty, które zachwycą Cię wyglądem. Nietuzinkowy design wielu z tych półek sprawia, że same w sobie są ozdobą każdego wnętrza.

Półki dekoracyjne mogą mieć klasyczny kształt deski. Równocześnie wśród nich znajdziesz również półki narożne, których jeden róg został zaokrąglony. Spośród innych wartych uwagi kształtów na pewno można wymienić półki kwadratowe. To wyraziste dekoracje wnętrza o nowoczesnym wyglądzie. Świetnie eksponują każdy umieszczony na nich przedmiot.

Kategoria ta obejmuje również półki w wielu kolorach. Wśród nich znajdziesz modele wykończone lakierem podkreślającym naturalny kolor i słoje drewna. Możesz też zdecydować się na półki wykończone kolorową farbą. Białe, czarne lub antracytowe – wszystkie te kolory doskonale sprawdzą się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach.

Szukasz malutkiej półki? A może chcesz nią wypełnić całą ścianę? Produkty dostępne w tej kategorii różnią się rozmiarami. Mogą mieć różną grubość lub długość. Także ich szerokość jest zmienna w zależności od modelu. Dzięki temu półki będziesz w stanie dopasować nawet do wnęk w mieszkaniu. Z takich półek stworzysz oryginalne dekoracje o praktycznym przeznaczeniu.

Geometryczne półki – funkcjonalność i nowoczesność

Półki dekoracyjne nie muszą zbyt nudne. Właściwie nawet nie powinny takie być. Dlatego też wśród tych produktów znajdują się półki kwadratowe oraz ich zestawy. Te modele prezentują się oryginalnie. Ukażą każdy umieszczony na nich przedmiot. Dzięki czemu jest on dobrze wyeksponowany. Dodatkowo takie kwadratowe półki mogą posłużyć Ci do przechowywania nagród, cennych pamiątek lub stać się kolejną półką na ulubione lektury.

Kwadratowe półki dekoracyjne do salonu dostępne w zestawach przeważnie mają inne rozmiary. Sprawia to, że zestaw może posłużyć do stworzenia oryginalnej dekoracji. Takie półki dekoracyjne do salonu są bardzo wyraziste, a przy tym nadal funkcjonalne. Doskonale wpasują się szczególnie we współczesne wnętrza.

Osobną kategorię stanowią dekoracyjne półki ścienne w kształcie heksagonu. To efektowne elementy wyposażenia wnętrz. Nadają się do przechowywania drobnych akcesoriów.

Narożne półki – zaokrąglony róg dla bezpieczeństwa i wygody

Wśród oryginalnych kształtów półek na uwagę zasługują również produkty zaokrąglone. To dekoracyjne półki ścienne narożne, w których jeden kąt jest zaokrąglony. Dzięki temu półki oryginalnie prezentują się w rogach pomieszczenia. Są również funkcjonalniejsze i bezpieczniejsze w stosowaniu.

Narożne dekoracyjne półki ścienne są znacznie wygodniejsze w stosowaniu dzięki przycięciu rogu. W przeciwnym wypadku sięganie po trzymane na nich przedmioty mogłoby być trudne. Dodatkowo w pewnych sytuacjach byłoby nawet niebezpieczne. Takie zaokrąglone półki wiszące dekoracyjne możesz bez obaw stosować w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci.

Prosta półka nie musi być nudna

Klasyczne dekoracyjne półki ścienne wyglądem przypominają deskę. Nie oznacza to jednak, że są nudne lub że nie mogą pełnić dekoracyjnej funkcji. Proste półki wiszące dekoracyjne są wykonane z różnych materiałów, a także wykończone w różny sposób. Dzięki temu stają się wyrazistym elementem każdego wnętrza.

Takie proste ozdobne półki ścienne mogą być również wzbogacone o dodatkowe zdobienia. Metalowe elementy, okucia lub ciekawe obrzeża nadają im oryginalny charakter.

Na uwagę zasługują na pewno kwadratowe proste ozdobne półki ścienne. Ich kształt sprawia, że przyciągają spojrzenia. Szczególnie kilka takich półek montowanych w słupku tworzy niepowtarzalny efekt. Takie nowoczesne półki wiszące mogą imitować wąski regał. Pozwalają też na przechowywanie wielu różnorodnych przedmiotów.

Grube półki natomiast charakteryzują się masywnością, która doskonale sprawdza się w większych wnętrzach. Takie półki o nowoczesnym wyglądzie wymagają wykonania mocnego montażu. Jedynie wtedy można bezpiecznie z nich korzystać i wykorzystać je np. jako półki na książki.

 

FAQ

Z czego wykonane są półki dekoracyjne?

Półki dekoracyjne mogą być wykonane z różnych materiałów. Obok naturalnego drewna liściastego lub iglastego często stosuje się płyty MDF. Wynika to z dużej wytrzymałości i trwałości tego materiału. Dodatkowo płyty można wykończyć w dowolny sposób. Wśród materiałów wykonania spotyka się także metal bądź aluminium. Zazwyczaj jest on jednak wykorzystywany do tworzenia dekoracyjnych elementów, np. obramowań, rusztowań lub innych podobnych detali. Dekoracyjne półki są również wykonywane z innych płyt meblowych.

Jak zaaranżować dekoracyjną półkę w salonie?

Dekoracyjne półki to nie tylko ozdoba wnętrza. To również praktyczny dodatek do każdego miejsca. Jeśli chcesz zaaranżować ją w sposób praktyczny, postaw na niej zegar, ulubione książki lub inne funkcjonalne przedmioty. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca do przechowywania, a dostęp do potrzebnych przedmiotów stanie się wyjątkowo łatwy. Na półce możesz ustawić także drobne bibeloty. Mogą to być fotografie w stojących ramkach, kwiaty w małych doniczkach lub dekoracje stojące.

Jaką półkę wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Nowoczesne wnętrza zyskują bardzo wiele dzięki dekoracyjnym półkom. Wiele zależy jednak od tego, jaki rodzaj półki wybierzesz. Do współczesnych wnętrz nadają się kwadratowe półki poziome i pionowe. Kwadratowe obramowania pozwalają na stworzenie wyjątkowej oprawy dla cennych pamiątek lub nagród. Z kolei kwadratowe poziome półki są bardzo wyraziste. Im są grubsze, tym ciekawszy efekt dają. We wnętrzach w stylu industrialnym doskonale sprawdzą się półki w kształcie heksagonu lub z dodatkiem metalowych elementów.