Produkty

Impregnat do drewna Colours orzech 10 l

Kliknij aby powiększyć

Impregnat do drewna Colours orzech 10 l

Marka: Colours

Marka: Colours

Kod: 706980

|
 • zabezpiecza drewno przed wilgocią i gniciem
 • wysoka trwałość barwy i powłoki
 • odporny na działanie promieni UV
 • zachowuje rysunek słojów drewna
Impregnat firmy Colours przeznaczony jest do impregnacji i ochrony drewna oraz materiałów drewnopochodnych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Produkt nie zawiera rozpuszczalników – jest przyjazny dla środowiska, nie posiada zapachu i jest niepalny. Preparat możesz wygodnie nanosić na powierzchnię za pomocą wałka bądź pędzla.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

28.5 cm

Wysokość opakowania

22 cm

Szerokość opakowania

32 cm

Waga brutto

10 kg

Pojemność

10 l

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

wewnątrz i na zewnątrz budynków

Metoda aplikacji

pędzel lub wałek

Wydajność

do 18 m2/l

Maksymalna wydajność z opakowania

180 m2

Ilość warstw

2

Czas schnięcia

1 - 2 h

Sposób rozcieńczania

woda

Dopuszczalne wartości maksymalnej zawartości LZO

30 g/l

Zawartość LZO w produkcie

25 g/l

Parametry indywidualne

Marka

Colours

Nr referencyjny

10779

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

orzech

Skala połysku

mat
Impregnat firmy Colours przeznaczony jest do impregnacji i ochrony drewna oraz materiałów drewnopochodnych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Posiada konsystencję, która zapewnia dobre rozprowadzenie produktu na powierzchni i zapobiega chlapaniu. Produkt nie zawiera rozpuszczalników – jest przyjazny dla środowiska, nie posiada zapachu i jest niepalny. Preparat możesz nanosić na powierzchnię za pomocą wałka bądź pędzla. Aby dokładnie pokryć fragment drewna impregnatem, wystarczy nałożyć jedynie jego dwie warstwy – jest bardzo wydajny i wystarcza do pokrycia nawet 18 m2 gładkiej powierzchni. Zaleca się nałożyć drugą warstwę po przeschnięciu pierwszej. Produkt jest dostępny w kilku kolorach, dzięki czemu łatwo dopasujesz jego barwę do malowanych elementów architektonicznych.
Ocena
20 komentarzy
05.05.2019
Impregnat do drewna dobrze kryje i podkreśla rysunek , co do wydajności to zależy od kilku czynników; jaki materiał malujemy ( suchy heblowany-największa wydajnosc) czy bezpośrednio po przetarciu wtedy znacznie mniejsza wydajnosc. Zależy też czy malujemy wałkiem czy dokładnie wcieramy lawkowcem .
14.04.2016
impregnat oceniam na 8 w skali 1-10. szybko wysycha po nałożeniu, kolor ładny, nasycony, polecam
25.05.2020
Witam Państwa. Miesiąc temu pomalowałem tym środkiem meble tarasowe. Niby wszystko ok. Malowałem 3 warstwy. Po ostatnich deszczach impregnat zaczął się łuszczyć a po potarciu palcem można odkryć surowe drewno. Meble wyglądają fatalnie. Cieszę się tylko, ze w roku ubiegłym, domek drewniany w ogrodzie pomalowałem duzo lepszym srodkiem a nie impregnatem Colours z napisem 4 lata ochrony. Czy teraz Castorama zwróci mi koszt 15l. pseudo-impregnatu....a gdzie straty dotyczące zmarnowanych mebli. Okropne. Jeśli nie chcecie Państwo niespodzianek nie kupujcie tego środka.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, uprzejmie dziękujemy za pozostawienie swojej opinii. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił założeń producenta. Chcielibyśmy poinformować, że przysługuje Panu prawo do reklamacji. Zapraszamy do jej złożenia w wygodny dla Pana sposób: za pośrednictwem formularza kontaktowego, drogą telefoniczną lub osobiście w sklepie: www.castorama.pl/sklepy

09.05.2020
Szary rewelacja. Bardzo dobrze się maluje. Efekt końcowy extra
12.04.2020
Nie warto impregnowac drewna tymi specyfikami wyprodukowanymi dla castoramy. Po dwóch latach od pomalowania meble ogrodowe wyglądają tragicznie większość impregnatu jest złuszczona - jedynie nogi stołu są w dobrym stanie(najmniej wystawione na warunki atmosferyczne). Meble do malowania były prawidłowo przygotowane. Lepiej dołożyć pieniądze na vidaron lub sadolin.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za wystawienie opinii. Przykro nam, jeśli impregnat nie spełnił Pańskich oczekiwań w zakresie trwałości. Przekażemy opis tej sytuacji osobom odpowiedzialnym za produkty z działu Dekoracje celem bezpośredniej weryfikacji. Zachęcamy jednocześnie do konsultacji z doradcą fachowym z wyżej wspomnianego działu, który postara się odnaleźć satysfakcjonujące Pana rozwiązanie: www.castorama.pl/sklepy

03.01.2020
Impregnat nanosi się dobrze, całkiem nieźle kryje, a powłoka przez kilka miesięcy wygląda ładnie.
Wydajność znacznie mniejsza niż zadeklarowana, mimo że pokrywane drewno było wcześniej impregnowane i nie piło tak bardzo.
Trwałość powłoki słabiuteńka - pomalowałem nim domek ogrodowy w połowie 2018r. a pod koniec 2019 schodziła z drewna po mocniejszym potarciu palcem.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią. Cieszymy się, że impregnat spełnił Pana(i) oczekiwania w zakresie nanoszenia, krycia oraz uzyskanego efektu. Przykro nam jednak, jeśli jego trwałość wydajność okazały się inne od założonej. Przekażemy te informacje odpowiednim osobom celem dogłębnej weryfikacji, natomiast Panu przypominamy o przysługującej Panu(i) możliwości złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama na terenie Polski.

13.08.2019
Kupiłam impregnat w dwuch kolorach(biały i grafit) Białym pomalowałam na próbę jedną belkę(belka heblowana i szlifowana) w konstrukcji tarasu, po 1 krotnym malowaniu wygląda dobrze, widoczne usłojenie. Grafitowy przeznaczony jest na podłogę, oraz bramę i furtkę(ogrodzenie z surowego drewna). Po nałożeniu na surową deskę( deska nieheblowana) kolor zdecydowanie jaśniejszy, ale po wyschnięciu kolor pięknie się wybarwia i wygląda świetnie! Co do wydajności: wydajniej przy malowaniu wałkiem szlifowanych desek, przy surowym drewnie gdzie malowałam pędzlem wydajność zdecydowanie spada(ale to chyba oczywiste) Ogólnie jestem zadowolona zobaczymy jak ogrodzenie będzie wyglądało po zimie.
08.07.2019
Malowane deski po poprzednim jakimś impregnacie solidnie wyczyszczone - nowy impregnat po pierwszym malowaniu pędzlem jak by go w ogóle nie było widać /szybko schnie/ następna warstwa już pomału wychodzi kolor i dopiero 3 malowanie całkiem nie źle - wydajność zamiast 10l to się wymalowało się następne 10l, pod koniec malowania farba lekko zgęstniała i kryła lepiej.
/ fatalne otwieranie pudła 10l , powłoka jak by lekko woskowa a zarazem nie odporna na zarysowania ,dopiero zakończone malowanie zobaczymy za jakiś czas jak powłoka się spisze/.
Może za szczegółowo - ale to moje odczucie jako malarza amatora.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za szczegółową opinię :) Wydajność impregnatów zależy od paru czynników, należą do nich między innymi wspomniane przez Pana wyczyszczenie po poprzednim środku, suchość drewna czy sposób aplikacji. Impregnat potrzebuje również trochę czasu na dokładne wyschnięcie - mamy nadzieję, że ostateczny efekt okaże się dla Pana zadowalający.

07.07.2019
Jestem bardzo zadowolony. Pomalowałem około 70 m2 desek czterdziestoletnich nigdy nie malowanych i produkt ten jak najbardziej spełnił moje oczekiwania. Kolejny plus do cena!
07.07.2019
Podana przez producenta wydajność do 90 m2 jest zwykłym oszustwem. Z mojego doświadczenia wychodzi że starcza tylko na 16 m2 z puszki.. Chyba że producent pryskał tym impregnatem pistoletem to bez Kozery pewnie i można nim popsikać nawet i 500 m2 z puszki.mam paragony na dwie puszki (bo z jednej puszki nie udało mi śnię pomalować 16 m2).
Zastanawiam się nawet nad złożeniem pisma że towar jest niezgodny z umową i zażądać zwrotu gotówki za zawyżoną cenę impregnatu. Z wyliczenia cena/wydajność wynika że nie powinien on kosztować więcej niż 10 zł za puszkę.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli użycie produktu nie przebiegło zgodnie z Pana oczekiwaniami. Uzyskanie wydajności określonej przez producenta zależy od kilku czynników, jak na przykład wcześniejsze przygotowanie podłoża, jego suchość oraz sposób nanoszenia. Zachęcamy do kontaktu z doradcą w sklepie, który podpowie w jaki sposób aplikować impregnat, aby uzyskać jak najwyższą wydajność. Przypominamy również, że przysługuje Panu prawo do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama.

 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Wykończenie

  Renowacja i remont domu z bali

 • Budowa

  Jak konserwować krokwie?

 • Wykończenie

  Jak zwalczać szkodniki drewna

Ocena i komentarz dla:

Impregnat do drewna Colours orzech 10 l