Umywalki łazienkowe

Umywalki łazienkowe to niezbędne wyposażenie każdej łazienki. W naszej bogatej ofercie znajdują się różnorodne modele i rozmiary, w tym umywalki nablatowe, wiszące oraz stojące.

Umywalki łazienkowe – niezbędne wyposażenie każdej łazienki

Wykończenie łazienki w elegancki i funkcjonalny sposób wymaga odpowiedniego doboru poszczególnych elementów wyposażenia. Wyposażenie to powinno obejmować przede wszystkim ceramikę łazienkową, która umożliwia wygodne wykonywanie zabiegów higienicznych. W skład ceramiki wchodzą wanna, brodzik prysznicowy, a także umywalki łazienkowe.

Z umywalek korzysta się w łazience codziennie, dlatego warto zadbać, aby były wygodne, ale również, aby pasowały one do całego otoczenia. To produkty, bez których łazienka czy toaleta praktycznie nie mogą istnieć. W umywalkach możesz umyć ręce, wykonać szybką przepierkę lub przeprowadzić inne zabiegi higieniczne. Przede wszystkim jednak umożliwiają korzystanie z bieżącej wody.

Umywalki do łazienki są w stanie nie tylko zapewnić odpływ wody bez zachlapywania całej łazienki. Dzięki odpowiednim korkom umywalkę jesteś także w stanie napełnić wodą. Tą natomiast wykorzystasz w różnych celach.

Jeśli planujesz wykończyć łazienkę, koniecznie zwróć uwagę na odpowiednio dobraną umywalkę. Zapewni Ci wygodę, a także umożliwi stworzenie w pełni funkcjonalnego pomieszczenia. Jeśli wybierzesz zlew z szafką do łazienki, zyskasz także dodatkową przestrzeń do przechowywania.

Umywalki łazienkowe – ich wybór wpłynie na wygląd i funkcjonalność łazienki

Zlewy łazienkowe są tym elementem wyposażenia łazienki, który mocno rzuca się w oczy. Dlatego ich wybór powinien być dopasowany zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ogólnej estetyki. Asortyment naszego sklepu umożliwi Ci wybranie idealnego produktu do każdej aranżacji. Przede wszystkim jednak rozważ to, jaki typ umywalki będzie najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku.

Prostota i klasyka – umywalki ścienne

Zlew łazienkowy mocowany do ściany ma wiele zalet – prezentuje się elegancko i uniwersalnie, a dodatkowo jego montaż nie jest skomplikowany. Pod umywalkami wiszącymi możesz ustawić dowolne przedmioty lub wykorzystać postumenty i półpostumenty w celu ich estetycznego wykończenia. Dostępne w tej kategorii umywalki ścienne dostępne są w wielu kształtach i rozmiarach, tak aby ich wybór najlepiej odpowiadał Twoim preferencjom. Zadowoli Cię również możliwość zaopatrzenia się w umywalki z otworami na baterie lub bez nich.

Do umywalek ściennych jesteś w stanie dopasować praktycznie każdy typ syfonu. Może być on dyskretny lub dekoracyjny. Taka ścienna umywalka do łazienki stanie się dekoracją wnętrza. Jednak dekoracyjny syfon sprawi, że nie wykorzystasz w efektywny sposób przestrzeni pod umywalką ścienną.

Postumenty i półpostumenty

Osobom decydującym się na montaż umywalki ściennej, polecamy dobór postumentów oraz półpostumentów. Pełnią one funkcję dekoracyjnych wsporników, które skutecznie maskują elementy instalacji wodnej. Zapewniają zatem umywalce wiszącej estetyczny wygląd oraz zwiększają dekoracyjny charakter całego otoczenia. Mają również znaczenie dla trwałości rur i przewodów, które w sobie chowają – stanowią dla nich zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Wybór postumentu uzależnij od ilości wolnego miejsca w łazience. W większych pomieszczeniach możesz zdecydować się na postument. Jeśli jednak chcesz choć trochę wykorzystać przestrzeń w pomieszczeniu, półpostument pod zlew do łazienki może się okazać lepszym wyborem.

Umywalki nablatowe – nowoczesna elegancja

Coraz większą popularnością podczas projektowania łazienek cieszą się blaty – dają one dodatkową przestrzeń do ustawiania akcesoriów pielęgnacyjnych, kosmetyków, a nawet dekoracji. W związku z tym przygotowaliśmy również szereg umywalek nablatowych, spośród których możesz wybrać modele w wielu kształtach i kolorach, a także wykonane z rozmaitych materiałów. Z takim wyborem umywalek nablatowych zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza będzie błahostką! Doskonale zastąpią one umywalki łazienkowe z szafką.

Dużą zaletą tych umywalek jest przede wszystkim łatwość ich montażu. Umywalki łazienkowe nablatowe nie wymagają wykonywania idealnie dopasowanych otworów w blacie. Wystarczy osadzić je na powierzchni blatu, by móc korzystać z tego wygodnego rozwiązania. Pozwala to na pełne wykorzystanie miejsca pod umywalką. Co więcej, takie umywalki nablatowe prezentują się bardzo nowocześnie. Duży wybór dostępnych kształtów i kolorów pozwala na stworzenie wyjątkowo ciekawych aranżacji.

Umywalki wpuszczane w blat – nowa jakość połączenia umywalki z blatem

Posiadacze blatów w łazienkach mogą również wybrać inne rozwiązanie mocowania umywalek. Umywalki wpuszczane pozwalają bowiem na montaż w taki sposób, aby górna część ceramiki sanitarnej nie wystawała nad poziom blatu. Ta metoda ogranicza ryzyko rozchlapania wody po pomieszczeniu, a także zwiększa wygodę podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych.

Umywalki wpuszczane w blat jedynie nieznacznie wystają ponad jego powierzchnię. Dzięki temu korzystanie z nich jest bardzo komfortowe.

Oszczędzaj miejsce z umywalkami meblowymi!

Umywalka łazienkowa z szafką jest rozwiązaniem niezwykle ekonomicznym. Szafka stanowi bowiem odpowiednią zabudowę dla elementów instalacji wodnej, a jednocześnie daje możliwość przechowywania rozmaitych akcesoriów łazienkowych. Umywalka z szafką do małej łazienki ma jeszcze jedną istotną zaletę – dopasowanie jej do otoczenia jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy dobrać odpowiednie fronty szafki, aby skomponować całą konstrukcję z wystrojem łazienki. Zapoznaj się z naszym asortymentem i wybierz umywalkę zgodną z Twoją wizją wykończenia mieszkania!

Stelaże umywalkowe

Montaż umywalki możesz wykonać na dwa sposoby: przymocować ją bezpośrednio do ściany lub skorzystać ze stelaża. Produkty dostępne w tej kategorii pozwolą na skorzystanie z drugiego sposobu. Stelaż zapewnia bardzo trwałe połączenie, a także wysoką wytrzymałość. Wymaga jednak zabudowy. Dlatego, jeśli decydujesz się na stelaż, upewnij się, że dysponujesz odpowiednią ilością wolnego miejsca w łazience. Alternatywą dla stelaża będą wsporniki. One również zapewniają dodatkowe oparcie dla umywalki. Równocześnie jednak zajmują dużo mniej miejsca. Nadadzą się zatem do łazienek o mniejszej powierzchni.