LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Kleje i zaprawy klejowe

Strzałka w prawo

Kleje do płytek

Strzałka w prawo

Kleje do płytek

Kleje do płytek są jednym z najważniejszych elementów wykończenia podłogi w pomieszczeniach takich jak łazienki, kuchnie czy też przedpokoje. Są to specjalne kleje, które umożliwiają trwałe i stabilne spasowanie płytek ceramicznych.

Filtry

Kleje do płytek

Kleje do płytek są jednym z najważniejszych elementów wykończenia podłogi w pomieszczeniach takich jak łazienki, kuchnie czy też przedpokoje. Są to specjalne kleje, które umożliwiają trwałe i stabilne spasowanie płytek ceramicznych.

72 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kleje i zaprawy klejowe

Wyświetlanie 24 z 72 produktów

Załaduj więcej

Klej do płytek – niezbędny podczas montażu okładziny

Płytki od dawna pozostają najpopularniejszym rozwiązaniem do łazienek i kuchni. Stosuje się je również w salonach, garażach czy przedpokojach. Wyróżnia się różne rodzaje tego materiału wykończeniowego, dlatego same preparaty do montażu też są zróżnicowane. W naszym asortymencie znajdziesz wiele rodzajów klejów i zapraw klejowych. Są to produkty przeznaczone do spoinowania płytek podłogowych. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego spoiwa posadzka będzie trwale przylegać do powierzchni.

W naszym asortymencie znajdziesz klej do płytek gresowych, który zapewni im dobrą przyczepność przy jednoczesnej elastyczności, co jest ważne szczególnie przy klejeniu płytek o dużym formacie. Oferujemy również elastyczne zaprawy klejące, umożliwiające montaż kafli na powierzchniach odkształcalnych. Klej dyspersyjny posiada szerokie zastosowanie – można za jego pomocą przykleić płytki różnego rodzaju, na przykład gres, terakotę, klinkier, glazurę oraz mozaiki. Produkty o zwiększonej i wysokiej elastyczności nadają się do klejenia płytek ceramicznych oraz kamiennych.

W naszej ofercie dostępne są też inne rodzaje preparatów, na przykład klej do płytek gipsowych. Oferujemy również klej uniwersalny, który jest przydatny do kafelkowania, a także poprawiania mocowania poluzowanych płytek. Nasza oferta obejmuje produkty takich marek jak Kreisel, Ceresit, Atlas czy Stegu. Preparaty od tak doświadczonych producentów to gwarancja prawidłowo wykonanej pracy. Planujesz kupić klej do płytek? Cena preparatu w naszym asortymencie miło Cię zaskoczy.

Oferujemy kleje w opakowaniach o różnej wielkości. Dostępne są zaprawy w opakowaniach zawierających aż 25 kg produktu. Nie brakuje też mniejszych preparatów do montażu płytek, na przykład opakowań o pojemności 5 lub 10 kg. Zaprawy występują między innymi w białej wersji kolorystycznej.

Dlaczego zastosowanie kleju do płytek jest koniecznością?

Klej do płytek decyduje o tym, jak trwała będzie okładzina. Odpowiednio dobrany zapobiegnie pękaniu kafelków. Właściwy preparat sprawi również, że powierzchnia płytek pozostanie wolna od przebarwień. Klej do gresu o niskiej nasiąkliwości będzie inny od tego do marmuru czy trawertynu, które odznaczają się większą nasiąkliwością.

Klej do płytek ma też wpływ na bezpieczeństwo domowników. Kafelki stosuje się często na ściany. Jeśli zdecydujesz się na niewłaściwy klej do płytek wielkoformatowych lub nieprawidłowo go zastosujesz, duży kafelek może odpaść ze ściany. Waży on sporo, dlatego istnieje ryzyko, że zniszczy przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, a co gorsze – może nawet w kogoś uderzyć!

Dobrze dopasowany klej do płytek jest też ważny, jeśli szukasz preparatu do ogrzewania podłogowego. Nieprawidłowy środek może sprawić, że kafelki zaczną odchodzić i konieczny będzie gruntowny remont.

Kiedy wybierasz klej do kafelków, weź pod uwagę miejsce montażu. Podłoga czy ściana? Wnętrze budynku czy ogród? Na te pytania musisz sobie odpowiedzieć przed wybraniem preparatu.

Kolejna kwestia to rodzaj powierzchni, do której będą przyklejane kafelki. Ważne jest również to, czy w pomieszczeniu będzie ogrzewanie podłogowe. Ważne są również warunki, na które będzie narażona okładzina, na przykład działanie wilgoci lub zmienne temperatury.

Klej do płytek – jaki wybrać?

Montaż płytek na tarasie jest popularnym rozwiązaniem. Okładzina jest tam narażona na różnorodne czynniki – między innymi na mróz i wilgoć. Potrzebny jest więc dobry preparat do montażu. Klej do płytek na zewnątrz powinien być mrozoodporny i wodoodporny. Preparat musi też charakteryzować się odkształcalnością.

Klej do płytek przeznaczonych na ogrzewanie podłogowe musi być elastyczny. To ważne, ponieważ materiał poddawany tak często działaniu wysokiej temperatury zmienia swoją objętość. Jeśli nie wybierzesz elastycznego kleju, jego warstwa zacznie się kruszyć. To natomiast doprowadzi do odklejania się kafelków od podłoża.

Co istotne, klej do płytek trzeba nanosić zarówno na podłoże, jak i sam kafelek.

Klej do płytek elastyczny może być wykonany w technologii żelowej. Taki produkt sprawdzi się do pracy w bardzo wysokich temperaturach. Możesz nakładać go na szczególnie trudne podłoża. Posłuży Ci do płyt gipsowo-kartonowych.

Klejenie płytek na płytki to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz szybciej przeprowadzić prace remontowe. Skuwanie starych kafelków to mnóstwo pracy, a później również i sprzątania. Żeby możliwe było solidne zamontowanie jednej okładziny na drugiej, potrzebny jest odpowiedni klej do płytek. Najlepiej sprawdzi się produkt cementowy, o podwyższonej przyczepności.

Kleje do płytek z trawertynu, marmuru czy piaskowca powinny być wykonane na bazie białego cementu. Materiały te charakteryzują się wysokim stopniem nasiąkliwości. W przypadku zastosowania szarego cementu na powierzchni płytek mogą wystąpić nieestetyczne przebarwienia.

Możesz zdecydować się również na gotowy klej do płytek. Preparat jest umieszczony w kartuszu. Nie wymaga więc przygotowywania, co przyspiesza pracę. Jest łatwy do nałożenia. Tego typu preparat może sprawdzić się między innymi do glazury. Przy jego pomocy przytwierdzisz płytki wielkoformatowe.

Jeśli planujesz ułożyć płytki na ścianie, zwróć uwagę na kleje o zmniejszonym spływie. Takie produkty znacznie ułatwią Ci pracę.

Kiedy wybierasz klej, zwróć uwagę na informacje od producenta. Sprawdź temperaturę aplikacji – najczęściej nie powinna być niższa niż 5°C i wyższa niż 25°C, ale bywają też preparaty, które można stosować przy mniejszej lub większej temperaturze. Ważny jest również czas wiązania. Sprawdź czas pełnego utwardzenia. Dzięki temu dowiesz się, po ilu dniach możliwe będzie użytkowanie płytek.

Przed rozpoczęciem pracy koniecznie zapoznaj się z informacją dotyczącą maksymalnej grubości warstwy. Jeśli planujesz zakup kleju, który wykorzystasz dopiero za jakiś czas, sprawdź, jaki jest maksymalny okres przechowywania. W naszym asortymencie dostępne są między innymi produkty, które można przechowywać przez 12 miesięcy od daty produkcji.

W naszym asortymencie znajdziesz też akcesoria, które są niezbędne podczas montażu płytek. Dostępne są między innymi krzyżaki. Dzięki nim uzyskasz równą fugę. Krzyżaki sprawdzą się zarówno do układania płytek ściennych, jak i podłogowych.