Organizacja biurka dziecka i dorosłego

Biurko – miejsce zarówno do pracy, jak i do nauki. Aby umożliwiało skupienie się oraz efektywne wykonywanie wszystkich czynności, powinno być dobrze zorganizowane. Oczywiście inne zasady będą dotyczyły organizacji biurka osoby dorosłej, inne dziecka. Jakie? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Biurko w pokoju dziecka to mebel kojarzący się głównie z wykonywaniem prac domowych zadanych w szkole. U dorosłego najczęściej wypełnia wnętrze gabinetu, stając się z jednej strony elegancką ozdobą, z drugiej niezastąpionym miejscem do pracy.

Organizacja biurka dziecka

Zacznijmy od kilku aspektów technicznych. Biurko dziecka powinno być przede wszystkim dopasowywane do jego wzrostu. Pamiętajmy jednocześnie o tym, że wzrost naszego malucha zmienia się stosunkowo szybko. Tylko biurka z funkcją dopasowywania do wzrostu dziecka będą funkcjonalnym wyposażeniem jego pokoju.

biurkobiurkobiurkobiurko

Biurko dziecka nie powinno ograniczać się do blatu i metalowych nóżek. Wręcz przeciwnie, im więcej półek i szuflad, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecku łatwiej będzie utrzymać na nim porządek.

Pomóżmy dziecku skompletować wypełnienie szuflad jego biurka. Do jednej z nich włóżmy zeszyty oraz książki, do kolejnej np. materiały plastyczne. Układając wyposażenie szuflad, skupmy się na odpowiedniej kolejności. Do szuflady usytuowanej najwyżej włóżmy przedmioty codziennego użytku, do niższych te, których dziecko używa tylko co jakiś czas.

Biurko naszego malucha musi zachęcać do nauki. Najlepiej zatem kupować je w jego towarzystwie, wybierając to, które najbardziej mu się podoba. Do tego warto dobrać organizer na drobne przedmioty, tak aby na blacie nie panował niepotrzebny chaos.

biurkobiurkobiurkobiurko

Organizacja biurka osoby dorosłej

W tym przypadku biurko spełnia funkcję miejsca do pracy. Powinno być tak zorganizowane, aby mogło pomieścić wszystkie niezbędne materiały. Oczywiście uwzględnijmy przy tym miejsce na teczki, drobne przedmioty oraz dokumenty. Zwykle całe ich sterty leżą niedbale na blacie, wprowadzając do całego pomieszczenia chaos.

Biurko do gabinetu powinno być wykonane z solidnego drewna, najlepiej z elementami rzeźbień, dzięki temu zyskamy wrażenie bardziej eleganckiego, klasycznego mebla, który będzie idealnym uzupełnieniem podobnej biblioteczki czy regału.

I w tym przypadku przyda się mebel z pokaźnej wielkości szufladami, najlepiej z możliwością zamknięcia ich na klucz. Dzięki temu do naszych wartościowych dokumentów nie dostaną się osoby postronne.

Na biurku powinna znaleźć się lampka, która doświetli miejsce pracy wieczorami, oraz miejsce na laptopa lub komputer stacjonarny.

Data publikacji: 08.01.2015