Produkty

Organizacja biurka dziecka i dorosłego

Organizacja biurka dziecka i dorosłego

Biurko – miejsce zarówno do pracy, jak i do nauki. Aby umożliwiało skupienie się oraz efektywne wykonywanie wszystkich czynności, powinno być dobrze zorganizowane. Oczywiście inne zasady będą dotyczyły organizacji biurka osoby dorosłej, inne dziecka. Jakie? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Biurko w pokoju dziecka to mebel kojarzący się głównie z wykonywaniem prac domowych zadanych w szkole. U dorosłego najczęściej wypełnia wnętrze gabinetu, stając się z jednej strony elegancką ozdobą, z drugiej niezastąpionym miejscem do pracy.

Organizacja biurka dziecka

Zacznijmy od kilku aspektów technicznych. Biurko dziecka powinno być przede wszystkim dopasowywane do jego wzrostu. Pamiętajmy jednocześnie o tym, że wzrost naszego malucha zmienia się stosunkowo szybko. Tylko biurka z funkcją dopasowywania do wzrostu dziecka będą funkcjonalnym wyposażeniem jego pokoju.

biurkoBiurko dziecka nie powinno ograniczać się do blatu i metalowych nóżek. Wręcz przeciwnie, im więcej półek i szuflad, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecku łatwiej będzie utrzymać na nim porządek.

Pomóżmy dziecku skompletować wypełnienie szuflad jego biurka. Do jednej z nich włóżmy zeszyty oraz książki, do kolejnej np. materiały plastyczne. Układając wyposażenie szuflad, skupmy się na odpowiedniej kolejności. Do szuflady usytuowanej najwyżej włóżmy przedmioty codziennego użytku, do niższych te, których dziecko używa tylko co jakiś czas.

Biurko naszego malucha musi zachęcać do nauki. Najlepiej zatem kupować je w jego towarzystwie, wybierając to, które najbardziej mu się podoba. Do tego warto dobrać organizer na drobne przedmioty, tak aby na blacie nie panował niepotrzebny chaos.

Organizacja biurka osoby dorosłej

biurkoW tym przypadku biurko spełnia funkcję miejsca do pracy. Powinno być tak zorganizowane, aby mogło pomieścić wszystkie niezbędne materiały. Oczywiście uwzględnijmy przy tym miejsce na teczki, drobne przedmioty oraz dokumenty. Zwykle całe ich sterty leżą niedbale na blacie, wprowadzając do całego pomieszczenia chaos.

Biurko do gabinetu powinno być wykonane z solidnego drewna, najlepiej z elementami rzeźbień, dzięki temu zyskamy wrażenie bardziej eleganckiego, klasycznego mebla, który będzie idealnym uzupełnieniem podobnej biblioteczki czy regału.

I w tym przypadku przyda się mebel z pokaźnej wielkości szufladami, najlepiej z możliwością zamknięcia ich na klucz. Dzięki temu do naszych wartościowych dokumentów nie dostaną się osoby postronne.

Na biurku powinna znaleźć się lampka, która doświetli miejsce pracy wieczorami, oraz miejsce na laptopa lub komputer stacjonarny.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?
Lampy do pokoju dziecięcego powinny być zarówno funkcjonalne, a więc dawać mocne i intensywne światło, jak i ładne. Najmłodsi ucieszą się z klo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
24.08.2016
No zaraz szkoła, a ja pracuję często w domu i miałam taki kącik w salonie, ale teraz Bartek go przejmie i muszę mocno to miejsce dostosować do niego, a może jeszcze uda nam się dwa biurka połączyć i jakoś to zgrabnie urządzić.

Ocena i komentarz dla:

Organizacja biurka dziecka i dorosłego