LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Oświetlenie techniczne

Szukasz odpowiedniej lampy do garażu, którą mógłbyś zamontować nad znajdującym się w niej warsztatem? A może chciałbyś, aby podjazd do Twojego domu rozświetlał się za każdym razem, gdy ktoś próbuje na niego wjechać? W tym miejscu zebraliśmy produkty, które będą Ci niezbędne, jeśli właśnie montujesz oświetlenie techniczne.


Oświetlenie techniczne – lampy i nie tylko

Szukasz odpowiedniej lampy do garażu, którą mógłbyś zamontować nad znajdującym się w niej warsztatem? A może chciałbyś, aby podjazd do Twojego domu rozświetlał się za każdym razem, gdy ktoś próbuje na niego wjechać? W tym miejscu zebraliśmy produkty, które będą Ci niezbędne, jeśli właśnie montujesz oświetlenie techniczne.

Lampy techniczne – gdzie się sprawdzą?

Lampy techniczne mają niezwykle szerokie zastosowanie. Z powodzeniem będą spełniać swoją funkcję zarówno w domu, jak i w ogrodzie oraz warsztacie. Przydadzą się nie tylko w pomieszczeniach gospodarczych, ale i niezwykle popularnych wnętrzach loftowych. Nie może ich zabraknąć także na placach budowy – mimo chęci nie wszystkie prace udaje się wykonać przy świetle dziennym. Podczas wyboru zdecyduj, jaką temperaturę światła chcesz uzyskać. Barwa ciepła, neutralna dzienna czy chłodna zimna? Weź pod uwagę preferencje użytkowników i warunki, w jakich ma funkcjonować urządzenie.

Oświetlenie techniczne w domu i na posesji

Prawdopodobnie również w Twoim domu znajduje się choć jedno pomieszczenie, w których tradycyjne lampy się nie sprawdzają. Ich dekoracyjne osłony często tłumią światło niezbędne na przykład w przestrzeni warsztatowej lub w piwnicy. Rozwiązaniem w takich wnętrzach bywa często zamontowanie samej żarówki, lecz ta z kolei emituje zbyt intensywne światło. Nie jest też wtedy zabezpieczona przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – nagłego uderzenia czy wilgoci.

Najlepszą opcją będą więc plafony, plafoniery lub lampy techniczne, które cechują się niewielkim rozmiarem i prostym kształtem. Jeżeli zależy Ci na optymalizacji kosztów, wybierz oprawy przemysłowe LED. Są to lampy o wysokiej szczelności i niskim poborze energii.

Jeżeli jesteś fanem wnętrz typu industrialnego i loftowego, lampy przemysłowe będą ciekawym, a jednocześnie wysoce funkcjonalnym dopełnieniem Twojej aranżacji. To zazwyczaj wysokie, przestronne wnętrza, których dostateczne oświetlenie może stanowić nie lada wyzwanie. Zadbaj o to, by oświetlenie było nie tylko zdecydowane, ale i nastrojowe – przebywasz tam przecież na co dzień. Surowość wystroju pięknie zrównoważy ciepły odcień światła. Wybierz lampy przemysłowe LED, a z łatwością dopasujesz charakter światła do swoich potrzeb.

Jeżeli z kolei chcesz zwrócić uwagę na billboard, drzwi lub elewację budynku, zdecyduj się na naświetlacz. Możesz go zamontować na statywie lub bezpośrednio na podłożu. Jest dużo tańszy w eksploatacji od halogenów. Nie dość, że jest bardzo energooszczędny, to jeszcze charakteryzuje się długą żywotnością. Pięknie podkreśli po zmroku to, co masz ochotę wyeksponować – ogród czy pomnik – oraz zwiększy poziom Twojego bezpieczeństwa.

Pomocne rozwiązanie – czujnik ruchu i zmierzchu

W przestrzeni domowej wykorzystasz oświetlenie z czujnikiem ruchu. Dzięki niemu za każdym razem kiedy wchodzisz do pomieszczenia, nie musisz nawet pomyśleć o włączeniu światła – czujnik robi to za Ciebie! Okaże się to szczególnie przydatne w garażach lub na altankach znajdujących się przy drzwiach wejściowych, gdzie często wchodzisz, mając zajęte ręce.

Ponadto nie zawsze światło jest Ci niezbędne na całym terenie posesji. W miejscach rzadziej używanych zamontuj naświetlacz z czujnikiem, a Twoje rachunki za energię elektryczną znacznie się obniżą. Możesz też zainwestować w czujnik zmierzchu – Twoje oświetlenie zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo.

Oświetlenie w miejscu pracy

Sprawdź, jakie możliwości dają Ci lampy techniczne, które wykorzystasz w biurowcach i innych budynkach użyteczności publicznej. Oprawy ze świetlówkami i oprawy rastrowe doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o dużym metrażu, w których wymagane jest równomierne oświetlenie.

Pamiętaj, że oświetlenie przemysłowe w halach i fabrykach musi cechować większą odpornością na szkodliwe czynniki, ponieważ przychodzi im nieraz pracować w skrajnych warunkach – w niskiej temperaturze lub podwyższonej wilgotności.

Oprawa hermetyczna zabezpiecza żarówkę przed uszkodzeniem i pozwala stworzyć optymalne warunki oświetleniowe. Wykorzystasz ją zwłaszcza w pomieszczeniach o dużej wilgotności czy stężeniu pyłów. Zwróć uwagę na klasyfikację IP i wybierz oświetlenie przemysłowe LED dopasowane do Twoich potrzeb. Oprawy przemysłowe LED to także niskie koszty eksploatacji i długa żywotność.

Pamiętaj, że dobre oświetlenie ma wpływ na efektywność pracowników, potrafi też znacząco zmniejszyć liczbę błędów przy pracy. W asortymencie sklepów Castorama znajdziesz także obszerne panele LED, w których masz możliwość zmiany koloru światła. Nie zapominaj bowiem, że światło może pełnić także funkcję dekoracyjną, zwłaszcza w budynkach o charakterze usługowym.

Zadbaj o optymalne warunki oświetleniowe na budowie. Podczas prac budowlanych bardzo ważne jest, aby zapewnić pracownikom dostateczną ilość światła. Halogeny, projektory świetlne i reflektory LED to niezbędne akcesoria na każdej budowie. Przydadzą się szczególnie po zapadnięciu zmroku oraz w porze zimowej. Świecą jasnym, nieprzysłoniętym światłem, które znacznie poprawia komfort i efektywność pracy.