Strona główna

Strzałka w prawo

Oświetlenie

Strzałka w prawo

Oświetlenie techniczne

Strzałka w prawo

Lampy warsztatowe

Strzałka w prawo

Lampy warsztatowe

Lampy warsztatowe to niezwykle ważny element wyposażenia każdej warsztatowej przestrzeni. Ten rodzaj oświetlenia charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na wstrząsy, pył czy wilgoć, co stanowi istotną kwestię podczas pracy przy maszynach i narzędziach.

Filtry

Lampy warsztatowe

Lampy warsztatowe to niezwykle ważny element wyposażenia każdej warsztatowej przestrzeni. Ten rodzaj oświetlenia charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na wstrząsy, pył czy wilgoć, co stanowi istotną kwestię podczas pracy przy maszynach i narzędziach.

22 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Oświetlenie techniczne

Wyświetlanie 22 z 22 produktów

Lampa warsztatowa – niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu

Niezależnie od tego, jakie zadanie na Ciebie czeka, dobre oświetlenie to podstawa. Oczywiście może korzystać ze światła słonecznego, jednak w niektórych miejscach jego ilość jest zdecydowanie niewystarczająca. Dlatego też warto mieć przy sobie coś, co zapewni odpowiednie oświetlenie każdego stanowiska pracy.

Lampy warsztatowe to właśnie takie specjalistyczny rodzaj oświetlenia. Od klasycznych modeli różnią się pod kilkoma względami. Przede wszystkim emitują mocniejsza wiązkę światła. Dzięki temu nie tylko możesz oświetlić większy obszar, ale też zapewnisz sobie bardziej wyraziste światło w wybranym miejscu.

Lampa warsztatowa jest również produktem o większej wytrzymałości. Jej obudowa wykazuje odporność na pył i zachlapanie. Do tego nie wymaga montażu na ścianie lub suficie. Lampa warsztatowa jest produktem wolnostojącym. Możesz ustawić ją w dowolnym miejscu, a później zmieniać jej położenie zgodnie z potrzebami.

Ze względu na specyfikę pracy niejedna lampa warsztatowa jest zasilana akumulatorowo. To również sprawia, że jest ona mobilna.

Najważniejszym zadaniem każdej lampy jest przede wszystkim zapewnienie na tyle mocnego światła, aby umożliwiało wygodną i płynną pracę. Dlatego też produkty te są w stanie zapewnić oświetlenie większego obszaru, a także wyemitować silny strumień, który pozwoli Ci dostrzec wszystkie detale podczas wykonywanej pracy.

Lampy warsztatowe – wykorzystasz je w każdym, nawet najtrudniej dostępnym miejscu

Lampa warsztatowa to produkt, który jest dostępny w wielu wariantach. Różnice mogą dotyczyć jej rozmiaru, sposobu zasilania, siły emitowanego strumienia światła, a także kilku innych parametrów technicznych. Dlatego też kategoria ta obejmuje bardzo duży wybór dostępnych lamp, które posłużą Ci podczas wykonywania przeróżnych prac w warsztacie.

Latarka warsztatowa sprawdzi się wtedy, gdy musisz oświetlić detal. Większe lampy warsztatowe natomiast skutecznie zastąpią oświetlenie centralne sufitowe. Do wyboru masz przy tym produkty stojące na statywie lub na stelażu. Możesz także zdecydować się na modele wiszące, które zdołasz zaczepić o maskę samochodu lub o hak zwisający z sufitu.

Lampa warsztatowa zasilana akumulatorowo pozwala na pracę w każdych warunkach. Jednak czas jej działania jest ograniczony. Z kolei modele sieciowe zapewniają nieograniczony czas pracy. Dlatego też wybierz lampy, które spełniają wszystkie Twoje potrzeby i maksymalnie ułatwią Ci pracę.

Lampa warsztatowa sieciowa – nieograniczony czas działania

Nie w każdym warsztacie możesz zamontować centralne oświetlenie sufitowe. Co więcej, nie zawsze też jest ono wystarczające. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem będą lampy warsztatowe zasilane sieciowo. Ich największą zaletą jest przede wszystkim nieograniczony czas pracy. Nie musisz martwić się, że lampa nagle się wyłączy. Co więcej, takie produkty charakteryzują się bardzo silnym światłem. Dzięki temu praca z nimi jest znacznie łatwiejsza.

Lampy sieciowe mogą być wyposażone w kabel o różnej długości. Co istotne, modele te są zasilane z prądu o klasycznym napięciu istniejącym w sieciach energetycznych w budynkach. Dzięki temu zdołasz podłączyć je do gniazdka w każdym miejscu. Z kolei długi przewód umożliwi pracę nawet w znacznej odległości od gniazda ściennego.

Lampa warsztatowa sieciowa może być umieszczona na statywie. To rozwiązanie przeważnie wykorzystuje się na budowach. Jeśli jednak dysponujesz dużym warsztatem, taki naświetlacz również może być dobrym wyborem. Regulowana głowica umożliwia skierowanie strumienia światła w dowolnym kierunku. Możesz także oświetlić wybrany przedmiot od góry.

Lampa sieciowa może występować również w postaci modelu umieszczanego na podłodze. Ma wówczas stosunkowo niewielkie rozmiary i jest stabilna. Takie naświetlacze i lampy bardzo dobrze sprawdzają się postawione zarówno na podłodze, jak i na stole.

Lampy akumulatorowe dla niezależnej od sieci energetycznej pracy

Nie w każdej sytuacji możesz pozwolić sobie na podpięcie lampy do sieci energetycznej. Wprawdzie warsztaty z definicji są wyposażone w taką instalację, jednak ograniczona ilość gniazdek lub duże rozmiary pomieszczenia sprawiają, że lampy sieciowe nie są wygodne w użytkowaniu. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na model akumulatorowy.

Lampa warsztatowa akumulatorowa działa dzięki wbudowanej w nią baterii. Po jej naładowaniu zapewnią określona ilość godzin nieprzerwanego świecenia. Jest ona ściśle zależna od pojemności akumulatora.

Lampy warsztatowe akumulatorowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Przede wszystkim możesz zapomnieć o plączących się wokół Ciebie przewodach. Po drugie jesteś zupełnie niezależny od umiejscowienia gniazda elektrycznego. Modele te nie zapewniają jednak nieprzerwanej pracy przez dowolną ilość godzin. Możesz być zmuszony do jej przerwania nawet wtedy, gdy nie jest to dla Ciebie korzystne.

Lampa pod maskę – przydatna podczas naprawy samochodu

Lampa pod maskę do specjalny rodzaj źródła światła przeznaczonego do warsztatu. Nawet jeśli zamontowałeś w nim idealne i bardzo mocne oświetlenie sufitowe, praca pod maską samochodu może stać się bardzo trudna. Przede wszystkim dlatego, że maska będzie stanowiła barierę dla światła górnego. W takiej sytuacji do oświetlenia przyda Ci się specjalna lampa pod maskę.

Urządzenie to może być zasilane akumulatorowo lub sieciowo. Produkt taki jest jednak przede wszystkim wyposażony w przydatny haczyk. To dzięki niemu możesz powiesić lampę. Tym samym będziesz miał obie ręce wolne podczas pracy przy silniku lub innych układach samochodu.

Latarka warsztatowa – czy różni się od innych produktów tego typu?

Nie w każdej sytuacji lampa warsztatowa akumulatorowa jest idealnym rozwiązaniem. Czasem ograniczenia, jakie generuje jej rozmiar, utrudniają wykonanie niektórych prac. W takiej sytuacji pozostaje Ci praktyczna latarka warsztatowa.

Latarki warsztatowe to niewielkie, ale bardzo wytrzymałe produkty. Charakteryzują się trwałą obudową, przeważnie odporną na zachlapania i na pył. Ponadto taka obudowa jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne, jeśli dojdzie do upadku.

Latarka warsztatowa akumulatorowa to produkt, który wykorzystasz w co najmniej kilku sytuacjach. Przede wszystkim dzięki niej można oświetlić każdy detal w samochodzie. To natomiast pozwoli Ci np. na odnalezienie zaginionego zaworu w układzie hamulcowym lub bezpiecznika w układzie elektrycznym.

Latarka warsztatowa akumulatorowa ma niewielkie rozmiary. Możesz zatem umieścić ją w dowolnym miejscu. Brak przewodu również zapewnia ogromną wygodę i dowolność podczas korzystania z tego produktu. Właśnie dlatego latarka warsztatowa sprawdzi się do zadań specjalnych.

Latarka warsztatowa przegubowa to rozwiązane o jeszcze większej elastyczności. Łamana pozwala na oświetlenie trudno dostępnych miejsc. Możesz dowolnie ją układać i w ten sposób skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz.

Pamiętaj jednak, że latarki warsztatowe to rozwiązanie na chwilę. Cały czas musisz trzymać je w dłoni. Ogranicza tym samym zakres Twoich ruchów i możliwość pracy. Nie będziesz w stanie z nich korzystać przy czynnościach, do wykonania których potrzebujesz obu dłoni.

Znajdziesz tu nie tylko ten produkt – mamy wiele innych opcji w tej samej kategorii.