Produkty

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki jako drobne elementy meblowe do przechowywania rozmaitych przedmiotów należą do niezwykle uniwersalnego wyposażenia. Nadają się właściwie do każdego pomieszczenia – zarówno magazynu czy piwnicy i spiżarni, jak i salonu, sypialni i przedpokoju. A jak półki sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych?

Przejdź do następnych akapitów:

Czy półki nadają się do wnętrz nowoczesnych?

Minimalistyczny styl, królujący obecnie we współczesnych wnętrzach, nie uznaje zbytniego przepychu, zbędnego wyposażenia i dekoracji czy przechowywania wielu przedmiotów na wierzchu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się w nim półki. Ich idea jest bowiem bardzo minimalistyczna – mogą w zasadzie zastąpić inne wyposażenie i stanowią alternatywę dla niektórych mebli, przez co zyskujemy dużo wolnej przestrzeni. Półki możemy stosować zamiast regałów i licznych szafek, a także zastępując nimi blaty komód czy stolików.

Półki dekoracyjne Form Rigga czarne

Półki z książkami i kwiatami zawsze wyglądają dobrze i będą pasować do nowoczesnych wnętrz, jeśli wybierzemy odpowiednie modele i zamontujemy je w estetyczny, najlepiej maksymalnie niewidoczny, sposób.

Jakie półki nadają się do nowoczesnych wnętrz?

W głównej mierze zależy to od tego, w jakim stylu urządzamy nasze pomieszczenia. Nowoczesne wnętrza nie opierają się wyłącznie na minimalizmie i sztucznych materiałach. Wiele współczesnych trendów nawiązuje do stylizacji vintage, a wciąż króluje pośród nich nieśmiertelny styl skandynawski. Oznacza to, że nasze pomieszczenia mogą być równie dobrze bardzo eklektyczne, a ich nowoczesność będzie oparta na efekcie końcowym i ogólnej aranżacji.

Zestaw 3 półki Form Rigga Kubik białe

Półki są na tyle niewielkim elementem wyposażenia, że nie wpłyną znacznie na całość stylizacji, jednak musimy zwrócić szczególną uwagę na to, jak je rozmieścimy oraz na ich kolor i wygląd.

Porada eksperta

Najważniejszą kwestią w wyborze półek do nowoczesnych wnętrz jest dopasowanie ich wyglądu do innych elementów wyposażenia pomieszczenia. Zarówno kolor, materiał, jak i faktura czy styl powinien korespondować z resztą mebli czy wykończenia i dekoracji.

Półki, które szczególnie dobrze odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, to modele:

  • drewniane – z uwagi na ich trwałość i odporność na uszkodzenia mogą być nawet bardzo cienkie i smukłe, a naturalny kolor drewna doskonale będzie pasował do wnętrz skandynawskich i loftowych. Dodatkowym atutem drewnianych półek jest duża dowolność w ich wykończeniu – możemy pomalować je na inny kolor na różne sposoby;

Półki dekoracyjne Form Cusko

  • laminowane – czyli pokryte specjalną powłoką odporną na wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Tego rodzaju półki występują w licznych wzorach i kolorach, dlatego łatwo dopasujemy je do wybranego wnętrza urządzanego nowocześnie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu, który koresponduje kolorystycznie z innymi gładko wykończonymi laminatem meblami – np. białymi czy ciemno-brązowymi.

Sprawdźmy jeszcze, jak szczególnie możemy ozdobić wnętrze za pomocą półek – dzięki dekoracyjnym wspornikom.

Data publikacji: 03.10.2018
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?
Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebny...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę
Niektóre drobne prace remontowe czy te związane z urządzaniem powinniśmy być w stanie wykonać samodzielnie. Powieszenie półki nie należy do skomplikow...
Czytaj więcej

Pomysły na przechowywanie książek

Pomysły na przechowywanie książek
Nie trzeba być molem książkowym, by posiadać w domu zbiór książek. Czy to tych dla dzieci, czy podręczników, czy beletrystyki, czy encyklopedii. Niekt...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?