Produkty

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?

Półki jako drobne elementy meblowe do przechowywania rozmaitych przedmiotów należą do niezwykle uniwersalnego wyposażenia. Nadają się właściwie do każdego pomieszczenia – zarówno magazynu czy piwnicy i spiżarni, jak i salonu, sypialni i przedpokoju. A jak półki sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych?

Czy półki nadają się do wnętrz nowoczesnych?

półki nowoczesneMinimalistyczny styl, królujący obecnie we współczesnych wnętrzach, nie uznaje zbytniego przepychu, zbędnego wyposażenia i dekoracji czy przechowywania wielu przedmiotów na wierzchu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiły się w nim półki. Ich idea jest bowiem bardzo minimalistyczna – mogą w zasadzie zastąpić inne wyposażenie i stanowią alternatywę dla niektórych mebli, przez co zyskujemy dużo wolnej przestrzeni. Półki możemy stosować zamiast regałów i licznych szafek, a także zastępując nimi blaty komód czy stolików.

Półki z książkami i kwiatami zawsze wyglądają dobrze i będą pasować do nowoczesnych wnętrz, jeśli wybierzemy odpowiednie modele i zamontujemy je w estetyczny, najlepiej maksymalnie niewidoczny, sposób.

półki w salonieJakie półki nadają się do nowoczesnych wnętrz?

W głównej mierze zależy to od tego, w jakim stylu urządzamy nasze pomieszczenia. Nowoczesne wnętrza nie opierają się wyłącznie na minimalizmie i sztucznych materiałach. Wiele współczesnych trendów nawiązuje do stylizacji vintage, a wciąż króluje pośród nich nieśmiertelny styl skandynawski. Oznacza to, że nasze pomieszczenia mogą być równie dobrze bardzo eklektyczne, a ich nowoczesność będzie oparta na efekcie końcowym i ogólnej aranżacji.

Półki są na tyle niewielkim elementem wyposażenia, że nie wpłyną znacznie na całość stylizacji, jednak musimy zwrócić szczególną uwagę na to, jak je rozmieścimy oraz na ich kolor i wygląd.

Porada eksperta

Najważniejszą kwestią w wyborze półek do nowoczesnych wnętrz jest dopasowanie ich wyglądu do innych elementów wyposażenia pomieszczenia. Zarówno kolor, materiał, jak i faktura czy styl powinien korespondować z resztą mebli czy wykończenia i dekoracji.

Półki, które szczególnie dobrze odnajdą się w nowoczesnych wnętrzach, to modele:

 Półka sosnowa sękata 18 x 400 x 2000 mm - drewniane – z uwagi na ich trwałość i odporność na uszkodzenia mogą być nawet bardzo cienkie i smukłe, a naturalny kolor drewna doskonale będzie pasował do wnętrz skandynawskich i loftowych. Dodatkowym atutem drewnianych półek jest duża dowolność w ich wykończeniu – możemy pomalować je na inny kolor na różne sposoby;

- laminowane – czyli pokryte specjalną powłoką odporną na wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Tego rodzaju półki występują w licznych wzorach i kolorach, dlatego łatwo dopasujemy je do wybranego wnętrza urządzanego nowocześnie. Dobrym rozwiązaniem jest wybór modelu, który koresponduje kolorystycznie z innymi gładko wykończonymi laminatem meblami – np. białymi czy ciemno-brązowymi.

Sprawdźmy jeszcze, jak szczególnie możemy ozdobić wnętrze za pomocą półek – dzięki dekoracyjnym wspornikom.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?

Półki łazienkowe na przyssawki – kiedy mogą się przydać?
Przechowywanie kosmetyków w łazience powinno być dobrze rozplanowane. To ułatwi sprzątanie łazienki i pozwoli uniknąć każdorazowego szukania potrzebny...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę

Instrukcja wideo – jak powiesić półkę
Niektóre drobne prace remontowe czy te związane z urządzaniem powinniśmy być w stanie wykonać samodzielnie. Powieszenie półki nie należy do skomplikow...
Czytaj więcej

Pomysły na przechowywanie książek

Pomysły na przechowywanie książek
Nie trzeba być molem książkowym, by posiadać w domu zbiór książek. Czy to tych dla dzieci, czy podręczników, czy beletrystyki, czy encyklopedii. Niekt...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Półki do wnętrz nowoczesnych – jakie wybrać?