Produkty

Produkty z serii Ratolla Round

Doniczki i osłonki Ratolla Round w Twoim domu

W każdym domu znajdzie się miejsce na kwiaty. Żywe rośliny będą potrzebowały jednak odpowiednich doniczek i osłonek. Prezentowana seria produktów to świetny wybór zarówno w przypadku, gdy zależy Ci miejscu do zasadzenia roślin, jak też dodatkowej ochronie doniczki. W tym drugim przypadku wystarczy, że wykorzystasz produkt w roli osłonki.

Doniczki posiadają własne podstawki, dzięki czemu zabezpieczają podłogę czy parapet przed zalaniem wodą. Ich wygląd zbliżony do faktury plecionego rattanu dopasujesz do większości wystrojów wnętrz. Pamiętaj też, aby właściwie wybrać średnicę doniczki oraz jej kolor.

Nowoczesne i funkcjonalne doniczki i osłonki Ratolla Round

Uprawa roślin wymaga stworzenia im odpowiednich warunków – chroniących przed szkodliwymi czynnikami, a jednocześnie pozwalających na odpowiedni wzrost. Seria Ratolla Round doniczek i osłonek gwarantuje to większości gatunków roślin przede wszystkim z uwagi na okrągły przekrój. W ten sposób zapewnia odpowiednią ilość miejsca na rozwój systemu korzeniowego rośliny. Duży wybór rozmiarów doniczek sprawia, że są one dopasowane zarówno do potrzeb małych szczepek, jak również roślin wieloletnich, które osiągnęły już spore rozmiary. Wraz ze wzrostem rośliny możesz przesadzić ją do większej, pasującej pod względem estetyki doniczki.

Doniczki i osłonki Ratolla Round zostały wykonane z tworzywa sztucznego w kilkunastu odcieniach. Taki wybór materiału sprawia, że są odporne na niekorzystne warunki. Prezentują się dobrze nawet po dłuższym czasie użytkowania oraz są łatwe do utrzymania w czystości po wykonanych pracach ogrodowych. Szeroka gama kolorów pozwala na dopasowanie doniczki idealnie do oczekiwań związanych z wystrojem wnętrza. 

Dzięki wyborowi tych osłonek nie musisz inwestować w dodatkowe akcesoria. Każda doniczka i osłonka wyposażona jest bowiem w dopasowaną, zamocowaną podstawkę. To na niej zgromadzi się nadmiar wody, którą została podlana roślina. Taki komplet prezentuje się spójnie i jest bardzo estetyczny.

Uprawa roślin w domu i na tarasie

Dzięki temu, że doniczki i osłonki z tej serii mają podobny wygląd, a jednocześnie występują w wielu odcieniach, możesz dobrać je stosownie do wystroju wnętrza. Faktura na doniczkach przypomina pleciony rattan. Z tego powodu produkty te będą dobrym wyborem do wnętrz rustykalnych, inspirowanych wiejskimi klimatami. Świetnie sprawdzą się zarówno w domu czy mieszkaniu, jak również na tarasie oraz w ogrodzie.

Szczególnie we wnętrzach ważny jest dobór kolorystyczny wszystkich ozdób. Te funkcjonalne doniczki, dzięki subtelnym różnicom pomiędzy konkretnymi odcieniami, na przykład w kolorystyce brązu, pozwolą Ci stworzyć idealne, spójne wnętrze. Jednocześnie nie przysłonią piękna samych roślin.

Z uwagi na to, że seria Rattola Round do uprawy roślin wykonana jest z tworzywa sztucznego, dobrze chroni kwiaty czy zioła przed niektórymi czynnikami zewnętrznymi. Będzie zabezpieczała je przed wysypaniem ziemi wskutek silnego wiatru czy zabawy kotów. Tworzywo jest twarde i wytrzymałe, dlatego możesz mieć pewność, że system korzeniowy rośliny będzie zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi.