Produkty

Produkty z serii Soft Patinated Wood

Gres Soft Wood – jak drewno

Drewno nie zawsze jest najlepszym wyborem na okładzinę podłogową. Wybór gresu w wielu aspektach jest bardziej uzasadniony, zwłaszcza gdy ten do złudzenia przypomina eleganckie drewno w nietypowym odcieniu. Ceramiczne płytki mają nad drewnem przewagę w zakresie funkcjonalności: są bardziej odporne na działanie wody czy uszkodzenia mechaniczne. To ważne, szczególnie gdy szukasz idealnego rozwiązania na podłogę w pomieszczeniach mieszkalnych, które często są użytkowane w trudnych warunkach.

 

Gres Soft Wood to świetne rozwiązanie do wnętrz, w których estetycznie lepiej prezentuje się podłoga drewniana, a z uwagi na funkcjonalność nie jest ona najlepszym rozwiązaniem. Produkt wykonano z bardzo wysokiej jakości ceramiki. Ten aspekt znacząco wpływa na użytkowanie i funkcjonalność produktu. Płytki są dostępne w rozmiarze typowym dla paneli, co zdecydowanie bardziej pozwala stworzyć wrażenie użycia prawdziwych paneli. Podstawowe i atrakcyjne kolory pasują do wnętrz klasycznych i nowoczesnych. Gres ma wysoką klasę ścieralności, która w połączeniu ze szkliwieniem czyni go rozwiązaniem idealnym do praktycznie każdego wnętrza. Matowe wykończenie prezentuje się stylowo, a przy okazji ułatwia utrzymanie podłogi w czystości.

 

Zalety gresu z tej serii

Seria Soft Wood do wykończenia podłogi to przede wszystkim płytki podłogowe wykonane z wytrzymałej ceramiki o wysokiej klasie ścieralności. To sprawia, że sprawdzą się przede wszystkim w miejscach, w których narażone będą na intensywne użytkowanie. Ich powierzchnia jest szkliwiona, a przez to odporna na działanie wody i powstawanie plam.

 

Jednocześnie podłoga charakteryzuje się również matowym, gładkim wykończeniem, które znacznie ułatwia sprzątanie i zapobiega szybkiemu powstawaniu śladów na podłodze. Wysoki stopień antypoślizgowości sprawia, że płytki możesz wykorzystać również w domach, w których mieszkają małe dzieci albo w biurach, gdzie chodzi się w eleganckim obuwiu.

 

Gres z tej serii ma imitować naturalne drewno w bardziej nietypowych odcieniach. Dzięki temu ma nowoczesny wygląd, idealny również do wnętrz w kontrastowych barwach. Nietypowe rozmiary płytek pozwalają układać je na kształt parkietu czy paneli podłogowych, co jeszcze bardziej zbliża je wyglądem do tradycyjnego drewna.

 

Gres Soft Wood do przestrzeni mieszkalnych

Podłoga w mieszkaniu czy domu powinna być funkcjonalna, estetyczna, a przy okazji wytrzymała. Wszystkie te warunki spełnia seria Soft Wood gresu. Z uwagi na swój wygląd najlepiej prezentuje się w pomieszczeniach o charakterze minimalistycznym albo nowoczesnym. Niestraszne jej także większe natężenie ruchu w pomieszczeniu.

 

Gładka, szkliwiona powierzchnia gresu jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Nie powstają na niej plamy, a wilgoć nie wsiąka w płytki, które charakteryzują się one bardzo niską absorpcją. Z uwagi na wysoką klasę ścieralności podłoga tego typu dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, które są dość intensywnie użytkowane. Możesz używać jej zarówno w salonie, na przestrzeniach komunikacyjnych w dużym domu, jak i w przedpokoju albo kuchni i łazience.