Produkty

Szampon w sztyfcie do myjek. Czy działa?

Szampon w sztyfcie do myjek. Czy działa?

Mycie auta myjką ciśnieniową jest dużo szybsze niż mycie ręczne. Woda działająca pod wysokim ciśnieniem nie niszczy karoserii i pozwala pozbyć się brudu z trudno dostępnych miejsc, takich jak zagłębienia w zderzakach. Oprócz płynnej chemii do mycia auta, możemy wykorzystać też szampony w sztyfcie. Czy są równie skuteczne co płynne detergenty?

szampon w sztyfcieCo to jest szampon w sztyfcie?

Wśród szerokiej oferty chemii do myjek wysokociśnieniowych znajdziemy produkty przeznaczone specjalnie do mycia auta. Oprócz szamponów i tzw. aktywnej piany obecne są tu również szampony w sztyfcie. Co to takiego? To patyczki mydlane z silnie skoncentrowanym detergentem, które umieszcza się w zależności od systemu:

- bezpośrednio w dozowniku trzonka przepływowego myjki,

- w miejscu złączenia szczotki z wężem ogrodowym.

Szampony w sztyfcie można używać na przykład ze szczotką do kół samochodu lub szczotką do karoserii. Dostępne są również patyczki uniwersalne, które zastosujemy z każdym rodzajem szczotki. Pojedynczy sztyft jest jednorazowy i powinien wystarczyć do umycia jednego samochodu. W opakowaniu znajduje się kilka sztuk produktu.

Zalety szamponu w sztyfciemycie samochodu

Małe patyczki zajmują niewiele miejsca do przechowywania w warsztacie czy garażu. Są bardzo wygodne i „czystsze” w aplikacji od zwykłych szamponów. Zapas patyczków w opakowaniu (zwykle są pakowanie po 10-20 sztuk) jest bardzo wydajny, więc wystarczy nam na wiele myć. Cena produktów nie jest wysoka, więc każdorazowe mycie nie generuje wysokich kosztów. Aplikacja sztyftów zajmuje krótką chwilę. Szampony zapewniają delikatne, a zarazem efektywne mycie nie tylko powierzchni malowanych, ale też z tworzyw sztucznych. Będą więc bezpieczne dla każdego czyszczonego elementu auta. Domywają karoserią z brudu drogowego i zapewniają wysoki połysk lakieru.

Czy wiesz, że?

Jeśli producent sztyftów do myjek nie zaleci inaczej, mogą być one używane nie tylko do mycia samochodowej karoserii, ale też podjazdów, posadzek, tarasów i innych elementów ogrodu.

Jakie sztyfty do mycia wybrać?

Warto wybierać szampony nietoksyczne i takie, które ulegają biodegradacji, ponieważ są bezpieczniejsze dla środowiska. Silnie skoncentrowane, ale nieszkodliwe detergenty, mają szansę zmyć każdy uporczywy brud, piasek, błoto i tłuszcz. Szeroki wybór sprawdzonej chemii do myjek znajdziemy wśród szamponów do mycia samochodów.

szampon do samochoduJak myć samochód myjką?

Po aplikacji sztyftu w dozowniku trzonka przepływowego lub miejscu złączenia szczotki z wężem ogrodowym, czyścimy auto, zaczynając od góry do dołu, w celu wyeliminowania powstawania ewentualnych zacieków. Myjemy auto szczotką do karoserii i spłukujemy czystą wodą.

Nie tylko szampony w sztyfcie

Producenci chemii do myjek mają też w swoim asortymencie wosk w sztyfcie, który nakłada się na mokro. Nadaje on wysoki połysk wyczyszczonej powierzchni, chroniąc lakier przed ponownym osadzaniem się na nich zabrudzeń. Więcej sposobów na skuteczne umycie auta opisujemy w poradniku Akcesoria do myjek – w co warto się wyposażyć.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Czyść auto łatwo i szybko – poznaj działanie aktywnej piany

Czyść auto łatwo i szybko – poznaj działanie aktywnej piany
Mycie samochodu za pomocą myjki ciśnieniowej jest szybkie, ale można je udoskonalić, stosując odpowiednią chemię. Produkty zwane aktywną pianą ułatwia...
Czytaj więcej

Chemia do myjek ciśnieniowych

Chemia do myjek ciśnieniowych
Wśród myjek ciśnieniowych znajdziemy zarówno urządzenia do użytku profesjonalnego, jak i domowego. Ich popularność wynika z wygody użytkowania i wielo...
Czytaj więcej

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Jak działa myjka ciśnieniowa?
W artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak działa myjka ciśnieniowa. Dowiesz się także, jaka jest budowa myjki ciśnieniowej oraz gdzie możesz wyk...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Szampon w sztyfcie do myjek. Czy działa?