Produkty

Folia w płynie Primacol 15 kg

Kliknij aby powiększyć

Folia w płynie Primacol 15 kg

Marka: Primacol

Marka: Primacol

Kod: 917288

|
 • gotowa do użytku
 • elastyczna masa uszczelniająca do hydroizolacji
 • po wyschnięciu masa nie przepuszcza wody
Folia w płynie służy do wykonywania izolacji na posadzkach, ścianach, balkonach i tarasach. Chroni podłoże przed absorbowaniem wody i w ten sposób zabezpiecza je przed niszczeniem. Po nałożeniu wysycha, tworząc bardzo szczelną powłokę. Polecana jest do hydroizolacji powierzchni, które wykładane są materiałem ceramicznym lub wykańczane wylewkami.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Opakowanie: 15 kg

Parametry logistyczne

Długość opakowania

30 cm

Wysokość opakowania

22.5 cm

Szerokość opakowania

30 cm

Waga brutto

15.1 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

budownictwo

Wydajność

1,1 kg/m2 przy łącznej grubości 2 warstw 1 mm

Liczba warstw

2

Metoda aplikacji

wałek, pędzel

Czas schnięcia

4 h

Właściwości

po nałożeniu tworzy elastyczną oraz mocno przyczepną powłokę do podłoży takich jak płyty gipsowo-kartonowe, płyty wiórowe, tynki cementowo-wapienne, podłoża betonowe oraz pustaki ceramiczne

Parametry indywidualne

Marka

Primacol

Rodzaj

folia w płynie

Informacje dodatkowe

nie stosować na podłożach narażonych na działanie wody pod ciśnieniem (np. baseny)

Nr referencyjny

CGG0031
Folia w płynie jest materiałem przeciwwilgociowym, który służy do wykonywania izolacji na posadzkach i ścianach, na których planujesz wyłożyć płytki ceramiczne, położyć tynk lub wykonać wylewkę. Produkt chroni materiały wykończeniowe przed zawilgoceniem, dzięki czemu zapewnia im większą trwałość. Ponieważ jest odporny na mróz, można go również stosować na zewnątrz budynku do uszczelniania powierzchni balkonów i tarasów. Obniża ryzyko powstawania pęknięć na płytkce, które są wynikiem różnej rozszerzalności cieplnej podłoża i okładziny. Stanowi bardzo szczelną izolację na podłożach betonowych, płytach OSB i gipsowo-kartonowych, ponieważ folia w płynie nie wymaga stosowania połączeń. Po nałożeniu tworzy warstwę nieprzepuszczalną dla wody, dlatego polecana jest do łazienek, kuchni, piwnic.
Ocena
7 komentarzy
31.05.2018
Na początek plusy: niska cena i duża wydajność. Minusy: 1.strasznie rzadka konsystencja. Wklejenie taśmy na narożniki zewnętrzne praktycznie niemożliwe, ile nie dało by się foli pod taśmę zawsze zrobi się poduszka powietrzna. 2. Po 24 godzinach po wysłaniu wody folia ciągle się rozpuszcza i można ją zetrzeć np. gąbka. 3.czas schnięcia to jakieś nieporozumienie. Po 8 godzinach ciągle nie byłem w stanie położyć drugiej warstwy. 4 wytrzymałość . W porównaniu z lastogumem PCI czy Sporo 525 to jakaś kpina. Srebrna taśma przyklejona na zafoliowana i zagruntowana płytę gk odrywa się bez większego problemu z folia i papierem więc wytrzymałość na pęknięcia praktycznie zerowa. Po tygodniu jest na tyle twarda że woda ja nie rozpuszcza i można "już" kleić płytki. Za wyborem tego produktu może przemawiać jedynie cena.
21.10.2017
Gdybym na betonowym tarasie zastosował tylko i wyłącznie folię w płynie, bez kładzenia płytek na niej, po prostu chodził bym bezpośrednio po folii to jak długo by to wytrzymało???
Jeśli to wyżej nie ma racji bytu, to może więcej niż 2 warstwy załatwiły by problem?
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
Pozdrawiam
06.03.2019
Zastosowałem na balkon 3 warstwy i zostawiłem tak na zimę chcąc zabezpieczyć przed przeciekaniem. Niestety od mrozu porobiły się pęcherze które odpadły i przy mocnych odpadach deszczu płyta balkonowa przeciekła na wylot zostawiając brzydkie ślady na elewacji z od spodu. Być może gdybym zdążył położyć płytki, folia w płynie zachowywała by się inaczej. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć.
05.05.2018
Panie Jacku, przedstawiona wyżej folia nie może być stosowana na zewnątrz. Do tego służy inna folia przeznaczona do tarasów.
17.04.2018
Polecam w 100% stosuje ją nie pierwszy raz i spelnia swoją rolę
27.03.2018
Przed trzema laty użyliśmy folii do uszczelnienia tarasu, folia była kładzioną zgodnie z instrukcją i wszystko było w porządku,lecz znowu pojawil sie problem zaczyna przeciekac
08.12.2017
nie mogę dostać foli w płynie w kolorze brąz
 • Porady
  i wskazówki

 • Ogród

  Jak samodzielnie zbudować taras wentylowany?

 • Budowa

  Jak zabezpieczyć dom przed wilgocią?

 • Wykończenie

  Jak zabezpieczyć balkon?

Ocena i komentarz dla:

Folia w płynie Primacol 15 kg