icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Akcesoria kuchenne

Strzałka w prawo

Akcesoria magnetyczne

Strzałka w prawo

Akcesoria magnetyczne

Nowoczesna kuchnia ma być przede wszystkim miejscem funkcjonalnym. Jak to osiągnąć? Wybierz odpowiednie meble i sprzęt AGD pasujące do wymiarów pomieszczenia i wybranej aranżacji. Pamiętaj jednak także o drobniejszych akcesoriach. Pozwolą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której z chęcią będziesz przebywać.

Filtry

Akcesoria magnetyczne

Nowoczesna kuchnia ma być przede wszystkim miejscem funkcjonalnym. Jak to osiągnąć? Wybierz odpowiednie meble i sprzęt AGD pasujące do wymiarów pomieszczenia i wybranej aranżacji. Pamiętaj jednak także o drobniejszych akcesoriach. Pozwolą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której z chęcią będziesz przebywać.

9 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria kuchenne

Wyświetlanie 9 z 9 produktów

Panele magnetyczne i inne elementy

Nowoczesna kuchnia ma być przede wszystkim miejscem funkcjonalnym. Jak to osiągnąć? Wybierz odpowiednie meble i sprzęt AGD pasujące do wymiarów pomieszczenia i wybranej aranżacji. Pamiętaj jednak także o drobniejszych akcesoriach. Pozwolą Ci stworzyć wyjątkową przestrzeń, w której z chęcią będziesz przebywać.

Panele i tablice magnetyczne należą do takich elementów. Mogą być pokryte warstwą szkła lub innym estetycznym wykończeniem. Panele te montujesz na ścianie jako materiał wykończeniowy. Czym różnią się od innych produktów? Siłą przyciągania. Niewidoczna warstwa magnesu jest w stanie utrzymać metalowe garnki, noże, a także inne lżejsze przedmioty wykonane z metalu.

Mniejszym i łatwiejszym w montażu odpowiednikiem paneli są tablice magnetyczne do kuchni. Wystarczy je zawiesić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. Możesz na nich zostawiać np. listy zakupów dla domowników lub inne informacje bądź wiadomości.

Panele magnetyczne najlepiej zamontować na ścianie między blatem roboczym a szafkami wiszącymi. W tym samym miejscu dobrze się sprawdzą listwy magnetyczne.

Tablica magnetyczna lub panel to elementy wykończeniowe, które na przestrzeni lat zyskały bardzo dużą popularność. Dzięki nim utrzymanie porządku i zagospodarowanie przestrzeni kuchni jest jeszcze łatwiejsze. Dodatkowo podkreślają charakter wnętrza. Nie bez przyczyny mówi się, że kuchnia jest sercem całego domu. To właśnie w niej dzieje się najwięcej, zatem wymaga dopracowania w najmniejszym szczególe.

W tym dziale znajdziesz również produkt, którym jest tablica magnetyczna dla dzieci. Taki dodatek przykuje uwagę każdego małego domownika. Czysta powierzchnia jest idealną przestrzenią do kreatywnej zabawy. Twoja pociecha może tworzyć dowolne kompozycje z puzzli magnetycznych, obrazków, a także interesujące malowidła. Tablica magnetyczna dla dzieci może być również formą pamiętnika, na którym będziesz trzymać niewielkie zdjęcia.

Zarówno panel, jak i tablica magnetyczna na ścianę wyróżniają się tym, że są łatwe do utrzymania w czystości. Konstrukcje nie wymagają stosowania specjalnych środków. Wystarczy dosłownie to, co masz aktualnie w domu, czyli zwykła ściereczka. W przypadku panelu możesz delikatnie namoczyć ją w wodzie lub płynie do naczyń. Dzięki temu szklana lub stalowa powierzchnia będą lśnić.

Tablica magnetyczna suchościeralna, jak wskazuje sama nazwa, jest przeznaczona do czyszczenia gąbką lub ściereczką. Są to specjalne akcesoria, które dokładnie i bez żadnych śladów usuwają pozostałości po pisakach. Przy tego typu produktach warto pamiętać, że tablica magnetyczna powinna być malowana odpowiednim rodzajem pisaków. Nie mogą to być klasyczne flamastry i mazaki, gdyż zostawiają one ślady na powierzchni. Nie da się ich zmyć nawet bardzo mocnymi preparatami. Tablica magnetyczna suchościeralna pomalowana domowymi mazakami będzie zniszczona.

Magnetyzm w kuchni i jego zastosowania

Listwy magnetyczne na noże przestały być nowością. Pojawiają się coraz częściej jako bezpieczne i wygodne rozwiązanie do przechowywania tych narzędzi kuchennych. Zamontuj je nad blatem roboczym na ścianie. Dzięki temu z łatwością znajdziesz nóż, którego aktualnie potrzebujesz. Co więcej, w ten sposób akcesoria kuchenne pozostaną poza zasięgiem najmłodszych dzieci. Również dla Ciebie jest to bezpieczne rozwiązanie. Sięgając po nóż do szuflady, możesz się skaleczyć. Nic podobnego nie grozi Ci, gdy noże znajdują się przyczepione do listwy.

Podobne korzyści odniesiesz, gdy wybierzesz uchwyty magnetyczne. Dzięki nim zdołasz zawiesić bez wiercenia i klejenia rękawice kuchenne, gąbki lub ścierki, a także inne lżejsze akcesoria. Uchwyty możesz zamocować do metalowego zlewozmywaka lub dowolnych metalowych elementów w kuchni. Uchwyty dostępne są także w postaci haczyków, których montaż zajmie Ci niewiele czasu.

Wszystkie magnetyczne elementy przyczynią się do zwiększenia Twojej wygody podczas korzystania z kuchni. Najpotrzebniejsze akcesoria masz zawsze pod ręką. Nie szukasz ich i nie musisz sięgać po nie w głąb szuflady lub szafki. To również bardzo praktyczny sposób na zwiększenie przestrzeni do przechowywania bez konieczności zaopatrywania się w dodatkowe meble.

Panele magnetyczne są alternatywą dla klasycznych stojaków. Na blacie bardzo często zajmują dużo miejsca. Ponadto źle dobrane stojaki nie są stabilne i trzeba je regularnie czyścić. Montując uchwyty i panele, zyskasz jeszcze więcej wolnej przestrzeni na blacie. Jeśli zastanawiasz się, jak zagospodarować niewielką kuchnię, to produkty z tej kategorii znacznie ułatwią Ci wykonanie tego zadania.

Posiadanie tablic magnetycznych również niesie wiele zalet. Mają one tak naprawdę szerokie zastosowanie i to od Ciebie zależy, jak je wykorzystasz. Tablica magnetyczna na ścianę z powodzeniem zastąpi klasyczną fototapetę w dziecięcym pokoju. Zwłaszcza gdy masz już w domu starszaka, to należy mu zapewnić miejsce do kreatywnej zabawy. Taka tablica będzie do tego świetnym miejscem.

Tablica magnetyczna na ścianę przyda się również w kuchni. Do dyspozycji masz miejsce, które możesz przeznaczyć na notatki. Zapisz ważne wizyty u lekarza, wywiadówki i spotkania. Możesz również zostawić drobną wiadomość dla domowników, jeśli nie zdążysz się z nim zobaczyć przed wyjściem do pracy. Tablica jest również przydatna w innych miejscach, takich jak placówki opieki nad dziećmi. To także funkcjonalny wybór do kuchni w biurze, showroomie lub innym miejscu.

Panele, listwy czy tablice – co przyda się najbardziej w Twojej kuchni

Zastawiasz się nad zakupem konkretnego modelu artykułu do wyposażenia mieszkania? Magnetyczne elementy do przechowywania to tak naprawdę kilka różnych rodzajów produktów. Warto zastanowić się na wstępie, co najbardziej przyda się w Twojej kuchni.

Przeważnie najwięcej powierzchni zajmują panele magnetyczne. Doskonale zastępują materiał wykończeniowy ściany między blatem roboczym a szafkami wiszącymi. Kiedy warto je wybrać? Zawsze, choć należy mieć na uwadze, że mają ograniczone wzory. Chociaż znajdziesz je w wielu wariantach kolorystycznych, panele przeważnie wykluczają zastosowanie innego materiału.

Zapomnij zatem o fototapecie, o panelu szklanym z nadrukiem czy też o małych płytkach ceramicznych z rustykalnym wzorem. Panele najlepiej sprawdzą się w nowoczesnej kuchni, choć i w klasycznych mogą odnaleźć swoje miejsce. Mają prosty design, więc dobrze komponują się ze sprzętami AGD. Dzięki nim zyskasz minimalistyczny i spójny wystrój kuchni.

Wybór panelu będzie także odpowiedni, jeśli chcesz wykorzystać go do przechowywania większej liczby akcesoriów. Produkty te są również nieocenione w kuchniach restauracyjnych. Uchwyty mogą służyć do przechowywania ręczników lub folii spożywczej.

Tablica magnetyczna jest przeznaczona głównie do zawieszania wiadomości. Staraj się nie stosować jej do przechowywania noży lub innych metalowych elementów. To alternatywa dla korkowych tablic. Możesz po niej pisać specjalnymi pisakami lub stosować niewielkie magnesy do przyczepiania karteczek.

Tablice magnetyczne mają różne wymiary i kształty. Do pokoju dziecięcego możesz wybrać wersje, które przypominają domek lub jakąś postać. Warto zamocować ją na odpowiedniej wysokości, aby dziecko mogło wygodnie po niej pisać i przyczepiać do niej magnesy. Do kuchni lub przedpokoju przyda się niewielka tablica. Niektóre produkty są samoprzylepne, więc wystarczy oderwać folię ochronną, aby zamocować produkt na dowolnej powierzchni. Magnetyczne tablice są szczególnie polecane na lodówki.

Jeśli chcesz ograniczyć dostęp najmłodszych do noży, wybierz listwę magnetyczną. Doskonale spełnią funkcję „stojaka” na noże. Nie zajmuje on wiele miejsca. Pod nią możesz zastosować dowolny rodzaj wykończenia ściany. Łatwiej zatem dopasujesz ją do zaplanowanego wystroju wnętrza.