LOTERIA CASTODAYS! Weź udział już teraz! Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Akcesoria kuchenne

Strzałka w prawo

Kosze na śmieci wolnostojące i do zabudowy

Strzałka w prawo

Kosze na śmieci wolnostojące i do zabudowy

Kosze na śmieci do kuchni są niezbędnym elementem każdego domu oraz pomieszczenia kuchennego. Zadaniem kosza jest przechowywanie odpadów oraz utrzymanie czystości i porządku w kuchni. W ofercie można znaleźć różnorodne rozmiary i modele koszy na śmieci, w zależności od potrzeb oraz preferencji użytkownika.

Filtry

Kosze na śmieci wolnostojące i do zabudowy

Kosze na śmieci do kuchni są niezbędnym elementem każdego domu oraz pomieszczenia kuchennego. Zadaniem kosza jest przechowywanie odpadów oraz utrzymanie czystości i porządku w kuchni. W ofercie można znaleźć różnorodne rozmiary i modele koszy na śmieci, w zależności od potrzeb oraz preferencji użytkownika.

28 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria kuchenne

Wyświetlanie 24 z 28 produktów

Załaduj więcej

Domowe kosze na śmieci

Kosz na śmieci do kuchni lub łazienki to pojemnik niezbędny w każdym domu. Właśnie do niego trafiają niemal wszystkie odpadki. Kosze przystosowane są do czasowego przechowywania odpadów zarówno organicznych, jak i suchych np. wykonanych z tworzyw sztucznych. Współcześnie większość pojemników na śmieci ma standardowe rozmiary, do których dopasowane są dostępne w sklepach worki na odpady.

Oferowane kosze na śmieci mogą służyć do przechowywania odpadów zmieszanych, to znaczy różnych ich rodzajów, jak również do segregacji konkretnych materiałów. W ten sposób w każdym pojemniku przetrzymywane są odpadki z innego materiału, co później ułatwia ich wyrzucenie do odpowiedniego kontenera. W efekcie, dzięki segregacji odpadów, przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Wstępna selekcja śmieci w domowym zaciszu obecnie jest obowiązkiem każdego. Skompletuj sobie odpowiedni zestaw koszy, a nie będzie ona uciążliwym nakazem. Pojemniki na odpady segregowane utrzymane są w kolorach oznaczających odpowiedni rodzaj odpadów. Ułatwia to segregację wszystkim domownikom, nawet tym najmłodszym.

Nie masz miejsca na tak dużą liczbę koszy? Przejrzyj produkty z tej kategorii i przekonaj się, że nowoczesne rozwiązania ułatwiają segregację nawet w małych kuchniach. Do wyboru masz m.in. kosze do segregacji śmieci, które ustawisz jeden na drugim, czy stylowo wyglądające pojemniki na odpady – nie musisz chować ich w szafce pod zlewem, bo staną się ozdobą Twojej kuchni.

Kosze na śmieci – niezbędne niemal wszędzie

Choć może tego nie zauważasz, kosz na śmieci jest elementem wyposażenia wnętrz, który spotyka się prawie na każdym kroku. W kuchniach, zarówno domowych, restauracyjnych, jak i firmowych, kosze na odpadki służą usuwaniu łatwo psujących się resztek przygotowywanego jedzenia. Dzięki dobranemu pojemnikowi ograniczysz nieprzyjemny zapach śmieci, ale też zadbasz o względy estetyczne pomieszczenia.

Kuchnie to nie jedyne miejsca, w których stoją pojemniki na śmieci. Kosze w łazienkach podnoszą higienę i dyskretność większości zabiegów kosmetycznych i zdrowotnych. Ograniczają też kontakt osób trzecich z materiałem, który może być na różny sposób zanieczyszczony. Z kolei pojemniki domowe pomogą Ci zachować porządek, będą służyły wyrabianiu dobrych nawyków przez dzieci oraz ułatwią segregację odpadów.

Nie chcesz, żeby kosz do segregacji odstawał od aranżacji wnętrza? Wybierz uniwersalny model, czyli ten w srebrnym kolorze. Do wyboru masz pojemniki okrągłe i prostokątne o różnej pojemności. Kosze na śmieci zakrywane są klapą, co stanowi ich duży atut. Zamknięte odpadki nie przykuwają uwagi. Jeśli wydzielają zapach, nie jest on aż tak bardzo wyczuwalny.

Ułatw sobie segregację

O ile w dużym domu nietrudno znaleźć miejsce na kilka koszy, tak w małym mieszkaniu wygospodarowanie przestrzeni na kolejne pojemniki może być nieco problematyczne. Ułatw sobie segregację, wybierając produkty modułowe. Zamiast upychać kosze na śmieci segregowane w małej szafce, ustaw je jeden na drugim. Nowoczesne zestawy tworzą stabilną konstrukcję. Pojemniki na odpady mają kolorowe klapki, które ułatwiają segregację konkretnych odpadów.

Selekcję śmieci usprawnią Ci też metalowe stojaki, w których zamontujesz pojemne worki. Są one wysokie, więc pomieszczą dużo odpadów. Wykorzystaj je w domu, lokalu gastronomicznym lub hotelu. Takie kosze na śmieci segregowane świetnie sprawdzają się podczas wydarzeń plenerowych. Zamykane są kolorowymi klapami, które ułatwiają segregację.

Próbujesz zorganizować w domu pojemniki na odpady segregowane? Pamiętaj, że nie wszystkie kosze muszą być duże. Na odpadki bio wykorzystaj bardzo mały kosz do segregacji. Śmieci nie zdążą się w nim zepsuć lub zaparzyć. Wygląda estetycznie, więc możesz go postawić w wygodnym miejscu na blacie kuchennym.

Jak wybrać rozmiar kosza na śmieci?

Kosz na śmieci do kuchni powinien być wybierany według konkretnych parametrów. Jednym z najistotniejszych jest jego rozmiar. Oprócz tego ważny jest również jego kształt, zwłaszcza tam, gdzie ilość wolnego miejsca jest ograniczona. Pojemniki na śmieci mogą mieć pokrywki bądź być ich pozbawione. Otwarte pojemniki, choć wygodniejsze, nie wszędzie sprawdzą się równie dobrze.

Choć nie tak bardzo istotna, to jednak równie ważna jest estetyka pojemnika, zwłaszcza gdy będzie stał w odsłoniętym czy wyeksponowanym miejscu. Pamiętaj, aby dobierając kosz do segregacji, zwrócić uwagę również na jego przeznaczenie. Niektóre zastosowania mogą wykluczyć pojemniki na śmieci o konkretnej budowie czy stworzone z danego materiału.

Jeśli wybierasz kuchenne kosze do segregacji, oceń najpierw, jaka pojemność jest Ci potrzebna. Gdy segregujesz odpady, wybierz kilka pojemników dopasowanych kolorami do rodzaju śmieci. Możesz też zakupić pojemniki na śmieci w takim samym kolorze i opatrzyć je nalepkami informacyjnymi. W przypadku, gdy chcesz ustawić kosz w szafce – albo kilka pojemników obok siebie – wybierz te o prostokątnym kształcie. Dzięki temu lepiej wykorzystasz dostępne miejsce. Ciekawym rozwiązaniem są podwójne czy potrójne kosze na śmieci. Segregacja jest wówczas o wiele wygodniejsza. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj tego rodzaju opakowania mają niezbyt dużą pojemność.

Pojemniki na odpady organiczne powinny być zamknięte, co ogranicza wydobywanie się z nich nieprzyjemnego zapachu. Jeśli posiadasz dodatkowo kompost w przydomowym ogródku, część śmieci możesz zbierać do otwartego wiaderka, które pod koniec dnia po prostu opróżnisz. Pamiętaj, aby kosz do segregacji odpadów organicznych był odpowiednich rozmiarów. Jeśli wybierzesz zbyt duży pojemnik na śmieci, może się okazać, że śmieci zalegają w nim zdecydowanie za długo, co będzie powodować pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Dla małej rodziny, która segreguje dodatkowo inne odpadki, kosz na śmieci o pojemności 40 litrów będzie wystarczający na jeden do dwóch dni. W ten sposób resztki nie zdążą uprzykrzyć Ci pobytu w kuchni, a w dodatku zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał wyrzucać śmieci dwa razy dziennie.

Który kosz do łazienki, który do gabinetu?

Wybór kosza zależny jest w dużej mierze od pomieszczenia, w którym go ustawisz. Kosz na śmieci do łazienki powinien być niewielki, aby nie zajmować dużo przestrzeni. Zazwyczaj kosze z pokrywkami sprawdzą się lepiej, bo są dyskretniejsze i higieniczniejsze. Pamiętaj, aby wybrać w takiej sytuacji pojemniki na śmieci wyposażone w pedał umożliwiający podnoszenie pokrywki bez jej dotykania.

Do gabinetu czy pokoju dziecięcego, gdzie wyrzucane są przede wszystkim śmieci suche, takie jak makulatura, wybierz kosz otwarty. Może być ażurowy, wykonany z metalu – będzie bardziej wytrzymały, a przy tym estetyczny. Do mniejszych łazienek, gdzie śmieci wyrzucane są co jakiś czas i nie emitują żadnego zapachu, kosz na śmieci do łazienki 20 l będzie wystarczający pod względem rozmiarów.

Materiały, z których wykonano kosze, też mają znaczenie

Wybór między koszami plastikowymi i metalowymi często jest kwestią osobistych preferencji. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady. Plastikowe pojemniki na śmieci są lżejsze, występują w różnych wersjach kolorystycznych i zwykle są stosunkowo tanie. Zazwyczaj wyposażone są w pokrywkę z klapką. Ich minusem jest dość niska trwałość, a także podatność na zniszczenie po kontakcie z niektórymi substancjami organicznymi. Mogą również zmieniać swoją strukturę wskutek ekspozycji na promieniowanie UV.

Kosze metalowe mają natomiast trwałą budowę i są często bardziej higieniczne, zwłaszcza gdy mają wyjmowany, wymienny wkład. Są za to nieco cięższe i droższe, jednak rekompensują to wytrzymałością. Są przy tym dostępne w ograniczonej liczbie wersji kolorystycznych.