Produkty

Sprytne sposoby na podniesienie funkcjonalności łazienki

Sprytne sposoby na podniesienie funkcjonalności łazienki

Nie ma pomieszczenia, które nie mogłoby być urządzone sprytniej, przez co bardziej funkcjonalnie. Warto zadbać zwłaszcza o komfort korzystania z łazienki. W małej przestrzeni można zastosować tricki, które ułatwią nam wykonywanie codziennych zadań – jakie?

Łatwe sprzątanie, czyli meble na wysokości

Sprzątanie łazienki jest jednocześnie łatwe i trudne. Łatwe, bo pomieszczenie jest małe i zazwyczaj wyłożone płytkami, te zaś czyści się szybko i bezproblemowo. Trudne, ponieważ z uwagi na podwyższoną wilgotność i wąskie przestrzenie między ciasno ustawionymi meblami gromadzą się tam zabrudzenia trudniejsze do usunięcia. Czy jest coś co możemy zrobić, by sprzątało się prościej?

nóżki meble Nóżki meblowe GoodHome Portloe drewniane 2 szt

Szybkie docieranie do miejsc, w których kumulują się zanieczyszczenia, umożliwiają nóżki meblowe. Możliwe do zamontowania w wielu kompletach mebli sprawiają, że odkurzanie ciasnych przestrzeni nie stanowi problemu. Łatwiej także umyć podłogę.

W zależności od posiadanych mebli możemy się zdecydować na nóżki z różnych materiałów. Drewniane, takie jak model z serii Portloe, cechują się najwyższą estetyką i wpływają na elegancki charakter mebli. Z kolei nóżki wykonane z metalu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, a także mogą utrzymać większy ciężar.

Organizacja w szafkach, czyli podział przestrzeni

Nic tak nie utrudnia znalezienia poszukiwanego przedmiotu, jak bałagan w szufladzie. Zwłaszcza dużej i przeładowanej. Jednym z rozwiązań jest stosowanie wygodnych koszyczków i organizerów, te jednak nie pozwalają na zagospodarowanie całej przestrzeni. Mogą mieć grube ścianki i są niezbyt wysokie – część szuflady pozostaje wolna.

Odpowiedź na potrzebę utrzymania porządku w szufladzie stanowią przegrody, takie jak ta pasująca do kompletu mebli Imandra. Są łatwe do zamontowania – możemy ich wykorzystać tyle, ile potrzebujemy. Dzięki temu możemy osobno trzymać drobne kosmetyki, akcesoria do makijażu, zapasowe płyny do mycia i szampony itd.

Wygodne nakładanie makijażu, czyli świetlista łazienka

Odpowiednio dobrane światło w łazience – mocne i o zimnej barwie – to podstawa. W zbyt ciemnym pomieszczeniu trudno byłoby wykonywać codzienne zabiegi pielęgnacyjne: od golenia po nakładanie makijażu. Są jednak sposoby na doświetlenie miejsc najważniejszych, strategicznych.

lustro Lustro LED Cooke&Lewis Berrow 60 x 80 cm

Jeśli kupiliśmy lustro bez oświetlenia, nie jesteśmy wcale skazani na dyskomfort czynności pielęgnacyjnych. Nasze odbicie będzie wyraźniejsze dzięki zamontowaniu niewielkiej lampki, takiej jak model z serii Emera. Być może dostrzeżemy na twarzy niedoskonałości, które wcześniej się skrywały, warto jednak spojrzeć na to z innej strony – będziemy mieli szansę je zatuszować.

Porada eksperta

W nowoczesnych lustrach, takich jak prostokątne cięte lustro z serii Calshot 3D, oświetlenie stanowi element wbudowany w taflę. Drobne diody dają efekt trójwymiarowości. Dzięki uzyskanej głębi łazienka wydaje się większa i przestronniejsza. Warto rozważyć zakup właśnie takiego lustra zamiast oświetlanego tradycyjnie, czyli wystającymi lampkami, jak w falowanym modelu Edyta.


Bezpieczne kąpiele, czyli zabezpieczona podłoga

Bezpieczniejsze korzystanie z łazienki zapewni nam położenie na podłodze dywanika lub maty. Dzięki temu rozwiązaniu nie musimy się martwić, że po opuszczeniu wanny czy prysznica poślizgniemy się na wilgotnych kafelkach. Maty warto stosować zwłaszcza w sytuacji, gdy wśród domowników znajdują się dzieci i osoby starsze.

Od tradycyjnych dywaników z włosiem lepsze są dostosowane do warunków panujących w łazience, elastyczne maty, takie jak wielokolorowe maty z pianki PCV. Są w pełni odporne na wilgoć, dobrze chłoną wodę i szybko wysychają. Możemy je dobrać do stylistyki łazienki, dzięki czemu przy okazji staną się piękną ozdobą pomieszczenia.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Łazienka, w której wszystko ma swoje miejsce

Łazienka, w której wszystko ma swoje miejsce
Nawet duża łazienka może nie być funkcjonalna i szybko się zagracić, jeśli nie wyposażymy jej w odpowiedni system przechowywania. Ważną kwestią w każd...
Czytaj więcej

Personalizacja łazienki – jak to zrobić?

Personalizacja łazienki – jak to zrobić?
Personalizacja pomieszczenia to taki sposób aranżacji, który zakłada pełne dostosowanie przestrzeni do potrzeb naszych, nie zaś bezimien...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Sprytne sposoby na podniesienie funkcjonalności łazienki