Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Akcesoria łazienkowe

Strzałka w prawo

Stojaki na ręczniki

Strzałka w prawo

Stojaki na ręczniki

Stojaki na ręczniki to niezbędny element wyposażenia łazienki, który pozwala na porządek i oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, pozwalają na wygodne przechowywanie ręczników oraz innych tekstyliów kąpielowych

Filtry

Stojaki na ręczniki

Stojaki na ręczniki to niezbędny element wyposażenia łazienki, który pozwala na porządek i oszczędność miejsca w pomieszczeniu. Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, pozwalają na wygodne przechowywanie ręczników oraz innych tekstyliów kąpielowych

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria łazienkowe

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Miejsce na ręczniki – jak o nie zadbać w każdej łazience?

Stojaki i regały na ręczniki to elementy, dzięki którym zwiększysz funkcjonalność swojej łazienki. Wieszak na ręczniki stojący to rama wykonana z metalu lub innego tworzywa, na której możesz wieszać aktualnie używane tekstylia. Elementy te sprawdzają się szczególnie w przypadku mokrych ręczników, które wymagają rozwieszenia, by przeschły. Spośród wieszaków stojących możesz wybrać model z dowolną ilością drążków do rozwieszenia ręczników.

Regały na ręczniki to z kolei otwarte półki umieszczone na stelażu, który może być wyposażony w kółka. Na takich regałach możesz trzymać suche, zapasowe ręczniki, a także kosmetyki, które chcesz mieć pod ręką. To dobry sposób na przechowywanie czystych tekstyliów. Regały mogą mieć różną ilość półek. Czasem te są wykonane ze szkła. Część regałów natomiast wyprodukowano z drewna. W naszej ofercie znajdziesz także elementy mieszane oraz wykonane w całości z metalu.

WYGODNE PRZECHOWYWANIE MOKRYCH I CZYSTYCH RĘCZNIKÓW

Dzięki oferowanym tutaj wzorom i stylom, z łatwością wybierzesz do swojej łazienki odpowiednie stojaki na ręczniki. Tego rodzaju akcesorium jest niezbędnym wyposażeniem każdej toalety i pokoju kąpielowego, ponieważ pozwala w estetyczny sposób zachować ład i higienę w pomieszczeniu.

Dostępne tutaj produkty sieci sklepów Castorama, pomogą Ci zarówno przechować ręczniki, jak i mieć pod ręką te, które są aktualnie używane. Dzięki stojakowi materiał będzie miał szansę na swobodne wyschnięcie, co zwiększy komfort jego używania. Zapobiegnie także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, którego źródłem jest niewystarczająco przeschnięty ręcznik.

Wieszaki na ręczniki są także często wyposażone w dodatkowe półeczki, które wykorzystasz do przechowania drobnych łazienkowych przedmiotów – kosmetyków i innych akcesoriów potrzebnych do codziennej pielęgnacji. Możesz mieć zatem pod ręką wszystko to, czego potrzebujesz do kąpieli. Nie stracisz czasu na szukanie zapasowego ręcznika czy aktualnie potrzebnego kosmetyku.

Stojaki i wieszaki proponowane przez takie marki jak Cooke&Lewis czy Form posiadają wygodne wysięgniki lub drążki, na których możesz powiesić wilgotny ręcznik do schnięcia lub suchy ręcznik do rąk dla gości. Wśród proponowanych tutaj półek znajdziesz również regały, które zmieszczą sporą ilość przedmiotów codziennego użytku.

JAKIE CECHY POWINIEN POSIADAĆ DOBRY WIESZAK NA MOKRE RĘCZNIKI

Może się wydawać, że wybór odpowiedniego wieszaka na ręczniki to nic trudnego. Różnią się od siebie wyglądem, dlatego wystarczy kierować się własnym gustem. Jednak wieszak do łazienki to element bardzo ważny, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi, by zadbać o ochronę swoich tekstyliów.

Wieszaki łazienkowe stojące zazwyczaj wykonane są z metalu. Dzięki temu są w stanie utrzymać ciężar nawet kilku mokrych ręczników. Nie uginają się pod wpływem dużego obciążenia i są dość stabilne. Najważniejsze jednak, by materiał, z którego wykonano wieszak stojący na ręczniki, był odporny na szkodliwe działanie wilgoci i wody. Wieszak taki będzie miał często kontakt z mokrymi ręcznikami, a tym samym z wodą. Jeśli metal nie będzie odporny na korozję, szybko zacznie rdzewieć. Przestanie zatem wyglądać estetycznie, a do tego rdza może pobrudzić ręczniki. Tymczasem trudno usunąć rdzawe plamy.

Stojący wieszak na ręczniki ma za zadanie ułatwiać ich schnięcie. W tej sytuacji lepiej zdecydować się na model z ruchowymi ramionami. Dzięki temu będziesz mógł dowolnie przestawiać je i tym samym zapewnisz znacznie lepsze warunki do schnięcia. Taki wieszak jest pod każdym względem bardziej praktyczny oraz wygodny. To także dobry model do mniejszej łazienki.

W przypadku wieszaka stojącego znaczenie ma także jego podstawa. Może być okrągła, kwadratowa lub półokrągła. Dwa ostatnie typy sprawdzą się szczególnie w mniejszych łazienkach. stojak na ręczniki z okrągłą podstawą wymaga więcej miejsca na podłodze, podczas gdy półokrągłe i kwadratowe czy prostokątne podstawy można przysunąć blisko mebli. Dzięki temu znajdziesz dla nich miejsce nawet w wąskiej szczelinie pomiędzy meblami łazienkowymi.

SZKLANE PÓŁKI REGAŁU NA RĘCZNIKI? ESTETYKA KONTRA PRAKTYCZNOŚĆ

Nieco inaczej kwestia wygląda w przypadku regałów na ręczniki. Stojak na ręczniki do łazienki może być wyposażony w metalowe lub szklane półki. Te drugie są bez wątpienia bardziej trwałe ale czy na pewno bardziej praktyczne?

Jeśli zdarza Ci się kłaść na półkach mokre kosmetyki, nawet metal odporny na rdzę może niszczeń. Pojawią się na nim nieestetyczne plamy, które mogą zacząć rdzewieć. W tej sytuacji regał ze szklanymi półkami będzie lepszym wyborem. Szkło z łatwością umyjesz. Na tej powierzchni plamy nie będą tak bardzo widoczne, bo szkło jest często mleczne. Dzięki temu regał będzie prezentował się bardzo estetycznie.

Kiedy powinieneś absolutnie zrezygnować ze szklanych półek? Gdy w Twoim domu są dzieci. Regały te należą wprawdzie na wytrzymałych, a szkło jest często hartowane. Mimo wszystko szklane półki mogą stwarzać zbyt duże zagrożenie dla dzieci. W innej sytuacji nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się właśnie na taki model: estetyczny i praktyczny.