Produkty

Sztuczna choinka – dlaczego warto ją wybrać?

Sztuczna choinka – dlaczego warto ją wybrać?

Wielu z nas przed Świętami zadaje sobie to samo pytanie: jaką choinkę wybrać, sztuczną czy żywą? Często decydujemy się na sztuczne drzewko, które w niczym nie ustępuje naturalnej choince. Jest zawsze zielone, nie gubi igieł i co najważniejsze: jest zakupem na lata, a nie sezonową ozdobą.

Przejdź do następnych akapitów:

Historia sztucznych choinek sięga aż do XIX wieku. Pierwsze sztuczne drzewka pojawiły się w Niemczech, wykonywano je wówczas z gęsich piór barwionych na zielono. Dziś nowoczesne drzewka wykonywane są inaczej, z materiałów znacznie bardziej trwałych. Prezentują całą gamę kolorów, na rynku dostępne są zarazem klasyczne zielone choinki, jak i białe oraz różowe. Współczesne sztuczne drzewka mają różne rozmiary i kształty, wyglądają bardzo oryginalnie i często do złudzenia przypominają prawdziwe choinki.

Dekoracja choinka LED z szyszkami

Dlaczego wybrać sztuczną choinkę?

Świąteczny sezon cieszy nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Kojarzy się z rodzinnymi tradycjami i wspomnieniami choinki, która była główną dekoracją w domu. Wybór odpowiedniego drzewka jest zatem kluczowy, bo od niego w głównej mierze zależy atmosfera Świąt. Często jednak okoliczności nie pozwalają nam na posiadanie żywej choinki. Pojawienie się w domu małego dziecka albo zwierząt może uniemożliwić marzenie o Bożym Narodzeniu pachnącym igliwiem. Czasem też nie mamy na tyle miejsca w domu albo możliwości jak przewieźć wiaderko z żywą rośliną. Jakie by nie były to powody, sztuczna choinka jest zawsze dobrą i coraz bardziej atrakcyjną alternatywą prawdziwego drzewka.

Sztuczne choinki są przede wszystkim bardzo wygodne w pielęgnacji. Nie gubią igieł, ani nie są oblepione żywicą, do której może przyklejać się kurz. Na pewno są bezpieczne dla dzieci i zwierząt. Sztuczne choinki są lżejsze niż naturalne drzewka, choć potrafią osiągać bardzo imponujące rozmiary. Nie wymagają szczególnej opieki, ich koszty utrzymania są zatem niewielkie.

W odróżnieniu od prawdziwych choinek, te sztuczne są także znacznie przyjemniejsze w dotyku. Nie mają igieł, które bardzo kłują. Dlatego dekorowanie świątecznymi ozdobami takich drzewek jest bardzo wygodne. Do ubierania takiej choinki możemy zaprosić dzieci.

osłona choinkowa mikołaj

Sztuczne choinki kupujemy z całym zestawem, potrzebnym do ich postawienia: stojakiem czy podpórką. Osobno możemy dokupić osłonkę na stojak choinkowy aby cała aranżacja prezentowała się bardziej estetycznie. Takie świąteczne drzewko jest trwałe i z powodzeniem można składać je i ponownie rozkładać na następne Boże Narodzenie, i tak przez wiele lat. Takie choinki są też bardzo łatwe w przechowywaniu. Spakowane do pudełka lub odpowiedniego pokrowca mogą przezimować cały rok w garażu czy na strychu.

W naszej ofercie znajdziesz również choinki wstępnie udekorowane, które można dodatkowo udekorować lub poprostu rozstawić w domu aby cieszyć się świąteczną atmoswerą od razu. Jeśli chcesz samodzielnie dobrać bombki i inne ozdoby swiąteczne wybierz drzewko z lampkami aby oszczędzić czas na ubieranie choinki w lampki.  

Choinka LED Fairview 122 cm

Zanim kupimy sztuczną choinkę

Zanim zdecydujemy się na drzewko, jego kształt i kolor, ważne jest, by dobrze wymierzyć przestrzeń, w której chcemy postawić choinkę. Warto sprawdzić, czy musimy przesunąć meble, by wstawić drzewko. Warto podczas mierzenia wysokości pomieszczenia pamiętać o czubku lub innej ozdobie na wierzchołku drzewka. Wybierając choinkę, należy więc zrobić trochę zapasu przestrzeni wokół: zwłaszcza na górze jak i dole, bo przecież gdzieś musimy włożyć te wszystkie prezenty!

Rodzaje drzewek

Jeśli już jesteśmy zdecydowani, jakiej choinki potrzebujemy, pora na świąteczną gorączkę i poszukiwanie idealnego drzewka. Sztuczne choinki obecnie są dostępne w wielu różnorodnych wariantach. Różnią się kształtem, kolorem i rozmiarem.

Najbardziej popularne są oczywiście sztuczne choinki imitujące prawdziwe drzewka iglaste. Będą one występowały pod nazwami tych drzewek: jodła, sosna czy świerk. Różnią się nie tylko kształtem, ale także rozmiarem i rozłożeniem gałęzi i gęstością igliwia.

Choinka sztuczna Orelle 91 cm różowa

Inną grupą sztucznych choinek są drzewka imitujące prawdziwe, ale w różnych, niestandardowych kolorach, np. białym. Są nieco mniej klasyczne, ale potrafią zadać szyku w niejednej świątecznej aranżacji. Spotykane są najczęściej w przestrzeniach handlowych, w sklepach i na wystawach.

Dom dekorować mogą także różne wariacje na temat choinki: np. drzewko narysowane kredą na ścianie albo wykonane z papieru. Za choinkę robić mogą także suche gałęzie w wysokim wazonie albo złoty świetlny stożek.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zaczaruj dom na święta

Zaczaruj dom na święta
Najpiękniejsze w Bożym Narodzeniu jest to, że możemy być razem z najbliższymi. Najlepiej, jeśli zaczniemy od wspólnego przygotowania świąteczny...
Czytaj więcej

Jaki stojak pod choinkę wybrać?

Jaki stojak pod choinkę wybrać?
Przedświąteczna gorączka w sklepach nie sprzyja przemyślanym zakupom, a niektóre z nich są co najmniej tak samo ważne, jak pachnąca leśnym igliwiem c...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
03.10.2016
Nono, już niedługo tzreba się szykować do świąt
03.01.2016
Tak, nie pachnie i nie wygląda, ale jednak spisuje się świetnie, bo ani nie sypie, ani nie ma z nią problemu później. To tanie rozwiązanie i ekologiczne, więc jest więcej plusów.

Ocena i komentarz dla:

Sztuczna choinka – dlaczego warto ją wybrać?