Produkty

Tynk maszynowy Knauf MP 75 L 25 kg

Kliknij aby powiększyć

Tynk maszynowy Knauf MP 75 L 25 kg

Marka: Knauf

Marka: Knauf

Kod: 910176

|
Bardzo wydajny, lekki tynk gipsowy Knauf MP 75 Leicht, sprawdzi się najbardziej na inwestycjach, na których w krótkim czasie trzeba otynkować duże powierzchnie ścian i sufitów. Sprzyjają temu łatwość obróbki, technologia maszynowa oraz nakładanie tynku w jednej warstwie. Może być stosowany na wszystkich podłożach mineralnych. Sprawdzi się we wszystkich ogrzewanych zimą pomieszczeniach.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

12 x 35 x 52 cm

Długość opakowania

34 cm

Wysokość opakowania

13 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

25 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

budownictwo

Wydajność

8 kg/m2/10mm

Ilość warstw

1

Powierzchnia aplikacji

sucha, stabilna, zagruntowana i wolny od pyłu

Temperatura pracy

powyżej +5 st. C

Czas schnięcia

14 dni

Grubość warstwy

max 50 mm

Metoda aplikacji

agregat tynkarski

Parametry indywidualne

Marka

Knauf

Nr referencyjny

148758
Tynk Knauf MP 75 Leicht to fabrycznie przygotowana sucha zaprawa gipsowa z dodatkiem lekkich kruszyw przeznaczona do wykonania tynków jednowarstwowych o grubości od 8 do 50 mm wewnątrz budynków w pomieszczeniach o maksymalnej wilgotności powietrza do 70%, a zatem także w kuchniach i łazienkach, które nie są użytkowane w celach przemysłowych. Produkt przeznaczony jest do tynkowania ścian z betonu komórkowego lub pustaków ceramicznych, a także na wylane z betonu sufity. Tynk Knauf MP 75L jest lekki i bardzo wydajny, reguluje wilgotność powietrza we wnętrzach dzięki właściwościom higroskopijnym gipsu, który pochłania nadmiar wilgoci, jeśli powietrze jest zbyt wilgotne oraz oddaje nadmiar wilgoci, jeśli powietrze staje się zbyt suche. Lekki skład produktu ułatwia obróbkę. Dodatkowo maszynowe nakładanie tynku w jednym cyklu technologicznym umożliwia szybką realizację prac tynkarskich o dużym wolumenie.
Ocena
2 komentarze
11.10.2018
Bardzo przyjemnie się tym pracuje. Drobne poprawki w miejscach gdzie nie potrzeba idealnej gładzi wychodzą super. Odwarzyłem się, będąc totalnym amatorem na zrobienie całego niewielkiego pomieszczenia i wyszło dobrze.
21.08.2018
Stosowałem bezpośrednio pod farbę. Materiał zgodny z opisem, nie trzeba się spieszyć przy nakładaniu (ręczne). Po wyciągnięciu mleczka gąbką można powierzchnię idealnie wygładzić, ważne żeby na samym początku dobrze wyprowadzić piony i płaszczyznę. Bardzo wdzięczny materiał. Przy ręcznym nakładaniu nie więcej niż 0,45-0,5 l wody na kg, inaczej przy warstwach grubszych niż 20mm płynie.
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Tynk marokański – gdzie i jak go wykorzystać

 • Budowa

  Jak wybrać tynk do piwnicy

 • Budowa

  Tynki gotowe kontra tworzone samodzielnie

Ocena i komentarz dla:

Tynk maszynowy Knauf MP 75 L 25 kg