Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Tynki

Strzałka w prawo

Tynki gipsowe

Strzałka w prawo

Tynki gipsowe maszynowe

Strzałka w prawo

Tynki gipsowe maszynowe

Wybierz tynki gipsowe maszynowe i ciesz się gładkimi powierzchniami swoich pomieszczeń przez długi czas! Tynki maszynowe aplikuje się na ścianę za pomocą agregatu tynkarskiego, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.

Filtry

Tynki gipsowe maszynowe

Wybierz tynki gipsowe maszynowe i ciesz się gładkimi powierzchniami swoich pomieszczeń przez długi czas! Tynki maszynowe aplikuje się na ścianę za pomocą agregatu tynkarskiego, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę.

3 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Tynki gipsowe

Wyświetlanie 3 z 3 produktów

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE – SPOSÓB NA WYKOŃCZENIE ŚCIAN I SUFITÓW

Udało się! Budowa zakończona. Dom już stoi. Dach, okna i drzwi zewnętrzne już na miejscu. Instalacja wodno-kanalizacyjna, centralne ogrzewanie i instalacja elektryczna podłączone i sprawne. Dom już niemal gotowy. Teraz czas na doprowadzenie go do takiego stanu, w którym będzie cieszył Twoje oko i serce.

Na tym etapie jednym z pierwszych kroków, jakie musisz podjąć, jest wykończenie ścian i sufitów. Jednym z często wybieranych sposobów jest zastosowanie tynków gipsowych. Wybierz tynki gipsowe maszynowe i ciesz się gładkimi powierzchniami swoich pomieszczeń przez długi czas!

TYNKI GIPSOWE MASZYNOWE – SPOSÓB NA IDEALNIE GŁADKIE ŚCIANY

Istnieją dwa sposoby na pokrycie ściany tynkiem – ręcznie oraz maszynowo. Do wyboru masz zatem dwa rodzaje tynków – tynk do nakładania ręcznego oraz tynk gipsowy maszynowy. Tynki pierwszego typu będą dobrą opcją, jeżeli remontujesz jedynie niewielki fragment ściany. Jeśli jednak powierzchnia do wykończenia jest duża, postaw na tynki gipsowe maszynowe.

Tynki maszynowe aplikuje się na ścianę za pomocą agregatu tynkarskiego, co znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Ma to zatem wielki wpływ na ostateczną kwotę, jaką płacisz za wykończenie pomieszczeń. Tynki maszynowe gipsowe pozwolą Ci zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Tynki maszynowe gipsowe znakomicie sprawdzają się w każdego rodzaju pomieszczeniach o niskim poziomie wilgotności, takich jak pokoje dzienne, salony, sypialnie. Powierzchnia wykończona w ten sposób jest niezwykle gładka i wręcz idealna jako podłoże pod tapety i inne powłoki malarskie. Tynk gipsowy maszynowy to dobry wybór także wtedy, jeśli chcesz powierzchnię po prostu pomalować na wybrany przez siebie kolor.

W porównaniu do innych sposobów wykańczania wnętrz tynki gipsowe maszynowe mają wielką zaletę – ich wykonanie jest łatwiejsze i szybsze. Wyrabia się je z gotowych mieszanek gipsu i modyfikatorów, dodając jedynie wodę. Stosunkowo łatwo nałożyć je tak, by tworzyły równą i gładką powierzchnię. Jest to metoda nawet do czterech razy szybsza od tradycyjnego tynkowania z użyciem betoniarki. Czas schnięcia jest relatywnie krótki. W zależności od wentylacji, temperatury i wilgotności w pomieszczeniu oraz grubości zaaplikowanej warstwy wynosi od 10 do 14 dni.

Tynki maszynowe gipsowe wyróżniają się niską wartością współczynnika ciepła. Dzięki temu więcej ciepła z kaloryferów zostaje w Twoim mieszkaniu, a pieniędzy – w Twojej kieszeni.

Kiedy wybierasz tynki maszynowe, cena z pewnością ma dla Ciebie niemałe znaczenie. Składają się na nią koszt materiałów oraz robocizny. Pamiętaj, że wybierasz produkt na lata.

Dobre tynki są bardzo trwałe i odporne na spękania. Zastanów się, gdzie będzie tynk, jaką gładkość chcesz uzyskać oraz jaką musi cechować się odpornością. Następnie wybierz idealny tynk gipsowy maszynowy. Cena tynków waha się od 19 do 26 zł za metr sześcienny nałożonego tynku.

TYNK MASZYNOWY JUŻ WYBRANY. CO DALEJ?

Chcesz cieszyć się piękną ścianą przez długi czas? Odpowiednio przygotuj podłoże przed tynkowaniem. Ten krok jest niezwykle ważny i od niego zależy ostateczny efekt wykończenia.
Powierzchnia przed aplikacją powinna być równa i gładka. Najlepsze podłoża pod tynki gipsowe to beton, beton komórkowy, powłoki ceramiczne oraz żelbet.

Jeżeli widzisz wystającą ze spoin zaprawę, skuj ją. Wyczyść zapylenia i zabrudzenia. Upewnij się, że podłoże nie jest narażone na nadmierne drgania oraz zbyt duży stopień wilgoci. Sprawdź, czy na ścianie są jakieś elementy metalowe. Jeżeli tak, odpowiednio zabezpiecz je preparatem antykorozyjnym. Gips wzmaga bowiem korozję metalu. Nie zapomnij o odpowiedniej ochronie stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji.

Zagruntuj teraz całą powierzchnię jednym z dostępnych preparatów. Środek zapewni odpowiednie zespolenie tynku z płaszczyzną. Zagwarantuje również, że podłoże nie będzie absorbować zbyt szybko wilgoci. Tynk gipsowy maszynowy będzie wtedy schnąć równomiernie i nie powstaną nieestetyczne pęknięcia.

Tynki aplikuje się na ścianę metodą natrysku. Najlepszą nawierzchnią do takiego nakładania tynku jest gładka ściana bez wnęk. Rozrób masę w agregacie, a następnie za pomocą węża z dobraną końcówką lub pistoletu nanieś gips na wybraną powierzchnię. Tak pokryte podłoże wyrównaj łatą aluminiową lub pacą metalową.

Tynki gipsowe to produkt jednowarstwowy – nałóż wszystko za jednym podejściem. Po około godzinie tynk częściowo się zwiąże. Wyrównaj go ponownie, skrop wodą i zlikwiduj gąbką wszelkie nierówności.

Teraz pozostaje Ci już tylko dbać o odpowiednią wilgotność względną i temperaturę w pomieszczeniu – powyżej 5°C. Tynki gipsowe muszą schnąć w odpowiednich warunkach, jeżeli mają Ci bezproblemowo służyć przez lata. Przypilnuj również, aby w pomieszczeniu była dobra wentylacja. Po maksymalnie dwóch tygodniach ściany powinny być już suche i gotowe.