Produkty

Zalety szczotkowanej podłogi drewnianej

Zalety szczotkowanej podłogi drewnianej

Drewniana podłoga to produkt, który nadaje każdemu wnętrzu ponadczasowego charakteru. Obecnie jesteśmy w stanie zdecydować się na wiele form wykończenia drewnianych desek. Czym jest szczotkowanie i jak może uatrakcyjnić wygląd podłogi w naszym mieszkaniu?

podłogqa szczotkowanaCzym jest szczotkowanie?

Szczotkowanie polega na mechanicznym usunięciu wszystkich miękkich elementów wierzchniej warstwy drewna. Dzięki temu faktura drewna staje się niejednolita i co najważniejsze – uzyskuje w pełni naturalną strukturę. Znacząco uwidocznione usłojenie oraz układ włókien poszczególnych desek uwydatniają rysunek drewna, wizualnie je postarzając. W procesie szczotkowania możliwe jest więc uzyskanie podłogi o naturalnym i wyjątkowo szlachetnym charakterze.

Piękno przede wszystkim

Jedną z największych zalet szczotkowanej podłogi jest więc jej niepowtarzalny wygląd. Jej naturalność i szlachetność w pełni przekłada się na klimat danego wnętrza. Struktura drewna jest wówczas nie tylko znacząco uwidoczniona, ale także wyczuwalna poprzez dotyk. Tak wykonana podłoga doskonale nadaje się do wnętrz w stylu rustykalnym, skandynawskim, eklektycznym czy vintage. Szczotkowane drewno sprawdzi się jako posadzka zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, np. na przydomowym tarasie.

Naturalna odporność szczotka castorama

Do zalet szczotkowanej podłogi drewnianej zaliczymy nie tylko jej niepowtarzalny wygląd, ale również podwyższoną wytrzymałość. Drewniana powierzchnia jest wówczas bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wszelkie zarysowania, które nie są niedostrzegalne na tak wykonanej podłodze. Możemy tutaj mówić także o większym bezpieczeństwie użytkowania posadzki, które jest również antypoślizgowa.

Jakie drewno do szczotkowania?

Aby stworzyć możliwe najlepszy efekt szczotkowanej podłogi, do jej stworzenia należy wybierać drewno o zróżnicowanej twardości pomiędzy przyrostami wiosennymi i letnimi. Bardzo ważny jest też wyraźny rysunek słojów, który posiadają przede wszystkim deski dębowe, sosnowe, świerkowe i jodłowe.

Podłoga olejowana czy lakierowana?

Niemniej ważne jest też wykończenie szczotkowanej deski. Tutaj mamy do wyboru podłogę olejowaną bądź też lakierowaną. Zdecydowanie najczęściej wybierana jest ta pierwsza opcja, ze względu na to, że nadaje drewnu gładką strukturę, łatwą do utrzymania w czystości. Lakier z kolei tworzy powłokę, która może zakłócać naturalną strukturę drewnianej powierzchni. Podłogi fabrycznie szczotkowane są zaś często wykańczane czarną lub białą lakierobejcą.

 

 

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Deska warstwowa – jak ją kłaść? Praktyczny instruktaż.

Deska warstwowa – jak ją kłaść? Praktyczny instruktaż.
Urządzasz mieszkanie i nie wiesz, jaką podłogę wybrać? Lubisz drewno, ale obawiasz się lakierowania? Idealna będzie deska warstwowa. Jak ją położyć i ...
Czytaj więcej

Co to jest deska warstwowa?

Co to jest deska warstwowa?
Deski warstwowe, inaczej panele drewniane, to materiał, z którego wykonuje się podłogi. Deski warstwowe mogą być dwu- albo trójwarstwowe...
Czytaj więcej

Szczeliny dylatacyjne – jak je wykonać?

Szczeliny dylatacyjne – jak je wykonać?
Wykonanie dylatacji, czyli szczeliny dylatacyjnej, jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wykonywanego elementu wykończeniowego lub budowanej k...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zalety szczotkowanej podłogi drewnianej