Instrukcja wideo — wymiana głowicy termostatycznej

Głowice termostatyczne pozwalają na wygodniejszą i mniej zasobożerną regulację temperatury w pomieszczeniu. Najnowocześniejszymi i najbardziej oszczędnymi są elektroniczne zawory termostatyczne. Ich montaż i wdrożenie do pracy nie należy do trudnych. Zobacz, jak to zrobić.

Dlaczego warto inwestować w głowice termostatyczne?

Elektroniczne zawory termostatyczne warto montować w każdym ogrzewanym przez nas pomieszczeniu. Takie urządzenia pozwolą efektywnie regulować temperaturę pomieszczenia z dokładnością nawet do 1 stopnia Celsjusza. Dzięki czujnikom termostat automatycznie dostosowuje dopływ czynnika cieplnego do zmiany warunków termicznych wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu możemy cieszyć się komfortem cieplnym w każdych warunkach.

Dodatkowym atutem zaworów termostatycznych jest spora oszczędność, którą z sobą niosą. Szacuje się, że dzięki temu koszty ogrzewania mogą się zmniejszyć nawet o 30%. W skali roku oznacza to niemałe oszczędności. Elektroniczne zawory termostatyczne pozwalają dobrać odpowiedni program do naszego cyklu dnia czy całego tygodnia, przez co ogrzewanie nie będzie pracowało z pełną mocą na przykład wówczas, gdy nie ma nas w domu. Bardzo przydatna jest również "funkcja otwartego okna", która odcina dopływ czynnika grzewczego w przypadku wychwycenia napływu zimnego powietrza.

Jak zamontować głowicę termostatyczną?

Przed kupnem głowicy warto wiedzieć, jakiego typu przyłącza posiada nasz zawór. Stąd lepiej zakupić zawór z zestawem adapterów, które umożliwią montaż danej głowicy do każdego typu przyłącza. Sama wymiana głowicy termostatycznej nie powinna nikomu sprawić większych trudności. Do jej montażu będziemy potrzebowali: nową elektroniczną głowicę termostatyczną, adaptery wraz z dołączonymi do nich szablonem oraz klucz imbusowy.

Poniżej prezentujemy krótki film instruktażowy, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji nowego zaworu termostatycznego. Zobacz, jakie to proste!

 

Data publikacji: 22.08.2016