Produkty

Instrukcja wideo - wymiana głowicy termostatycznej

Instrukcja wideo - wymiana głowicy termostatycznej

Głowice termostatyczne pozwalają na wygodniejszą i mniej zasobożerną regulację temperatury w pomieszczeniu. Najnowocześniejszymi i najbardziej oszczędnymi są elektroniczne zawory termostatyczne. Ich montaż i wdrożenie do pracy nie należy do trudnych. Zobacz, jak to zrobić.

Dlaczego warto inwestować w głowice termostatyczne?

Elektroniczne zawory termostatyczne warto montować w każdym ogrzewanym przez nas pomieszczeniu. Takie urządzenia pozwolą efektywnie regulować temperaturę pomieszczenia z dokładnością nawet do 1 stopnia Celsjusza. Dzięki czujnikom termostat automatycznie dostosowuje dopływ czynnika cieplnego do zmiany warunków termicznych wewnątrz pomieszczenia. Dzięki temu możemy cieszyć się komfortem cieplnym w każdych warunkach.

Dodatkowym atutem zaworów termostatycznych jest spora oszczędność, którą z sobą niosą. Szacuje się, że dzięki temu koszty ogrzewania mogą się zmniejszyć nawet o 30%. W skali roku oznacza to niemałe oszczędności. Elektroniczne zawory termostatyczne pozwalają dobrać odpowiedni program do naszego cyklu dnia czy całego tygodnia, przez co ogrzewanie nie będzie pracowało z pełną mocą na przykład wówczas, gdy nie ma nas w domu. Bardzo przydatna jest również "funkcja otwartego okna", która odcina dopływ czynnika grzewczego w przypadku wychwycenia napływu zimnego powietrza.

Jak zamontować głowicę termostatyczną?

Przed kupnem głowicy warto wiedzieć, jakiego typu przyłącza posiada nasz zawór. Stąd lepiej zakupić zawór z zestawem adapterów, które umożliwią montaż danej głowicy do każdego typu przyłącza. Sama wymiana głowicy termostatycznej nie powinna nikomu sprawić większych trudności. Do jej montażu będziemy potrzebowali: nową elektroniczną głowicę termostatyczną, adaptery wraz z dołączonymi do nich szablonem oraz klucz imbusowy.

Poniżej prezentujemy krótki film instruktażowy, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji nowego zaworu termostatycznego. Zobacz, jakie to proste!

 

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - odpowietrzanie grzejnika

Instrukcja wideo - odpowietrzanie grzejnika
Ciepła i komfortowa łazienka potrzebuje dobrze działającego grzejnika. Grzejniki łazienkowe mają jednak to do siebie, że co jakiś czas się zapowietrza...
Czytaj więcej

Pełna kontrola nad temperaturą – jak wybrać głowicę termostatyczną?

Pełna kontrola nad temperaturą – jak wybrać głowicę termostatyczną?
Chłodne jesienne dni coraz bliżej, a wraz z nimi nadchodzi także konieczność dogrzewania naszych domów i mieszkań. Warto zadbać więc o przygotowanie d...
Czytaj więcej

Jak ogrzewać dom podczas dłuższej nieobecności mieszkańców?

Jak ogrzewać dom podczas dłuższej nieobecności mieszkańców?
 Kiedy opuszczamy nasz dom na dłuższy czas, wyjeżdżając na weekendową wycieczkę, urlop czy ferie zimowe, warto odpowiednio zabezpieczyć pomieszcz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Instrukcja wideo - wymiana głowicy termostatycznej