Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Maszyny ogrodnicze

Strzałka w prawo

Kosiarki i traktorki

Strzałka w prawo

Kosiarki spalinowe z napędem

Strzałka w prawo

Kosiarki spalinowe z napędem

Kosiarki spalinowe z napędem są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy ogrodu, którzy cenią sobie wygodę i efektywność podczas koszenia trawnika. Dzięki zastosowaniu silnika spalinowego i napędu kosiarka sprawnie poradzi sobie z koszeniem nawet dużych powierzchni i trudnego terenu.

Filtry

Kosiarki spalinowe z napędem

Kosiarki spalinowe z napędem są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy ogrodu, którzy cenią sobie wygodę i efektywność podczas koszenia trawnika. Dzięki zastosowaniu silnika spalinowego i napędu kosiarka sprawnie poradzi sobie z koszeniem nawet dużych powierzchni i trudnego terenu.

17 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Kosiarki i traktorki

Wyświetlanie 17 z 17 produktów

Kosiarka bez kabla, czyli jak ułatwić sobie koszenie trawy

Sezonowa pielęgnacja trawy polega przede wszystkim na jej regularnym przycinaniu. Do tego zadania musisz wykorzystać kosiarkę spalinową lub inne przeznaczone do tego rodzaju prac urządzenia. W tej kategorii znajdziesz modele bezprzewodowe, które nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, są zasilane paliwem i mają możliwość ustawienia wysokości koszenia trawy. Dostępne są kosiarki cechujące się dużą pojemnością kosza oraz system rozdrabniania ściętej trawy.

Kosiarki spalinowe często wybierane są przez osoby, które dysponują dużym trawnikiem. Doskonale sprawdzą się do amatorskich prac ogrodniczych, ale okażą się również niezbędne do profesjonalnego przycinania darni na wielkopowierzchniowych terenach. Maszyna działa niezależnie od zewnętrznych źródeł zasilania. Pożądaną cechą urządzeń są także stopnie regulacji wysokości koszenia. Wbudowany system regulacji sprawia, że obsługa kosiarki jest bardzo prosta.

Co wyróżnia kosiarkę spalinową? Na pewno duża moc, szybkość pracy i wygoda. Ich silnik pracuje dzięki spalaniu paliwa, najczęściej jest nim olej opałowy. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia z silnikami o zróżnicowanej mocy. Oprócz tego poszczególne modele różnią się rodzajami napędu, wymiarami i dodatkowymi funkcjami. Zanim jednak zaczniesz zagłębiać się w szczegóły specyfikacji, musisz podjąć jeszcze jedną decyzję.

Kosiarki spalinowe dostępne są z napędem i bez niego. Urządzenia ręczne wymagają samodzielnego pchania kosiarki. Z kolei kosiarka spalinowa z napędem jest wyposażona w dodatkowy silnik odpowiedzialny za wprawianie w ruch maszyny. To wygodna, a także dobra opcja dla słabszych osób, które nie poradzą sobie z prowadzeniem kosiarki przez wiele metrów kwadratowych trawnika.

Kosiarki spalinowe z napędem wymagają jednak regularnego serwisowania. Dotyczy to nie tylko samego układu tnącego, ale też napędu. To natomiast zwiększa koszty ich eksploatacji. Miej to na uwadze, gdy wybierasz ten model urządzenia. Mimo to kosiarka spalinowa z napędem może spełnić Twoje oczekiwania.

Nowoczesne kosiarki spalinowe to urządzenia zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić Ci wykonanie pracy. Wyróżnia je duża pojemność silnika oraz szerokość koszenia – to gwarantuje bezproblemową i długą pracę. Oprócz tego mają przydatne funkcje takie jak na przykład możliwość regulacji wysokości koszenia.

Napęd w kosiarce napędza pracę

Kosiarki spalinowe z napędem ułatwiają pielęgnację trawnika w Twoim ogrodzie. Napęd sprawia, że koszenie trawy jest łatwiejsze i przyjemniejsze, praca nie wymaga bowiem użycia dużej siły. Dzięki temu nawet wielogodzinne koszenie trawy będzie przebiegać sprawniej. Przy wyborze kosiarki warto zwrócić uwagę na jej szerokość koszenia.

Dużym ułatwieniem w dostępnych kosiarkach jest także obecność pojemnika. Jest to nieodłączna część każdego zestawu. Zbiornik podczas pracy napełnia się resztkami trawy, które możesz po prostu wyrzucić lub wykorzystać jako kompost. Duża pojemność kosza wpływa na wygodę podczas pielęgnacji ogrodu. Nie zapełnia się zbyt szybko, a resztki roślin nie pozostawiają na odświeżonej powierzchni darni. To sprawia, że nie musisz poświęcać wolnego czasu na kolejne zadanie, czyli grabienie ściętej trawy.

Zaletą i zarazem ogromną korzyścią jest funkcja mielenia z wyrzutem bocznym. Są w nią wyposażone niektóre kosiarki spalinowe z napędem. To przydaje się podczas koszenia większych powierzchni. Rozdrobniona trawa zostaje równomiernie rozrzucona i tworzy naturalny nawóz.

W naszej ofercie znajdziesz kosiarki o niewielkich wymiarach, sprawdzające się świetnie na małych działkach. Szerokość koszenia wynosząca 40 cm to gwarancja, że przy pomocy urządzenia dotrzesz nawet do trudnych zakamarków w ogrodzie i poradzisz sobie z koszeniem trawnika pomiędzy drzewami. Na duże działki proponujemy urządzenia o szerokości ponad 50 centymetrów. Dzięki temu skoszenie nawet dużego obszaru przebiegnie znacznie szybciej.

Jeśli masz kosiarkę spalinową, możesz dokonać regulacji wysokości koszenia. Możliwość wyboru właściwej wysokości koszenia ma ogromne znaczenie. Świeży trawnik po zimie wymaga regeneracji i nie może być ścięty do minimum – taki zabieg mógłby poskutkować zniszczeniem darni, której regeneracja mogłaby zająć nawet kilka sezonów! Zacznij od ustawienia wysokości koszenia na poziomie nawet kilku centymetrów, aby sukcesywnie schodzić do takiego poziomu, który chcesz utrzymywać przez resztę sezonu.

Modele z napędem zapewniają bardzo dużą wygodę użytkowania. To również duże ułatwienie dla osób starszych lub drobniejszych kobiet. Napęd sprawia, że nie musisz pchać przed sobą urządzenia. Łatwiej pokonujesz nierówności oraz kolejne metry kwadratowe trawnika wokół domu. Wszystko to sprawia, że praca przebiega szybciej, jest płynniejsza, a Ty nie męczysz się tak bardzo jak w przypadku modeli ręcznych.

Jaki silnik najlepiej sprawdzi się przy napędzie?

Jesteś już przekonany, że najlepszym rozwiązaniem w Twoim ogrodzie będzie kosiarka spalinowa z napędem? Jaką kupić, żebyś był zadowolony? Zacznij od sprawdzenia tego, jak wygląda moc i pojemność silnika, który znajduje się w danym modelu. Silniki w urządzeniach spalinowych dzielą się na czterosuwowe i dwusuwowe. Co je wyróżnia?

Silnik dwusuwowy ma większą moc oraz mniejszą wagę. Wydaje się to wręcz niemożliwe, ale taki model również ma pewne wady. Należy do nich przede wszystkim większe spalanie. To z kolei prowadzi do emisji większej ilości spalin, a także wyższego poziomu hałasu. Czy w takim razie lepiej wybrać silnik czterosuwowy? Wprawdzie emituje on mniej spalin, ale waga takiego urządzenia jest większa, co znacząco utrudnia manewrowanie nim. Podejmij decyzję, co ma dla Ciebie większe znaczenie.

Sam rodzaj silnika to nie wszystko. Istotna jest również jego moc. W przypadku modeli ręcznych wystarczająca moc to 4–6 KM. Urządzenia z napędem są wyposażone w dodatkowy układ, który także wymaga zasilania. Z tego powodu sięgnij po maszyny z większą mocą silnika, jeśli zależy Ci na skutecznym koszeniu trawy i sprawnym poruszaniu się kosiarki.

Co jeszcze jest istotne w przypadku kosiarki spalinowej z napędem?

Silnik oraz napęd oznaczają określoną masę urządzenia. Już sama obecność napędu sprawia, że kosiarka spalinowa jest znacząco cięższa niż modele ręczne. Szukaj urządzeń o jak najmniejszej masie. Manewrowanie nimi jest znacznie łatwiejsze, wymagają też mniej miejsca do przechowywania w garażu, warsztacie lub szopie na narzędzia.

Koła to istotny aspekt wyposażenia każdego urządzenia, mają też duży wpływ na szerokość koszenia. Powinny być trwałe i łatwo przyczepiać się do podłoża. Mogą być wykonane z plastiku, aluminium lub stali. Ważny jest również ich rozmiar. Im większe koła, tym łatwiej manewrować urządzeniem.

Funkcjonalność kosiarek to zaleta, którą doceni każdy użytkownik podczas regularnego koszenia swojej posesji. Zanim dokonasz wyboru, sprawdź, czy dane urządzenie ma możliwość regulacji wysokości koszenia. Ustawienie ostrzy na odpowiedniej wysokości koszenia pozwoli Ci wyrównać teren oraz prawidłowo zadbać o darń zarówno wokół domu, jak i na większych terenach. Oprócz tego zwróć uwagę na pojemność kosza. Im większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać.